Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Naponta hányszor illik, vagy...

Naponta hányszor illik, vagy kell imádkozni?

Figyelt kérdés
Háromszor szoktam,reggel ,délben és este lefekvés előtt ,ez elégséges?
2018. szept. 28. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Bocsi, de ezek üres-vallásos cselekedetek. A hívő belülről érez késztetést az imára, nem pedig valamiféle elvárásnak akar megfelelni. Nem az ószövetségben vagyunk. Annyiszor imádkozz, ahányszor szükségét érzed.

Ma sem azért nem ölünk, mert le van írva, hanem mert megtértem. Miért tértem meg? Mert elegem lett a bűnből, a bűnös énemből és meg akartam ettől szabadulni.

Az ószövetségben ez saját erőből (nem) ment, az újszövetségben Krisztus erejéből menni fog a megtisztulás.


Jézus: Mit szeretnél, hogy veled cselekedjek?

Én: Tisztíts meg Uram

Jézus: Legyen hited szerint


Tehát a hívő szívbéli, szellemi vágya a bűntelenség, a krisztusivá válás


Amúgy meg valamelyik apostol írta a levelében: "szüntelenül imádkozzatok"

2018. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Lehet "tűzoltó" jellegű ima: pl. zuhanó repülőn, süllyedő hajón.


Vagy lehet megelőző jellegű.

2018. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Így, csak egy vallásos cselekedet. De értelme semmi, mert nem a _szellem adta neked, hanem saját szellemedből vallásos módon, muszájból teszed.
2018. szept. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

3+ Kérdező, kevered az ezot a kereszténységgel. Az imádság nem mantra, és ameddig benne vagy nyakig az ezoteriában, addig Isten teljesen el van fordulva tőled.

Ezért van az, hogy 1000-ből 1 boszi aki kegyelmet kap Istentől. A többi megy a süllyesztőbe, oda ahová való.

2018. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ilyen, hogy elégséges vagy nem elégséges. Reggel amikor felkelsz, kéred az Úr áldását a napra, este hálát adsz Istennek, hogy megsegített aznap. Egyébként én úgy érzem, hogy fontos a napi rendszeres ima, sokat segít. De ne kényszernek érezd, hanem inkább lehetőségre az Istennel való kapcsolatra.

De a felsorolt alkalmakon kívül is imádkozhatsz, nem kell hosszú imára se gondolni, például a korai keresztények volt, hogy csak annyit mondtak: "Uram irgalmazz!" vagy "Jézusom segíts meg!"

Sőt, nem csak szóval, de tettekkel is imádkozhatsz.

2018. szept. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rossz kérdéseket teszel fel: nem azt kell kiderítened, kell-e, illik-e és mindezt hányszor, hanem hogy akarsz-e, őszintén teszed-e, vagy csak azért, mert valakik nagyon félretájékoztattak?
2018. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahányszor annak szükségét látod. A rendszeres ima jó szokás, ne hagyd el!
2018. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Amennyire a szíved indít.


Egyébként az ima, tiszteletteljes beszélgetés Istennel.

mennyiszer beszélgetsz a szüleiddel, és mikor?

Nem betanult szövegeket kell mormolni, hanem elmondani a köszönetet, hálát, lehet kéréseket.

2018. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
17szüntelenül imádkozzatok, 18mindenért hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Jézus Krisztus által a ti javatokra
2018. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!