Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztenyek az irjon aki tud...

George777 kérdése:

Keresztenyek az irjon aki tud valaszt adni. Mért nem szolok nyelveken? Befogattam jezust a szivemben evvekel ezelot voltam bünvallason megbantam minden bunomet es szakitottam a regi eletemmel. Megsem toltekezek be. Valaki segiteni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 12. 20:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Ékezettel próbáltad már?
2018. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
43%

a Szentlélek nem arra késztet, hogy össze-vissza halandzsálj. Megbántad bűneidet, szakítottál a régi életeddel, jobb ember lettél, na ez a Szentlélek hatása. Nem pedig az, hogy blablázzál.

Persze elhiszem sokaknál úgy átszellemül, hogy önkéntelenül is nyelveken beszél, hát én személy szerint örülnék, ha ez az ajándék Istentől akkor köjjön rám, amikor egyedül vagyok, senki nem lát.

2018. okt. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
48%
Jézust kisbetűvel írtad, most már biztos, hogy a pokolra jutsz.
2018. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
55%

Valószínűleg a nyelveken szólás nem a te karizmád. Nem lehet kierőszakolni ezt, bízd az Úrra a dolgot. Ez nem jelenti azt, hogy nem munkálkodik benned a Szentlélek. Isten majd ad neked olyan kegyelmi ajándékot, amiről ő tudja, hogy valóban a javadra, és mások javára válik majd. Sőt, lehet, hogy már van is ilyen, csak nem veszed észre, mert annyira görcsösen a nyelveken szólásra koncentrálsz. Nem kell mindenkinek nyelveken szólnia. :)

A karizmák kérdése nem verseny, nem vagy kevésbé hívő attól, ha nem szólsz nyelveken.

2018. okt. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
70%

Miért akarsz nyelveken szólni? Mert menő?

"Ha valaki közületek nagy akar lenni, legyen a szolgátok, és ha valaki közületek első akar lenni, legyen mindenkinek a szolgája. Hisz az Emberfia nem azért jött, hogy szolgáljanak neki, hanem hogy ő szolgáljon, és életét adja váltságul sokakért.”

Jézus arra kér, hogy Őt kövessük, szeretetben, alázattal szolgálva embertársainkat.

2018. okt. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
54%

A nyelveken szólás és a társai az apostolokat támogatták. Ma már "csak" a szeretet számít

Egyél kemény eledelt, növekedj Krisztusban a szeretetben


Nyelveken halandzsázás helyett etesd meg az éhezőket, mindenkor örülj, imádkozz, legyél mindennel megelégedve és legyél szelíd és alázatos


Megtérésed óta a Tiéd a Szetlélek

2018. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%
bocsánat: Szentlélek
2018. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
12%

Szervusz.

A nyelveken szólás ajándékát, az első századra korlátozta Isten, hogy a Jó hír hamarabb terjedjen minden nemzetben, amíg a Teljes Biblia el nem készül. S arra is jelként szolgált, hogy Isten választottai már Ők, és nem attól fűgg, hogy Test szerint ki született Izraelitának.


Hogy némelyek ez miatt azt állítják, hogy ez az ajándék nem szünt meg, az Téved. Isten szavával száll szembe.

Sok minden van, ami megszünt a teljes írás elkészültével, és mára már sznte minden nyelven részben vagy egészben olvashatják, és elsajátíthatják, a Bibliában leírtakat, a minden napi életükre.


Ezenkívül gondolkodj el, hogy azok, akik ugyan így ahogy Te is, teljes szívükkel szakítottak a rossz életükkel és még ezek mellett Isten erkölcsi elvei alapján is élnek valóban, és szolgálatot tesznek, miért hagyná ki Isten ezeket az embereket ezekből a kiváltságokból?


Nem beszélve arról, hogy ismerek olyan embereket, akik nem élnek keresztény életet, bár annak vallják magukat, Ők pedig állítják, hogy még is nyelveken szólnak, meg gyógyítanak.

?

Vajon mi az igazság, mit gondolsz? A szent írásban benne van a válasz.

2018. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
74%

Hol olvassátok a Bibliában, hogy a Lélek rendkívüli karizmáit az első századokra korlátozta Isten? Komolyan érdekelne.



Mindenesetre az tény, hogy a karizmák nem olyan dolgok, amik menőzésre vannak, meg amiket ki lehet követelni. Ezeket Isten adja, és nekünk alázattal kell fogadni.

2018. okt. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszokat. Mindenkinek. Az elso komentre csak annyit hogy nincs ekezetem a laptopomon.

Koszonom

2018. okt. 13. 15:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!