Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztenyek az irjon aki tud...

George777 kérdése:

Keresztenyek az irjon aki tud valaszt adni. Mért nem szolok nyelveken? Befogattam jezust a szivemben evvekel ezelot voltam bünvallason megbantam minden bunomet es szakitottam a regi eletemmel. Megsem toltekezek be. Valaki segiteni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 12. 20:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

(1Korintusz 13:8–10) . . .De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva. 9 Mert részleges ismeretünk van, és részlegesen prófétálunk; 10 de amikor megérkezik, ami teljes, el lesz távolítva, ami részleges.


Akkor, az első keresztényeknek részleges ismeretük volt.

Hiszen csak azokat az írásokat ismerték amik már megvoltak. Ihletés alatt Pál is leírta, hogy ezek megszünnek, amikor a teljesség, vagy is a teljes Biblia elkészül.

Az utolsó apostol halálával, már nem kapott senki ilyen lehetőséget, és nem is voltak ilyen megnyilvánulások.

Még az első hatalomra jutott egyházak sem gyógyítottak, meg szóltak nyelveken. Ezek a jelenségek, az utolsó napokban ütétték fel újra a fejüket, ami nem véletlen.


(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Sokan Jézust elismerve Uruknak, a nevében, még hatalmas, nem minden napi dolgokat is tesznek, és azt állítják, hogy ez a szent szellem kitöltése miatt van.

Érdekes, hogy Jézus ezeket tövényteleneknek nevezi.

Mindenki válaszolja meg magának.

2018. okt. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem énekelve könnyebb, mint szavakkal nyelveken imádkozni.


Itt, ha megnézed, akkor talán jobban fog menni:

https://www.youtube.com/watch?v=LU6y_yH5ZYw

2018. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
73%

#11, de még nem érkezett meg, ami teljes. :)


És vannak dokumentumaink arra, hogy ez egyáltalán nem szűnt meg az utolsó apostol halálával. A patrisztika korában egyértelműen jelen voltak a karizmák, később is a szentek élettörténeteiben megfigyelhető a Szentlélek erőteljes működése. Semmi sem bizonyítja, hogy megszűnt volna.



"Aztán Joel próféta könyvében olvashatunk arról, hogy majd a világvége előtt is lesz prófétálás:

Azután kitöltöm majd lelkemet minden emberre. Fiaitok és leányaitok prófétálni fognak, véneitek álmokat álmodnak, ifjaitok látomásokat látnak. Még a szolgákra és szolgálókra is kitöltöm lelkemet abban az időben. Csodás jeleket mutatok az égen és a földön: vért, tüzet és füstoszlopokat. A nap elsötétül, a hold vérvörös lesz, mielőtt eljön az Úr nagy és félelmetes napja. De megmenekül mindenki, aki segítségül hívja az Úr nevét, mert a Sion hegyén és Jeruzsálemben lesz a menedék az Úr ígérete szerint, és azok menekülnek meg, akiket elhív az Úr."

(Joel 3:1‭-‬5)


Nem tudjuk, ez mikor lesz, de nem úgy néz ki, mintha megszűnt volna a dolog. Ha azt mondod, csak az apostolok idejére korlátozódott, azzal ellentmondasz a Szentírásnak, mivel az egyértelműen mondja, hogy az utolsó időkben lesz.

2018. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

Igen, most zajlik.

Isten szelleme vezeti és támogatja Jézussal együtt azokat, akik a világméretű prédikáló és tanítványképző munkát végzik

Jézus megígérte hogy velük lesz.

Vagy is azokkal akik ezt a feladatot ellátják, mert sajnos nem mindenki hajlandó erre, és ezt Ő látja is.

egyszerű emberek mint valami "szolgálólányok" is végzik azt amit az "írástudók" nem"

2018. okt. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

#14


De ti nem prófétáltok, sőt, nem hisztek abban, hogy ma is van ilyen, szóval nem rólatok szól az ige.

2018. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
56%

"az egyértelműen mondja, hogy az utolsó időkben lesz"

Krisztus óta az utolsó időt éljük:

Zsidó

1,1 Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen [4 Móz. 12,6.7.] szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által,

2018. okt. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
43%
Olvassátok el az 1 Kor 14-et, és döntse el mindenki, hogy van-e értelme a hablatyolásnak
2018. okt. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
36%

#17, katolikus karizmatikus vagyok. Az 1Kor 14 alapján határozottan van értelme a "hablatyolásnak"


"Mert aki nyelveken szól, nem emberekhez szól, hanem Istenhez. Nem is érti meg őt senki, mert a Lélek által szól titkokat."

(1Korinthus 14:2‭)


Mindössze arról szó az adott fejezetben, hogy ne szóljanak nyelveken, ha nincs magyarázó. Mert úgy semmi értelme, tényleg csak hablatyolás. Valaminthogy nem a nyelveken szólás a legfontosabb, hanem sokkal inkább a prófétálás. Ez segíthet a kérdezőnek is, hogy nem ez a legfontosabb, és érthetetlen, hogy egyes gyülekezetek mennyire csak ezt propagálják, ezt tekintik jelének, ha valaki be van töltekezve Szentlélekkel, holott nagyon nem csak akkor él valakiben a Szentlélek. Továbbá ha rosszul használják a nyelvimát, valóban őrjöngésnek hat, ahogy Pál fogalmazza. Sajnos van ilyen is. Szóval okosan, illően kell hogy történjen ez, de nem írja a vers, hogy a nyelveken szólás rossz lenne.

2018. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
16%

(1Korintusz 14:5) 5 Szeretném én, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de jobbnak vélem, ha prófétáltok. Igen, nagyobb az, aki prófétál, mint aki nyelveken szól, hacsak nem fordít is, hogy a gyülekezet épüljön.


Isten a nyelveken szólást nem azért adta, hogy vele beszéljünk, mert Ő minden nyelvet ért, mivelŐ maga zavarta azt össze. S amint látható, akkor sem kapta mindenki ezt a lehetőséget, és Pál kihangsúlyozza, hogy a "prófétálás", vagy is Isten királysága jóhírének hírdetése fontosabb, így nagyobbnak is nevezi.

2018. okt. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%

"Isten a nyelveken szólást nem azért adta, hogy vele beszéljünk, mert Ő minden nyelvet ért, mivelŐ maga zavarta azt össze"


Akkor Pálnál reklamálj, ugyanis ő ezt írta:

"Mert aki nyelveken szól, nem emberekhez szól, hanem Istenhez. Nem is érti meg őt senki, mert a Lélek által szól titkokat."

(1Korinthus 14:2)

2018. okt. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!