Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az önkielégítés bűn? Ha igen,...

Az önkielégítés bűn? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

2018. okt. 13. 18:17
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
46%

márpedig olyan nincs, hogy valaki teljesen bűn nélkül éljen


akkor hagyjuk a 2 évest (márpedig ott is el van mondva, hogy nem szabad)

akkor egy 10 éves?? igen is tudatában van, tanult a bibliából, meg van keresztelve stb... és ha ő vét??

vagy ő még mindíg nem jó neked mert még mindíg gyermek??



(bocsi, hogy szúrja a szemed, sajnálom de komolyan, én ehez szoktam hozzá, van aki hasonlóan ír, csak még ékezeteket se rak ki

én próbálom azért tagolni és vesszővel ellátlátni, hogy átláthatóbb legyen

tényleg köszönöm, hogy féltesz, de hidd el nem kell :)

amúgy, ha olyan bűn nélkül élsz, hogy is van az a bibliában?? ne ítélj, hogy ne ítéltessék?? ahoz képpest már én is voltam alkesz meg egyéb)


én igyekszek kultúráltan beszélni veled, a retorika szabályainak megfelelőn, nem szidalmazlak és semmi egyéb, át gondolom éppen a te érveidet mielőtt válaszolok, láthatod itt már pl 10 évest mondtam, aki tudatában cselekszik, mivel a 2 évesnél neked más az elképzelésed

(amúgy, ez pl a btk ba van, hogy a törvény ismeretének hiánya nem mentesít a bűn alól, lehet ez a bibliára is érvényes)


ja és én nem pontozlak lefele

2018. okt. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

"van aki hasonlóan ír, csak még ékezeteket se rak ki én próbálom azért tagolni és vesszővel ellátlátni, hogy átláthatóbb legyen"

Azokra reagálni se szoktam.


"márpedig olyan nincs, hogy valaki teljesen bűn nélkül éljen"

Mondtam, hogy van? Nem rémlik. Nem ez volt a kérdés továbbra sem.

Egy 10 éves már tud véteni természetesen, de nem látom miként kapcsolódik a kérdéshez. 10 évesen még nem szoktak a önkielégíteni általában.


"amúgy, ha olyan bűn nélkül élsz, hogy is van az a bibliában?? ne ítélj, hogy ne ítéltessék??"

Hol állítottam bármi hasonlót? De továbbra sem az volt a kérdés, hogy én mikor mennyit és hogy vétek, vagy xy követ-e bűnt. Itt pedig a többség magára vette, amikor azt mondtam, hogy a Szentírás szerint bűn.


"ne ítélj, hogy ne ítéltessék?"

Ezt érdemes lenne alaposabban elolvasnod, mert nem teljesen így van. Jézus a hamisan ítélkezésről beszél. Ítélni természetesen szabad.


"ahoz képpest már én is voltam alkesz meg egyéb"

Látod, máris már találtál nálam egy bűnt, mint írtam, én se vagyok bűntelen.


"amúgy, ez pl a btk ba van, hogy a törvény ismeretének hiánya nem mentesít a bűn alól, lehet ez a bibliára is érvényes"

A Szentírás ezt tanítja erről:

"Ha vakok volnátok - felelte Jézus -, nem volna bűnötök. De azt állítjátok: Látunk. Ezért megmarad bűnötök."

"Ha nem jöttem és nem tanítottam volna őket, nem volna bűnük. De így nincs mentségük bűneikre"

"aki azelőtt káromoltam s üldöztem és erőszakos ember voltam. De megkönyörült rajtam, mivel hitetlenségemben tudatlanul cselekedtem."

"Az a szolga, aki ismeri ura akaratát, de nem áll készen, hogy akarata szerint járjon el, sok verést kap. Aki azonban nem ismeri s így tesz olyat, amiért büntetést érdemel, csak kevés verést kap. Mert aki sokat kapott, attól sokat követelnek, és akire sokat bíztak, attól annál többet kívánnak."


Inkább úgy mondanám, hogy a tudatlanság részben mentesít.

2018. okt. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

""az arra vonatkozott, hogy van az a bibliában, hogy ne kívánd más vagyonát stb stb..."

Igen, és? Nem kívánom."


ez egy kissebb bűn, gondoltam nem a gyilkosság a bűnöd, ha már itt adod a nagybetűs erkölcsöt, szóval nekem úgy jött le mintha, azt állítanád, hogy bűn nélkül élsz


a ne ítélj, hogy ne ítéltesséket csak jól használtam, elvégre te alkoholistáztál le :D (semmi baj, tényleg furán írok) pedig nagyon régóta nem iszok már, csak nagyon ritkán, fél évente egyszer esetleg 1 pohár valamit


mellesleg ismerek egy csomó 12-14 évest akik már szexuális életet is élnek, márpedig azok is több mint valószínű, hogy mással kezdték (mikor ismertem, beszélgettem velük évekkel ezelőtt akkor voltak anyi évesek)



amúgy láttál mostanába egyházi sulit?? ott se a maszti a legkissebb gond...


a biblia szerint lehet tényleg bűn, de mint láthatod te is vétettél már, ki az aki nem vétett vagy nem is fog életében??

szerintem ez legyen ma már a legkissebb gond a zűlött társadalmunkban

(amúgy, még az ilyen bibliai idézetek és ami a bibliában áll nekem az valahogy nagyon nem tetszik, számomra idegen... ha az eredeti bibliát olvashatnám és érteném akkor elgondolkodnék, de ezeket az átszerkeztetett ide oda fordítgatott valamiket én úgymond semmibe nézem, ki az az ember aki eldöntötte, hogy a szentírás, Isten akaratának mely része juthat el hozzánk?? és hogy mért nem láthatjuk valójában?? csak azt amit az egyház tudatni akar velünk és azt is kényük kedvük szerint fordítgatják...

ha egybe látnánk az egész szöveget lehet más értelmet nyerne minden)

2018. okt. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"mellesleg ismerek egy csomó 12-14 évest akik már szexuális életet is élnek"

Ez elég szomorú, szerencsére én nem ismerek ilyeneket, vagy legalább is nem tudok róla. Lehet picit naiv vagyok ilyen téren.


"amúgy láttál mostanába egyházi sulit?? ott se a maszti a legkissebb gond..."

Nem csak láttam, de egyházi gimnáziumba jártam. Igaz annak már lassan 10 éve, nem mostanában volt. Tisztában vagyok vele, hogy többnyire a magasabb oktatási színvonalért jelentkezik a többség és nem hite miatt. Gondolom a helyzet azóta sem javult.


"de mint láthatod te is vétettél már, ki az aki nem vétett vagy nem is fog életében?"

Nincs bűntelen ember, legfeljebb olyan, aki azt hazudja magának. Viszont a bűnre akkor is fel kell hívni a figyelmet, ha mi magunk se vagyunk tökéletesek (hiszen egyedül csak Isten tökéletes). Ráadásul itt kimondottan a kérdező kért útmutatást, egy vallási rovatban.


"ha az eredeti bibliát olvashatnám és érteném akkor elgondolkodnék, de ezeket az átszerkeztetett ide oda fordítgatott valamiket én úgymond semmibe nézem"

Tessék, megteheted az alábbi linkeken, hogy érted-e azt nem tudom:

[link]

Itt egy 4. századi, közel teljes Biblia is:

[link]

Természetesen vannak jóval régebbi szövegek is, viszont csak töredékek formájában maradtak ránk.

Bár én utóbbi linken lévőből egy kukkot sem érted, de láthatod, a lehetőség meg van, hogy ne fordítást olvass, vagy mint írod "átszerkesztett" verziót.


Most a kanonizálásról ennél a kérdésnél nem nyitnék vitát (nem kapcsolódik ide), ha érdekel, PM-ben megtalálsz, vagy kiírsz egy kérdést.

De röviden annyit megjegyeznék, hogy eddig bizonyítékot nem sikerült felmutatni arra, hogy valaha is átszerkesztették volna (legfeljebb 1-2 rövidebb betoldásra). A legkorábbi ismert szövegek megegyeznek a ma ismeretes szövegekkel. Illetve ezen szövegeket alátámasztják az apostoli atyák írásai is, akik az 1. század végén, 2. század elején éltek (tehát nem az apostolokra gondolok). Tehát a Szentírás esetében nem csak "önhivatkozás" van, hanem külső hivatkozások is.

2018. okt. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
Van, aki szerint a pedofília is jó. Nem az dönti el egy dolog erkölcsi hovatartozását, hogy kellemes érzeteket kelt-e az emberben, vagy nem. Az meg abszolút hiteltelen, ha egy drogost kérdeznek arról, hogy a kábítószer jó dolog-e, vagy nem. Az önkielégítés nárcisztikussá teszi az embert, és azon kívül, hogy tisztátalan, az élet egyéb területein is egoistává teszi. Elvégeztek egy patkánykísérletet - már nagyon régen -, ahol a patkány agyának az örömérzet központjába egy pici elektródát vezettek, ami ha elektromos impulzust kapott, a patkány örömöt érzett. Egy billentyűt helyeztek el a ketrecében, amely lenyomására elektromos impulzusokat kapott a beépített elektródán keresztül. A patkány éhen halt, mert mindig ezt a billentyűt nyomogatta, pedig volt enni és innivalója is. Ez a szerencsétlen állat jut eszembe azokról, akik az önkielégítést jó dolognak tartják.
2018. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
44%

Hivatalosan bűnnek számít, de szerintem mégsem az (gyakorló katolikusként mondom ezt).

Vannak papok, akik szinte égbekiáltó bűnnek tartják, más papok pedig szemet hunynak felette. Szerintem sokkal nagyobb bűn, ha valaki a másikat bántja, mint az, hogy valaki könnyít magán.


Pont itt a gyakorin olvastam egyszer egy hozzászólást, ami jól mutatja a vallási fanatikus emberek hozzáállását.

Nos, egy, a Bibliát szó szerint vevő egyén azt írta az önkielégítésről, hogy az nem más, mint "a homoszexualitás előszobája" (majd leestem a székről ahogy olvastam :D ), majd meg is magyarázta miért: mert önkielégítéskor az illető egy azonos nemű partnerrel (saját magával) létesít szexuális kapcsolatot, tehát aki gyakran elégíti ki önmagát, az hamarosan homoszexuálissá válik.


Szóval mindenki vigyázzon! :-)

2018. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
47%

nem értem miért lenne bűn egy olyan dolog, amit nem lehet elkerülni.

Szervezetünk lett így teremtve, önkielégítést mégis hogy lehet elkerűlni??? Szexel természetesen, de nem mindenki él házastársi kapcsolatban... Sem párkapcsolatban, de az ugye megint bűn lenne.

Másnem megtörténik magától de az aki megvárja, az a teste ellen dolgozik, ami Isten alkotása, szóval Isten ellen dolgozik.

Nők esetében nem tudom mi van, de a nelénktáplált vágynak oka van.

2018. okt. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%
Nos, az előszoba még nem a szalon. A homoszexualitás például a pedofília előszobája - örülök, hogy felvetetted a témát-, mégsem válik minden homokos pedofillá. De vajon van-e olyan pedofil, aki nem nyitott egy kis homokos hancúrozásra? Ehhez hasonlóan nem válik feltétlenül homokossá az, aki önkielégítést végez. De ha ugyanazt teszi egy másik azonos neművel, az már igencsak karcol - nemde? -, ahogyan az is, ha csak képen, vagy videón érdeklődik.
2018. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

#26

"Vannak papok, akik szinte égbekiáltó bűnnek tartják"

Katolikus létedre jobban ismerhetnéd a bűnöket, mert 5 égbekiáltó bűn van, ezek közül egyik sem az önkielégítés, így egy pap se mond ilyet. Tehát ez minden bizonnyal téves kijelentés volt részedről.

Ahogy a másik szélsőséges eset.

2018. okt. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem, és átkozott az az erő, amelyik elérte korábban hogy tartsam annak.
2018. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!