Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik ige támasztja azt alá,...

Melyik ige támasztja azt alá, hogy az önkielégítés bűn?

Figyelt kérdés

Első sorban Hit gyülekezeti tagok válaszát várom.


Illetve ennek a bűnnek milyen következményei lehetnek?



2018. jan. 3. 21:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%

Általában Onán bűnét hozzák fel mint érv.


E bűn lehetséges következményei pl, hogy rádnyit anyád és sikoltozni kezd, vagy összenyányózod az alsógatyád.

2018. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

alapvetően az Onán történetre alapozzák, de ez az értelmezés az újkorban keletkezett csak amikor köztudomásúlag mindenki rettentő erénycsősz volt, még az ateisták is (erénycsősz, nem erényes!)


még szoktak olyan helyeket is hozni ami paráznaságról szól vagy szexuális fertőről stb de ezek ugye elég ingatagok mert sehol nem olvasható az önkielégítés és nagyon sokáig nem és értelmezték így

2018. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
5%

" 9Mivel Onan tudta, hogy az utód nem az övé lesz, azért valahányszor együtt volt bátyja feleségével, magját a földre ontotta, nehogy utódot támasszon bátyjának. 10Istennek nem tetszett, amit művelt, azért ő is meghalt."


Teremtés Könyve, 38. fejezet.

2018. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Utolsó ,erről az Igéről már olvastam.A legtöbben azt mondják,hogy azért halt meg ,mert nem ejtette teherbe és nem azért mert a földre..
2018. jan. 3. 21:51
 5/18 A kérdező kommentje:

Sőt ha jól tudom,kifejezetten arról szól a történet,hogy az volt a feladata,hogy utódot támasszon ,de mivel ezt nem tette meg,meghalt.


Mindenesetre még várom a válaszokat,legfőképpen a Hit gyülekezeti tagokét.

2018. jan. 3. 21:52
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

Nem messze Onan történetétől van egy hasonló történet, ahol szintén utódot kellett volna nemzeni, ahol szintén nem történik meg, de Isten nem súlytja halállal. Ezen logika alapján mondják, hogy a mag elvesztése miatt súlytotta Isten.


De nem ez az elsődleges oka, csak egy bibliai példa. Hogy a hitgyüli mi alapján tartja bűnnek, azt nemtudom.

2018. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Megköszönném ha leírnád azt a másik hasonló sztorit :D


Mindenesetre a Hit gyülekezeti tagok válaszát még mindig várom :) .

2018. jan. 3. 22:05
 8/18 anonim ***** válasza:
50%

"Mindenesetre a Hit gyülekezeti tagok válaszát még mindig várom :)"


Nem tudom, hogy miért ennyire fontos kitétel ez, talán más nem lehet keresztény, csak a gyülisek?

Majd akkor leírják a másik story-t, ha megérkeznek.

2018. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azért várom az ők válaszát,mivel én is a Hit gyülekezeti tag vagyok és az én nézőpontom szerint ők adják a kérdésemre a leghitelesebb választ.
2018. jan. 3. 22:08
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Én nem vagyok hitgyülis, de ez nem felekezetspecifikus kérdés, hátha tudok én is segíteni...


"Én [Jézus] pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében."

Máté 5:28


Ez ugyan nem magára az önkielégítés cselekményére vonatkozik, de feltételezem nem az élet értelmén gondolkozok közben, hanem pucér nőkön.

2018. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!