Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet, hogy ezért nem segített...

Lehet, hogy ezért nem segített az Úr?

Figyelt kérdés
Életem során sajnos, figyelmen kívül, a gonosz által kínált egyszerűbb és szebbnek, jobbnak, könnyebbnek tartott utat választottam. Mikor bajok történtek, imádkozni kezdtem az Úrhoz. A kéréseim nem hallgattatak meg. Lehet, hogy azért, mert mint a többi gyarló ember bedöltem a gonosz lélek kísértésnek? Most már elég sok minden nagyon rosszul sült el, igazából egy nagy csőd az életem, nem is tudom mit kéne a továbbiakban várnom, talán, hogy ettől rosszabb már nem legyen. Mikor fog egyszer engem is meghallgatni és komolyan venni?
2018. okt. 14. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Az Úr megengedi, hogy a könnyebb útat(széles út) válasszak, szabad akaratból, de, ha kéred ki az Ő segítségével együtt ki fogtok jönni ebből a helyzetből. Csak hidd el és ne kételkedj.



Máté 7:14

Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt.


Az nagyon jó, hogy észrevetted, hogy a széles útat választottad, sajnos rengetegszer én is, ami sajnos nem az Istenhez vezető út, de bármikor le lehet fordulni, ameddig a Kegyelem Korszaka tart.



János 14:14

Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt.

2018. okt. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Kérdés, hogy szövetségi kapcsolatban vagy-e Jézus Krisztus vére által az Atyával? Ha nem, ez alapvető lépés: be kell lépned az Új Szövetségbe. Ezt a Biblia megtérésnek nevezi magyarul. Ha már benne voltál a szövetségi kapcsolatban, de elhagytad az Urat, akkor vissza kell térned Hozzá, ez is megtérés. Isten ritkán hallgatja meg a szövetségi kapcsolatban nem lévők imáit. A Bibliában nem sok példa van ilyesmire. Az egyik a szír-föníciai asszony volt, aki kiabált Jézus után, hogy gyógyítsa meg a lányát. Neki azt mondta Jézus, hogy nem jó dolog, elvenni a fiak kenyerét, és a kutyáknak adni. Az asszony azt válaszolta, hogy nem kell elvenni tőlük, mert úgyis lepotyog az asztal alá. Jézus erre azt mondta, hogy nagy hite van, és ezért meggyógyulhat a lánya. A másik egy római százados volt, aki Jézust hívatta, hogy gyógyítsa meg a szolgáját. A zsidók kérték Jézust, hogy tegye meg, mert jól bánik a zsidó néppel, a zsinagógát is ő építtette nekik. El is indult, de üzent Neki a százados újra, hogy nem alkalmas arra, hogy a házába menjen, elég, ha mondja, és meggyógyul. Rá azt mondta Jézus, hogy ekkora hitet nem talált egész Izraelben.

Így hirtelen nem tudok több bibliai példát mondani, legalábbis újszövetségit, hogy Isten olyan embert hallgatott meg, aki nem volt benne a szövetségben. Ennek oka egyszerű. Minden ember Isten teremtménye, de az emberiség messzire sodródott Istentől. Azokra mondja a Biblia, hogy hatalmat kaptak arra, hogy hatalmat kaptak arra, hogy Isten gyermekei legyenek, akik hisznek a nevében és befogadják Jézust, akik nem vér és test akaratából, férfi indulatától, hanem Istentől születtek (János 1,12-13). Ezt a születést Jézus újjászületésnek nevezi a János 3-ban. Erre van szükséged, ha még nem történt meg veled. És ha nem emlékszel rá, hogy megtörtént-e, vagy nem, akkor biztos, hogy nem történt meg. Jézus szerint nem is láthatja az az ember Isten országát, aki nem született újjá, nemhogy beléphetne oda. Isten országa pedig jelen időben itt van közöttünk, láthatatlan módon (Lukács 17,21), de aki újjászületett, az látja. A világhoz tartozó emberekről azt mondja Jézus, hogy Őt soha többé nem látják, de akik az Övéi, azok látni fogják (János 14,19). Ezt minden újjászületett hívő tudja tapasztalatból. Elő kell venni a Bibliát, és olvasni, első sorban az evangéliumokat, mert a többi azoknak szól, akik már benne vannak a szövetségben. Ezekkel barátkozzál, és várd, hogy Isten szóljon a Beszédén keresztül. Isten szólni fog hozzád, ha nyitott vagy Őrá. Ezekre az élő beszédekre van szükséged, mert ebbe tudsz hittel belekapaszkodni. Erre a hitre vonatkoznak a Biblia ígéretei. De igazán megérteni csak újjászületés után tudod a Bibliát, ezért ne is intellektuális információforrásnak tekintsd, hanem az egyedüli csatornának, amin keresztül Isten szólni fog hozzád. Persze ennél gyorsabb módszer lenne, ha olyanoktól tudnád hallani az evangélium üzenetét, akin keresztül Isten valóban szól, de ha nem tudod, hogy hova menj és kihez fordulj, akkor becsapható állapotban vagy, különösen egy ilyen GYK-n. A Biblia azonban nem fog becsapni, ha nyitott szívvel közeledsz hozzá.

2018. okt. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem rossz dolog a vallás, sokban segít. De ne Istentől várd a csodát. Tegyél az életedet. Nem tudom, miért lenne csőd, ezt nem írtad. De változtatni mindig lehet és kell is!

Sok sikert!

2018. okt. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
92%
Van egy rossz hírem. Ha szar az életed nem egy ima fog rajtad segíteni... Ne ezektől várd a csodát. Ha tudod, hogy rossz valami szedd össze magad, próbálj változni és tegyél a dolgokért. Nem takarózhatsz mindig olyannal, hogy " de pedig imádkoztam / hittem mégis rossz körülöttem minden". Egy valaki tudja rendbe rakni a dolgaidat.. Kitalálod ki lehet az? Segítek... Te magad.
2018. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Én is rengetegszer letértem a helyes útról, de soha nem rossz szándékkal hogy másoknak ártsak. Nem láttam akkor hogy nem jó az az út, csak később.. aztán így utólag belegondolva vak voltam vagy nagyon önfejű,mióta felismertem a hibám mindennap kerem a jó Istent bocsásson meg a múltban elkövetett bűneimért, és ne hagyjon megegyszer rossz útra térni.

Igazából ettől függetlenül történnek rossz dolgok, de Isten erot ad hogy átvészeljem . Én úgy érzem mellettem van.

2018. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Ne várj segítséget semmilyen képzeletbeli transzcendenciától. Magadért állj ki, magadért harcolj. Nem fog senki segíteni, mert nem létezik magasabb hatalom.
2018. okt. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 jdfGabrella ***** válasza:
35%
Isten azt akarja hogy magad old meg a problémáidat.
2018. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%

" Mikor fog egyszer engem is meghallgatni és komolyan venni?"



Mikor fogod már egyszer meghallgatni Jézust és komolyan venni?


Igazából ez itt a kérdés!


1. Hol vett rossz irányt életem?

2. Mikor fog sorsom jobbra fordulni?

3. Mi a teendőm?



Válasz:


Drága Gyermekem!


1. Nem akarlak megszomorítani! Ezért azt mondom, hogy minden ember, aki megszületik a Földön, már úgy születik, hogy rossz irányba indul el. Ezt nevezitek eredeti bűnnek! Ne azt keresd tehát, hogy mit és hogyan rontottál el, hanem azt, hogy mit és hogyan kell az Én, a te Jézusod segítségével helyre tenned!


Mivel a te eredeti bűnöd is az önzés és a felelősség-áthárítás, ezért ezen a vonalon kell megtalálnod azt a pontot, ahol bizonyos dolgokat helyre kell igazítanod az Én, a te Jézusod segítségével!


Ezek a dolgok nem gombnyomásra működnek! HIT nélkül nem mennek a dolgok! El kell hinned azt, amit szíved megnyugtatására mondok neked!


Először is azt, hogy mérhetetlenül szeretlek! Ha ezt valóban elhiszed, akkor feltétlenül érdekelni fog az, amit már kétezer éve a te érdekedben is elmondtam az evangéliumaimban. Az a tény, hogy most személyesen is szólok hozzád, az csak hab a tortán! El kell tehát hinned azt, hogy a hangsúlyt nem arra kell tenned, hogy milyen vagy – bár ez is fontos –, hanem arra, hogy az Enyém vagy!


Vannak bizonyos lélektani törvények. Ha megfelelő helyre teszed a hangsúlyt, akkor ezek a törvények mozgásba lendülnek!


2. Amint előbb mondottam, nem gombnyomásra mennek e téren a dolgok. Vállalnod kell egy olyan gondolkodás-átalakítást, amelyre Én, a te Jézusod már több mint kétezer éve felszólítottalak benneteket, de sajnos azóta sem hallgattok Rám. (Márk 1:15) Ezt ugyan legtöbb Bibliában „bűnbá-nat” tartásnak fordítjátok, de a pontos fordítása: „gondolkodás-átalakítás”!


Sorsod tehát azon fordul, hogy milyen intenzitással vállalod ezt a „gondolkodás-átalakítást”! Hidd el, hogy csak jól jársz, ha hallgatsz Rám!


3. Két dolgot említenék. Az egyik az, hogy olvasd rendszeresen az evangéliumokat. A másik az, hogy legyen olyan rendszeres reggeli és esti imád, amelyek az evangéliumok olvasása által kapott információk alapján hatással vannak tudatodra. Ha ezt elfogadod, akkor birtokába kerülsz annak az alapalázatnak és univerzális hitnek, amely alapja a helyes lelki fejlődésednek!


Nagyon szeretlek, és megáldalak azzal a nyugtalansággal, amely mindaddig nem találja meg lelke békéjét, amíg


BENNEM, JÉZUSBAN MEG NEM NYUGSZIK!

Forrás: Jézus A HANG - könyv4534

2018. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gal 6,7

Ne tévelyegjetek, Isten nem csúfoltatik meg; mert a mit vet az ember, azt aratándja is.


Lehet hogy épp az aratáshoz értél az életedben. Jó dolgokat akkor várhatsz, ha Istennek tetszően kezdesz élni.

2018. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azért nem segített, mert nem is létezik
2018. okt. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!