Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tényleg csak azért...

Isten tényleg csak azért teremtette az angyalokat hogy szeressék őt?

Figyelt kérdés
Ennek én nem látom értelmét.
2018. okt. 15. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ melyik angyalokra gondolsz:)
2018. okt. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy az összesre.Tudom hogy vannak kasztjaik, de mindegyik csinál valamit nem?
2018. okt. 15. 23:14
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Pusztító angyalok is vannak, meg örző védők, meg a gyermekekhez kirendelt védők, szolgáló angyalok és még van sok más.

Szóval a kérdésedre: Véleményem szerint nem.

2018. okt. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ😊
2018. okt. 15. 23:21
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Összességében más feladatuk is van.

De természetesen a fő feladatuk az isten dicsőítése. Nem a szeretete.

2018. okt. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

Az angyaloknak rengeteg munkája van a hívőkkel kapcsolatban is.Csak hogy ezek közül néhányat említsek:

1. A hívők megtérése

Először is, ezek a jó angyalok örvendeznek akkor, amikor valaki megtér. A bukott angyalok

nem örvendeznek akkor, amikor valaki megtér, de a kiválasztott, szent angyalok örvendeznek

az ember megváltásán (Lukács 15:10).

2. A hívők őrzése

Másodszor, a hívőkkel kapcsolatban az angyaloknak őrző szerepük van; ők gondoskodnak az

általános védelemről. Zsoltárok 34:8 és Zsoltárok 91:11 azt tanítják, hogy a hívővel semmi

sem történhet Isten akaratán kívül az angyalok általános védelme miatt. Ezek a versek nem azt

tanítják, hogy semmi rossz nem történhet a hívőkkel, hanem azt, hogy semmi nem történhet

velük Isten akaratán kívül. Amikor a hívőkkel rossz dolgok történnek az nem azért van, mert

az angyalok rosszul végzik a munkájukat, hanem azért, mert ez volt Isten akarata.

Máté 18:10 azt tanítja, hogy minden gyereknek van védőangyala. Zsidókhoz írt levél 1:14

kijelenti, hogy minden hívőnek van védőangyala. Valójában amint valaki megtér, „kijelölnek”

számára egy védőangyalt.

3. A hívők biztonsága

Harmadszor, az angyalok gyakran megmentenek vagy kimentenek hívőket bizonyos

helyzetekből. Például I. Mózes 19:1-22 angyalok mentették meg Lótot. I. Mózes 32:1-2-ben

angyalok segítették Jákobot. I. Királyok 19:5-6-ban egy angyal táplálta Illést, a prófétát.

Angyalok védték Illést II. Királyok 6:17-ben. Dániel 3:24-28-ban egy angyal védte meg

Dániel három barátját a tüzes kemencében. Dániel 6:22-ben egy angyal fogta be az

oroszlánok száját, hogy Dánielnek, a prófétának semmi baja ne essék. Apostolok Cselekedetei

5:17-20-ban egy angyal mentette meg az apostolokat. Végül, Apostolok Cselekedetei 12:6-

11-ben egy angyal mentette meg Pétert.

4. A hívők vezetése

A hívőkkel kapcsolatos negyedik munkája az angyaloknak az, hogy a hívőket rávezessenek

bizonyos igazságra és tettekre. Máté 1:20-21-ben például egy angyal utasította Józsefet, hogy

elhiggye Mária történetét, hogy valóban szűz volt, várandóssága ellenére. Egy angyal vezette

Fülöpöt egy olyan helyzetbe, hogy bizonyságot tehessen egy etiópiai eunuchnak az Apostolok

Cselekedetei 8:26-ban. Apostolok Cselekedetei 10:3-8-ban egy angyal utasította Kornéliuszt,

hogy küldjön Péterért azért, hogy ő az evangéliumot prédikálhassa neki. Ugyanezt a tényt

erősíti meg Apostolok Cselekedetei 11:13-14. Apostolok Cselekedetei 27:23-24-ben is egy

angyal vezette Pált.


5. A hívők imái

Az angyalok ötödik munkája a hívőkkel kapcsolatban az imára adott válaszban áll; az imák

néha angyalokon keresztül kerülnek megválaszolásra. Dániel esetében például kétszer történt

ilyen, Dániel 9:20-23-ban és 10:12-13-ban a próféta imájára, melyben még több kijelentést

kért, egy angyalon át jött a válasz.

Az Újszövetségben hívők különböző csoportjai imádkoztak Péter kiszabadulásáért a

börtönből. Imáikra válaszul egy angyalt küldtek, hogy megszabadítsa az apostolt (Apostolok

Cselekedetei 12:1-9).

6. A hívő bátorítása

Az angyalok hatodik munkája a hívőkkel kapcsolatban a bátorítás (Apostolok Cselekedetei

5:18-20, 27:23-25).

7. A hívő halála

Az angyalok hetedik munkája a hívőkkel kapcsolatban az, hogy a hívő lelkét mennyei

lakhelyükre vigyék halálakor (Lukács 16:22).

8. A megfigyelés szolgálata

Az angyalok nyolcadik munkája az, hogy megfigyeljék a hívők életét. Az angyalok a

megfigyelés szolgálatát végzik, hogy lássák, hogyan cselekszenek és válaszolnak a hívők.

Lukács 12:8-9-ben például a hívő hitéről angyalok előtt tesznek vallást. Később, az angyalok

megfigyelik azt, amikor valaki megtér (Lukács 15:10). Az angyalok a hívők szenvedéseit is

megfigyelik (I. Korinthus 4:9).

1 Timóteus5:21-ben az angyalok jelen vannak akkor, amikor a hívők elkötelezik magukat az Úrnak. I.

Péter 1:10-12 szerint angyalok figyelik és betekintést nyernek Isten megváltó munkájába.

9. A helyi gyülekezetek

Az angyalok hívőkkel kapcsolatos kilencedik munkája az, hogy őrzőkként szolgálnak a helyi

gyülekezetekben. Nem csupán a hívőknek van védőangyaluk, hanem minden helyi

gyülekezetnek is van védőangyala. Ezt Jelenések 2. és 3. fejezetében látjuk, ahol mindegyik

levél az adott gyülekezet angyalának van címezve.

2018. okt. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha tévedek előre is elnézést kérek, de felmerült bennem a kérdés, hogy te vajon az az angyalmágiás kérdező vagy-e, akinek korábban próbáltam elmagyarázni, mi a tévedés az egész ezós elképzelésében. Nyilván félreértetted a válaszomat. Egy szóval sem mondtam, hogy az angyaloknak nincs feladatuk. Már maga az angyal szó is, azt jelenti, hogy hírnök. Tehát már ennyiből le lehet szűrni hogy, egy feladatuk biztos van: hírnökök. De nyilván mást is csinálnak. Viszont ebből nem lehet levezetni, hogy az angyalok imádása helyes. Próbáld meg kiírni a kérdést, hogy szabad-e oltárt építeni nekik vagy megidézni őket?

Álljon itt egy idézet, ami szerintem elég beszédes:

Jelenések könyve 22:8-9: "És én János vagyok az, aki ezeket hallottam és láttam: és mikor hallottam és láttam, leborulék az angyal lábai előtt, hogy őt imádjam, aki nékem ezeket megmutatta vala. Az pedig monda nékem: Meglásd, ne tedd; mert szolgatársad vagyok néked, és a te atyádfiainak a prófétáknak, és azoknak, akik megtartják e könyvnek beszédeit. Az Istent imádd."

2018. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!