Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan oszthat egy angyal...

Hogyan oszthat egy angyal jutalmakat?

Figyelt kérdés
2018. okt. 25. 10:03
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Kérdés a JW-hez!


Jel 2,7

2,17

2,28

3,12

2,21

2018. okt. 25. 10:04
 2/41 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Kérdező!


"Akinek van füle, hallja meg, amit a Lélek mond a gyülekezeteknek! Aki győz, annak enni adok az élet fájáról, amely az Isten paradicsomában van."

"Akinek van füle, hallja meg, amit a Lélek mond a gyülekezeteknek! Aki győz, annak adok az elrejtett mannából, adok neki fehér kövecskét is, és a kövecskére írva új nevet, amelyet senki sem tud, csak az, aki kapja."

"ahogyan én is hatalmat kaptam erre az én Atyámtól, és annak adom a hajnalcsillagot."

"Aki győz, azt oszloppá teszem az én Istenem templomában, és ott marad örökké, felírom rá az én Istenem nevét és az én Istenem városának, az új Jeruzsálemnek a nevét, amely a mennyből száll alá az én Istenemtől, és az én új nevemet."

"Aki győz, annak megadom, hogy velem együtt üljön az én trónomon; mint ahogy én is győztem, és Atyámmal együtt ülök az ő trónján." (Helyesen: 3:21)


Ezek az Úr Jézus Krisztus kijelentései, akinek adatott minden hatalom mennyen és Földön, aki ítél eleveneket és holtakat, nyilván - mint igaz Bíró - oszthat jutalmakat.


Egyébként óriási különbség van az angyal és arkangyal közt, ahogyan azt a korábbi válaszomban kifejtettem, tekintve, hogy az előbbiből sok az utóbbiból pedig csak egy van!


Nem igazán értem mi a célod ezzel, de szerintem kifejezetten idegesítő ez a fajta viselkedés.


Talán előbb be kellene fejezni az előbbi kérdéseidnél nyitva hagyott beszélgetéseket, pl. a tegnapelőtt reggeli kérdésnél, és akkor előbbre jutnánk:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Ugyanis a "rossz válasz" komment egyetlen párbeszédben sem elfogadható lezárás.


Üdv. Péter

2018. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Ha idegesítő, akkor ne olvasd a kérdéseimet, ha nincs békesség belülről akkor magadba kellene vizsgálódni nem morogni,morcogci

a kérdéseimre 😀😀😀

2018. okt. 25. 10:27
 4/41 anonim ***** válasza:
10%

Köszönjük Péter, pedig nem vagyunk egy értelemben mindenben.


Ahogy Péter utalt rá, Jézus nem egy mezei sima angyal.

Rangban felette ál, minden egyes angyalnak. Sőt tovább megyek, már nem csak angyalok felett kapott hatalmat, hanem Jehova, Királyi, uralkodói hatalmat adott neki, egy időre.

Ugyan miért ne jutalmazhatna?

Jehova kinevezett királyai, akik emberek voltak, és nem anygalok, Isten nevében oszthattak jutalmakat.

S ha Jehova emberekben is megbízhatott, a Fiában miért is ne? Ha valaki, akkor Ő tuti bizonyította Hűségét Istene iránt.

2018. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
0%

"Három személyből áll az Isten"


Egy élőlény, ha Istenről is beszélünk, egy személyiséggel rendelkezik. Még a magasabb rendeltetésétől sem szenved skizofréniában", amit megtestesít időnként.

Ő egyedüli, amit maga Jézus is kihangsúlyozott.


Sajnos ez az autolsó apostol halála után hatalomra jutott vallásoskodók agy szüleménye.Mint amilyen a pokol tanítása.

Nem rég láttam egy Püspök nyilatkozatát, hogy a pokol tanítását, az egyház találta ki. Hogy az embereket irányíthatóvá tegyék....

[link]

2018. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
17%

Mi a Szentháromság? Azt tanítják nekem, hogy az Atya, a Fiú és a Szentlélek valójában nem három személy, hanem egy, és ez maga Jézus Krisztus.

A kereszténység alapja a szentháromságtan, ami azt állítja, hogy Jézus Krisztus azonos, teljesen egyforma az Atyával és a Szentlélekkel. Viszont több bibliai példa is igazolja, hogy ez képtelenség. Például, amikor Krisztus a Földön volt, akkor a mennynek üresnek kellett volna lennie. Ebben az esetben kihez imádkozott Jézus? Egyetlen személy van, akinek nem kell imádkoznia, az Atyának; Jézusnak azért kellett imádkoznia, mert fölötte a mennyben lakozott Valaki, és Hozzá fordult segítségért. Vagy amikor Jézus ugyan hangsúlyozza, hogy aki látta a Fiút, az látta az Atyát, vagyis Ő az Atyával egy, ugyanakkor azt is hirdeti és nagyon fontos elvként tanítja, hogy ő nem egyforma az Atyával. Az Atya nagyobb, mint a Fiú. Vagyis az Atya nem azonos a Fiúval. Ezenkívül ha a szentháromságtan igaz lenne semmi értelme nem lenne a Szentlélek eljövetelével kapcsolatos ígéreteknek sem. Jézus azt mondta a tanítványainak, hogy jobb nekik, hogy ő elmenjen a mennybe, mert ha nem megy el, nem jön el a Vigasztaló. Jézus itt egy másik Vigasztalóról, azaz egy másik személyről szólt. A Szentlélek, a Fiú és az Atya egymástól megkülönböztethető személyiség, akik önálló személyiségjegyet hordoznak, de a természetük, a tulajdonságuk egy: mindenható, mindenütt jelenlevő, örökkévaló, stb. A Fiú azonban valóságos emberi természettel is rendelkezik, amit nem lehet elmondani sem az Atyáról, sem a Szentlélekről.



Forrás:


[link]

2018. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
55%
Bár a Biblia több arkangyalról beszél, de amint látod az adventistáknak is van bőven hamis tanítása. Nekik a lényeg az, hogy mit mondott a kamuprófétanőjük, ahogy a jehovistáknak csak az számít, hogy az ördögtorony mit tanít. Hogy ez szembe megy a Bibliával? Sebaj! Ezért használnak több oldalas magyarázatot mindenféle hazug következtetéssel, hogy el tudják takarni a hazugságokat. Számukra az a lényeg, hogy kiváltságosnak és kiválasztottnak érezzék magukat, semmi több.
2018. okt. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
0%

Tévedés, egyetlen arkangyal van, soha nem is volt több, és nem is lesz.

Az „arkangyal” szó a Szentírásban sehol nem fordul elő többes számban.

Az 1Tesszalonika 4:16 az arkangyal feljebbvalóságáról és a tisztségével járó hatalomról szólva a feltámasztott Úr Jézus Krisztusra utal: „maga az Úr le fog szállni az égből parancsszóval, arkangyal hangjával és Isten trombitájával, s először feltámadnak, akik Krisztussal egységben halottak.” Nem jelentéktelen részlet tehát, hogy a Biblia egyedül a Mihály nevet hozza közvetlenül összefüggésbe az „arkangyal” szóval


Mihály arkangyal harcol Isten Királyságáért, és ő vezeti azt az akciót, amely megtisztítja az egeket Sátántól és démoni hordáitól.

Ezt csak egy valaki teheti meg.

Dániel próféta pedig azt mondja, hogy ’Isten népének érdekében áll’

(Dániel 12:1) 12 És abban az időben feláll Mihály, a nagy fejedelem, aki a te néped fiaiért áll. És olyan nyomorúságos idő lesz, amilyen egészen addig még nem volt, mióta nemzet létezik. . . .

Egyetlen egy valaki áll Isten Fiaiért, illetve kel fel, hogy megmentse azokat.

2018. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Ebben benne van a válasz!


Jel 22,1-21

2018. okt. 25. 12:15
 10/41 anonim ***** válasza:

"Nekik a lényeg az, hogy mit mondott a kamuprófétanőjük"


Elvileg a nő nem taníthatna, nem?


1 Timótheus 2:11‭-‬12

Az asszony csendességben tanuljon teljes engedelmességgel. A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.

2018. okt. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!