Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy képzeljem el az Úr angyalát?

Hogy képzeljem el az Úr angyalát?

Figyelt kérdés

Van fizikai testük, és a középkori ábrázolások madárszárnnyal, és glóriával valósak lehetnek?

Látható, emberi szemmel, megjelennek valaki előtt? Milyen formában?

Pásztorom szerint, nem valós emberalakra kell gondolni, az angyalok lelki teremtmények.

De például 4Mózes 22-ben Bálám előtt megjelent az Úr angyala, kivont karddal a KEZÉBEN, amit először amúgy csak a szamár látott, amíg az Úr megnyitotta Bálám szemét.



2018. szept. 24. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Már az ókorban szárnyakkal ábrázolták az angyalokat, mivel a Biblia is így jellemzi őket, lásd kerubok.

Ettől függetlenül az angyalok Istennek szolgáló (kivéve bukottak) lelkek, így nincs fizikai testük, noha felvehetnek látható alakot is. Például Máriának is látható alakban jelent meg Gábriel, vagy a sírhoz siető asszonyoknak is, de az apostoloknak is Jézus mennybemenetelekor.

2018. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha figyelmesebb vagy, magát a nagyságát tudod észre venni néha a felhőkön is. Idén nyáron kétszer is lehetett látni.


Sőt tovább megyek, az sem véletlen, ha dupla szivárványt látsz.


Noé óta pld. így erősíti Isten a szövetséget. Így teszi nyilvánvalóvá. A lehető legjobbat jelenti ha egy ilyen megjelenik, de ha emlékezetem nem csal, akkor idén 2x is volt ilyen.

2018. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

*Pásztorom szerint, nem valós emberalakra kell gondolni, az angyalok lelki teremtmények.


Bármilyen alakot felvehet.


Nem egyet lehet látni nagyobb közlekedési katasztrófák között, a túlélők beszámolása alapján pl.

Hogy kihúzta őket egy férfi az égő roncsból, és egyszer csak eltünt.


Nekem is volt tapasztalatom, pár éve januárba, ha nem segített volna, akkor ma nem beszélünk. Nem volt 10cm az oszlop és a kocsi motorháztetője között,70km/H-nál, és mégis karcolás nélkül az oszlop mellett álltam meg. A mögöttem haladó taxis ott hüledezett és nem akart hinni a szemének, hogy megúsztam. Mert 100%-ban biztos volt, hogy csattanok. Hozzá teszem én is. De itt vagyok.

2018. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
13%

Rendkivüli szépség, fényes megjelenés van mellettük...

Különböző szinek társulnak hozzájuk, pl zöld vagy sötétkék stb. a szivárvány is, pl én idén csak egyszer láttam szivárványt. Régen volt olyan álmom, hogy egy angyal bejött a szobámba (a nagybátyám képében) és felvett a karjaiba és akkora voltam benne mint egy csecsemő, máskor meg aranyfénye volt de rémlik hogy akkor is vmi rokon képébe volt, sétáltunk egy utcán meg fateroméban is megjelent (ezek ifju titan koromba voltak) meg az Istennek tetsző élet olyan hogy a saját megérdemelt gazdagságodat odaadod a világ javára, igy eleve meg se kapod azt, ez a tanitás (ezért szerencsétlenek a hivők általába) tehát angyallal találkozni jó jel, vallásos dolog, de főleg álomban lehetséges és ott mondhatnak amit akarnak. Amikröl a biblia emlit azok a legnagyobb angyalok, ezeknek többféle fényes megjelenésük összesitve van nagyságként, csak nagy érdem alapján jelennek meg, ritkák és emberfelettiek, és ebböl iródott a biblia is (egy része másik része elveszett stb) azért maradthatott fent ennyire...

tehát hajrá angyalok

2018. szept. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

#4

Ez a vallás kategória rovat, semmi köze ahhoz a sok ezotériás hülyeséghez, amit leírtál.

2018. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:
35%

Szia


Amikor a Biblia arról ír, hogy angyal jelent meg valakinek, akkor többnyire emberi testet vesznek fel, persze olykor így is sokkal fenségesebb látványt nyújtva.

Máskor, lásd Ábrahám esetében, egyszerű emberként jelentek meg, sőt még ételt is fogyasztottak, amikor Ábrahám vendégül látta őket.

Az Ezékiel 1 fejezetében olvashatsz arról, milyennek látta őket a könyv írója.

2018. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
58%
Vannak régebbi ábrázolások/leírások, ahol egész félelmetesek, állati-emberi-keverék alakjuk van, stb. A szárnyas, szép emberi alak teljesen logikus ábrázolás, hiszen a jóságot az emberek pici koruktól kezdve valamilyen szinten azonosítják a szépséggel. Ettől függetlenül simán lehet hogy a régi, csúnyább ábrázolások állnak közelebb a valósághoz (ha van). Józan paraszti ésszel belegondolva, ha te lennél Isten és egy angyalt akarsz küldeni valakihez, akkor érdemes szép alakban küldeni, hogy bizalmat ébresszen, nem? Elvégre nem lett volna kifizetődő ha megjelenik az angyal mondjuk Máriának, az meg infarktust kap. Ettől a valós alakjuk, ha volt nekik, lehetett teljesen eltérő.
2018. szept. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!