Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha azt mondaná a legfőbb JW...

Ha azt mondaná a legfőbb JW vezető Jézus megmondta neki a visszajövetelének dátumát évre, hónapra, napra és órára pontosan, elhinnétek? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
2018. okt. 30. 16:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Semmiképpen sem, egyrészt mert Jézus sem tudja az időpontot, másrészt ez a szervezet mar eljátszotta a bizalomra érdemességet.
2018. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés,hogy az Úr Jézus mikor jön vissza,hanem hogy el e fogadtad Istentől már azt a hatalmas kegyelmet,amit az emberiségnek az Úr Jézus Krisztusban adott.

Jelenések könyve3/20

Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.


Sokkal fontosabb kérdés,hogy megnyitottuk -e már a szívünk ajtaját és behívtuk -e már a Megváltót az életünkbe?

2018. okt. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%

Nem hinnék.

Ilyet nem mond senkinek. S nem hinnék neki.

A "legfőbb vezetőnek" is az utolsó napig kikell tartania, ezért Jézus vagy Jehova neki sem mondja meg.

2018. okt. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
A kérdésben felvetett dolog már megtörtént néhány alkalommal. A vezetőik megjósolták, hogy mikor lesz a világvége (többször is, utoljára 1975-ben), nem jött be nekik a jóslat és látod még mindig nem ábrándultak ki belőlük. Tehát a történelmi tapasztalat alapján bedőlnének nekik, az elmaradt világvégére adott ócska magyarázatot pedig benyelnék nekik.
2018. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Értelmes ember továbbra sem dobálózik olyan szavakkal aminek jelentését semmilyen formában nem ismeri és rábizonyítani sem tudja semmilyen módon azokra akiket megvádol vele. Lesz itt nagy meglepetés az biztos. Persze magatok egyházával ti nem mertek dicsekedni, nemhogy felvállalni, igaz? Azt gondoljátok, hogy ha nulla utánajárással pletykákat terjesztetek másokéról attól ti jobbak lesztek? Legyen úgy... ;)
2018. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem pletyka, a 75-ös világvége-várásról még netes videók és rádióbeszédek is maradtak fent. De becsukhatod a szemedet nyugodtan, azok is becsukták, akik hittek ezeknek a jóslatoknak és miután nem lett belőlük semmi, továbbra is kitartottak a hamis gyülekezetben.
2018. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Ahham, ez van amikor valakik egyéni elképzeléseket terjesztenek. Egyből betudják annak a kívülállók, hogy a "nagyfejűek"találták ki. Tudod ma is vannak akik egyéni elképzeléseket hangoztatnak, szerencsére a legtöbben megnevetik. Valószínű akkoriban többen vélték úgy, hogy már pedig akkor kell eljönnie, hiába van megírva, hogy nem lehet tudni,ezzel kártszenvedett a gyülekezet és ti azóta is ezen rágódtok, ez a legnagyobb érv. Hiába van 74 es "ördögtoronyban" kijelentés, hogy tudnak róla és nem támogatják ezt az elképzelést. De mindegy, felesleges feljönni erre az oldalra ez minden egyes esetben beigazolódik. Én nem járok vakon, köszöntem.
2018. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Az meg, hogy kié a hamis nemsokára kiderül remélhetőleg, bár nekem mindegy, igazából én ráérek. :) Egyenlőre nem mutatott fel ennél a "szektánál" jobb opciót senki, szóval addig maradok "retardált terrorista jehovista" ,hogy a közületek valók szavaival éljek, ameddig ez nem változik, már pedig az eddigiek alapján nem igen van rá remény, hogy ez így lesz.
2018. okt. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

"nemsokára kiderül remélhetőleg"

Tehát már te is jósolgatod, hogy mikor lesz? Én köszönöm, de maradok Krisztus tanításánál, hogy csak Isten tudja mikor érkezik el a végítélet.

2018. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves 6-os hszóló

Sajnálom, hogy ezt kell neked írnom, de soraid olvasása után az jutott eszmbe, amiről nem régen olvastam: "Egy történet, amely csak 10%-ban igaz, 100%-osan félrevezető. Hogyan kerülhetjük el, hogy becsapjanak minket ilyen történetekkel? Erre is tanácsot ad a Biblia:

Efézus 4:14

Ezért hát ne legyünk többé gyermekek, akik mintha hullámok közt hánykolódnának, és ide-oda sodródnának a tanítás minden szelében, mert olyan emberekre hallgatnak, akik csalnak, és ravaszul megtévesztő dolgokat eszelnek ki.

2018. okt. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!