Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért nem árulják...

Jehova tanúi miért nem árulják el, hogy hogyan nevezte ki Jézus Krisztus a vezető testületet 1919-ben?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben merült fel ugyanez a gondolat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


De nincs válasz. Válasz helyett azonnal támadnak, a saját igazukat bizonygatják, miközben nem feleltek arra a kérdésre, hogy: HOGYAN?

Azt írja az egyik, hogy beteljesítenek próféciákat. Miket? Bár ez majd talán külön kérdésben megy majd, mert hogy a hamis tanításon kívül még egyet sem teljesítettek be.

Azt állítják, hogy Jézus azt parancsolta nekik, hogy álldogáljanak csendben egy pult mögött, amire mindenhova a jw.org felirat van és talán ha odamegy valaki, akkor annak beszélnek az őrtorony szervezetről, mint megváltóról. Ez beteljesült prófécia?


Miközben keresztények millió élnek példamutató életet, segítik embertársaikat, adnak ételt a rászorulónak, mindezt csendben, önfeláldozóan, mert Jézus azt a parancsot adta, hogy szeressük egymást.

Ők pedig arra alapozzák, hogy ők a kiválasztottak, hogy árulják a jw.org-ot.


De térjünk vissza a kérdésre: Jézus Krisztus HOGYAN adta a vezető testület tudtára, hogy ők a kiválasztottak? A kérdés egyszerű, a válasznak is annak kell lennie.


(gondolom egyértelmű, hogy csak jehova tanúi emberek írjanak ide)


2015. dec. 8. 14:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%

Szomorú látni, hogy ezen a kérdésen lovagolsz kedves kérdező.


Úgy ahogy az első keresztényeket is kinevezte amikor már nem volt közöttük.

A Biblia is írja, hogy Isten vonzza azokat az embereket akik őszinte szívvel közelednének hozzá.


(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt; . . .


A szent szellem készteti arra a feladatra, és ezzel Ő is tisztában van


(Róma 8:16, 17) 16 Maga a szellem tanúskodik a mi szellemünkkel együtt arról, hogy Isten gyermekei vagyunk. 17 Ha tehát gyermekek vagyunk, akkor örökösök is: igen, örökösei Istennek, társörökösök pedig Krisztussal, feltéve, hogy vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt meg is dicsőüljünk.


Minden Bibliai leírás szerint történik és semmit nem tesznek úgy ahogy ne lenne le írva- a szellem pedig jelzi hogy elfogadott e vagy sem egy keresztény ember arra a feladatra

2015. dec. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

ezt a kérdést én tettem fel, és egyáltalán nem lovagolás vagy kötekedés


legalábbis részemről, de szeintem a legtöbb válaszoló részéről sem


ez egy rendkívül fontos kérdés, valóban személyesen Jézus nevezett ki egy testületet, nem földi tartoózkodásakor hanem a 20. század elején? Ha ez valóban így van akkor ők a hiteles kereszténység, az apostolok jogútódjai, és jehova tanúinak vezetői egy ilyen igénnyel lépnek fel.


Ezért úgy gondolom bárkinek aki keresztény akar lenni, foglalkoznia kell ezzel, és tisztában kell lennie azzal ,hogy Isten új szervezetet hozott e létre, elvette a jogot az apostoli eredetű egyházaktól és másnak adta mintegy 100 éve, és ezen kívül a szervezeten kívül nincs kereszténység?


Vagy ezt csak ők állítják, önhatalmúlag kijelentette egy pár ember, hogy mostantól ők a világ legnépesebb vallásának egyedüli legitim vezetői? Mert akkor holnap én is megcsinálom, és azt mondom "jézus nevezett ki" és még jobban is csinálom, mert azt mondom majd látomásom volt, de aki látta Jézust az tudja mit látott

2015. dec. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon szomorú, ahogyan az előttem hozzászoló viszonyul a kérdező kérdéséhez és még jobban elszomorít, hogy az Igéket nem megfelelő modón használja " Minat az arany alma ezüst tányéron, olyan a helyén mondott Ige....sajnos ez nem az....szomorú.


(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt;


Ez így van, de az előző hozzászoló nem tette hozzá, amit szívében gondol: csakis Jehova Tanúihoz vonzhatja Isten....

Pedig itt azt írja z Ige, hogy hozzám, vagyis Jézushoz, egy élő személyhez, és nem egy szervezethez.

Az, hogy valaki összemossa Jézust egy szervezettel, illetve a szervezet tanait Jézus tanaival.....na az pedig a legelszomorítóbb.

Kedves Kérdező....azért nem kpasz normális, egyértelmű választ, mert Ők sem értik....

Szomorú.....és mélységesen megalázó

2015. dec. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

és még az első válaszolónak:


sok egyház hivatkozik arra, hogy ők a gondolkodásukat az alapján alakították ki ahogy a bibliában olvasták, Jehova tanúi is hivatkozhatnának arra, hogy "mi azt találtuk ,hogy a keresztények nem úgy élnek és gondolkodnak ahogy a bibliában olvasható, ezért alkottunk egy új egyházat ennek alapján"


de nem erre hivatkoznak, hanem arra, hogy egy egész konkrét dátumhoz köthető időpontban SZEMÉLYESEN Jézus nevezete ki őket, nem a bibliából kiolvasták hanem Jézus KÖZVETLENÜL kommunikált velük, nem előbb és nem később mint 1919-ben, tehát itt világos hogy a nem egy olyan sologról van szó ami mindenkivel minden nap megtörténhet, mint a bibliaolvasás

2015. dec. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Szomorú látni, hogy ezen a kérdésen lovagolsz kedves kérdező. "

Szomorú látni, hogy nem tudsz válaszolni, hanem kitérsz, hisz csak ezt tanulod vasárnaponként. Az előző kérdést pedig NEM én tettem fel, de mivel oda sem érkezett normális válasz, ezért én is kiírtam. Szomorú? Dehogy, csak nektek, mert nem tudjátok rá a választ.


"Úgy ahogy az első keresztényeket is kinevezte amikor már nem volt közöttük. "

Ember! Olvasod te egyáltalán a Bibliát??? Jézus saját maga személyesen hívta el őket és a Szent Szellem (nagybetű, te tudatlan Isten káromló!) betöltötte őket! Olvasd és értsd!


"A Biblia is írja, hogy Isten vonzza azokat az embereket akik őszinte szívvel közelednének hozzá. "

Nahát, ez abszolút a tanításotok ellen szól! Vonzza bizony, nem pedig ismeretet kell szerezni előbb az őrtoronyról, ahogy hazudjátok a jw.rg-ot hirdető pultjaitokon!



"A szent szellem készteti arra a feladatra, és ezzel Ő is tisztában van"

ADD MEG ISTENNEK A TISZTELETET AZZAL, HOGY NAGYBETŰVEL KEZDED A SZENT SZELLEM NEVÉT!


"(Róma 8:16, 17) 16 Maga a szellem tanúskodik a mi szellemünkkel együtt arról, hogy Isten gyermekei vagyunk. 17 Ha tehát gyermekek vagyunk, akkor örökösök is: igen, örökösei Istennek, társörökösök pedig Krisztussal, feltéve, hogy vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt meg is dicsőüljünk. "

Akkor ti miért is nem tartjátok magatokat Isten gyermekének, ahogy egy keresztény ebben bizony nagyon is biztos? Lehet, hogy nem is ismeritek a Szentlelket?



"Minden Bibliai leírás szerint történik és semmit nem tesznek úgy ahogy ne lenne le írva- a szellem pedig jelzi hogy elfogadott e vagy sem egy keresztény ember arra a feladatra"

A szeretet hiányzik ebből a részvénytársaságból, akkor hogyan is történhet bármi a Szent Szellemmel együtt? Nagybetűvel!


Magyarul: ha ők azt mondják neked, hogy márpedig ezt és ezt a Szent Szellem mondta (igaz ugyan, hogy más kérdésnél pont hogy azt állítottátok, hogy ez nem így történik, de hát a saját hazugságotokat elnézitek magatoknak, lényeg, hogy az őrtorony becsületét védjétek), akkor egy szó nélkül elhiszitek? Hozzád miért nem szól? Ezen elgondolkodtál már? Hogy Jézus, az élő Isten miért nem keres téged? Vagy keres, csak elnyomod? Mert jobb odatartozni, ugye? Mit kaptál tőlük? Hatalmat? Tiszteletet? Elismerést? Embereknek eladtad a lelked.

2015. dec. 8. 17:24
 6/26 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező megértem az indulatodat, Jézus Krisztus is az volt, amikor a Templomba beérkezvén látta, hogy kalmárok barlangjává lett téve Isten Szent Temploma és magukat igazaknak mondó képmutató törvényeket követő emberek provokálták az élő Istent. . Sajnos A Jehova Tanúi, ha válaszolnak is, akkor rendkívül provokatív, legtöbbször direkt apróbb mosolygós jellel kiegészítvén, burkolt, vagy éppen egyáltalán nem burkolt sértő, és inzultáló mondatatokkal reagálnak. Volt "szerencsém" köztük lenni, járni egy darabig, hála Jézus Krisztus kegyelmének, kivezetett a lelki leépülésből, és kaptam egy újabb lehetőséget az üdvösségre. Minden héten rendkívül vázlatos, és az Őrtorony által felépített, felelet kérdezős, szituációs játékoknak lehettem szem és fültanúja. Rengetegszer láttam a gyülekezet tagjain a megviselt és megtört emberi arcvonásokat, félelmet, és szomorúságot, és sajnos beletörődést :( Szerintem sokan rájöttek már, arra a gyülekezeteikben, hogy a tanítások nagy része helytelen, és hogy egy szervezet tanait próbálják úgy előadni, mint Isten egyedüli szócsövét, de sajnos nem mernek kilépni, mert én tapasztaltam, azt a lelki terrort ami ott megy, és sok tízezren rajtam kívül is már. Annak akinek sikerült megszabadulniuk az szervezettől, hála Istennek többségben késztetést éreznek arra, hogy másokon is megpróbáljanak segíteni. De hogy a kérdésre is válaszoljak, bár kicsit off, mert nem vagyok tanú, de természetesen a válasz, hogy sehogyan sem nyilatkoztatta ki magát Jézus Krisztus nekik. Pusztán emberek eldöntötték Russel és Rutherford utódaiként, hogy ők, maguk a vezető testület, ennyi.


Ja még egy dolog ami számomra volt a legnagyobb bizonyíték az áll Keresztény szervezet leleplezésében, már a Bibliából.


"Az igaz próféta egyik ismertető jele az, hogy mindig beteljesedik az, amit megjövendöl (Jer 28:9, 5 Móz 18:21-22)."

2015. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

Egy kérdés


Mutass egy Biblia idézetet ahol a Szent szellemet nagy betűvel írják.

2015. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

A szent szellem pedig nem személy, hanem a Teremtő Istenhez tartozó minden képességgel bíró tevékeny erő


az erő, a képesség pedig nem személy.

2015. dec. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.


Nem a lélek, vagy a szellem teremtette, hanem Isten


ez a Károli fordításban írott vers mutatja, hogy Isten elválaszthatatlan része erejének, szellemének, vagy ha úgy tetszik lelkének.

"és az Isten lelke/szelleme, ereje/ lebeg vala a vizek felett".


Isten szelleme, vagy is Istené ez a szellem, vagy erő, nem egy külön álló élőlény

mert akkor így szólna a vers:

Istenség másik része lebeg....

2015. dec. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes hogy egyenes válasz helyett csak a terelés megy. Legalábbis én kívülállóként így látom.
2015. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!