Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Halloween és a Kereszténység?

Halloween és a Kereszténység?

Figyelt kérdés

Protestáns vagyok, és tudom, ma van a reformáció napja. Luther ezen a napon szögelte ki azt a bizonyos papírdarabot, ami megváltoztatta a kereszténységet.

De a mindenszentek nem csak itthon, hanem világszerte keresztény ünnep.

Viszont Amerikából olyan dolog indult el ezekre az ünnepekre időzítve, ami nem egyeztethető össze a kereszténységgel szerintem.

Ti hogy álltok a Halloweenhoz? Lehet egy keresztény ablakában faragott tök? Elengeded/Elengednéd a gyerekedet "csokit, vagy életet" körjáratra a szomszédságba?



2018. okt. 31. 20:14
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Előre kérem, mindenki véleményére kiváncsi vagyok, muszlimoktól kezdve odin imádókig, de ateista valláskritizálásba most ne menjünk bele, Hívők véleményére vagyok kiváncsi. Görgessetek most tovább.
2018. okt. 31. 20:21
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Az összes keresztény ünnepet anno az egyház a pogány ünnepnapok idejére tette, mert így könnyebb volt áttéríteni az embereket az új hitre. Ugyanannyi köze van a töknek a mindenszentekhez, mint a nyuszinak és a tojásnak a húsvéthoz, vagy a feldíszített fenyőnek Jézus születésnapjához. Az eredeti pogány ünnepek kellékei voltak. Gondolom, a karácsonyfa felállítása vagy a húsvéti tojások miatt nem tiltakozol. Akkor mi a baj a tökkel?
2018. okt. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%

A Halloween nem kerestényi ünnep!



Okkultizmus, mágia...beöltözni szellemeknek, drakulának, minden féle démonikus személynek...



Sőt annakfelette most is kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Filippi 3:8 HUNK

2018. okt. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
14%

4+


Nem engedném el...



De, ahogyan te látod, te döntésed.

2018. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#2 oké legyen pogány kelta ünnep. Akkor is Amerikából terjedt el, ami egy alapból egy keresztény kúltúra által lett létrehozva.

Nem volt Halloween a függetlenségük idején, nem voltak középkori sámánok, pogányok hatással az amerikai ünnepre.

A keresztény ünnepek már rég léteztek az amerikai kultúrában,az európai telepesek miatt amikor felvették a halloweent.

2018. okt. 31. 20:36
 6/18 anonim ***** válasza:
9%
2018. okt. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Hú, már nagyon utálom ezt a témát, minden októberben fellángolnak az indulatok a téma körül, és már rohadtul kezdem unni.


Pogány eredete van igen, pogány eredetű a farsanguk is, mégsem hallottam még sosem, hogy bárki is ez ellen tiltakozott volna. A tökfaragásnak, meg a jelmezbe bújásnak nem sok köze van az okkultizmushoz. Tavaly én is faragtam tököt, idén valahogy ez kimaradt.

Ha lenne gyerekem, nem engedném el csokit vagy csalunkozni, mert egyrészt veszélyes ez manapság, másrészt nálunk nem szokás, de ha meg lenne beszélve mondjuk szomszédokkal, úgy igen, jelmezes buliba is elengedném.


Egy katolikus

2018. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Metionin ***** válasza:
67%
Mindenki ünnepeljen azt amit akar. A Halloween egy pogány ünnep és mivel nem mindenki keresztény, miért ne lehetne ünnepelni. És nem ez indult el ráidőzítve a keresztény öünnepre, hanem kb. az összes keresztény ünnepet időzítették rá a pogány ünnepekre hogy könnyebb legyen elfogadtatni a pogányokkal. Mindenszentek meg nem ma van. Sosem értettem hogy miért baj az ha valaki ünnepli, elvégre aki vérkeresztény az ennyi erővel ne állítson karácsonyfát sem és ne adjon ajándékot karácsonykor mert az is pogány szokás/ünnep, a keresztény rész annyi benne hogy Kisjézus. Ha ezt meg a húsvéti tojást elfogadják, akkor hagyják békén a Halloweent is. (Egyébként nem ünneplem, nem foglalkozok vele csak irritál minden évben ez a nagy "mindenszentekvannemhelóvín" marhaság. Karácsonykor bezzeg senki sem visít hogy nem kell fa meg ajándék. Gyerekem nincs, így az nem releváns de ha lenne nem biztos hogy engedném, hiszen a legtöbb helyen rábsznák az ajtót.
2018. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

"Protestáns vagyok, és tudom, ma van a reformáció napja"


"De a mindenszentek nem csak itthon, hanem világszerte keresztény ünnep."

Egész pontosan katolikus ünnep. Te protestánsként mért védelmezel ennyire egy katolikus ünnepet? 🤔🤔 Gyanús vagy nekem.

.😂

2018. okt. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Csak néhány észrevétel.


Időrendben a dolgok. Október 31-én van a reformáció napja és a halloween. November elsején Mindenszentek és másodikán halottak napja.


Luther valóban ma 501 éve jelent meg 95 tételből álló vitaindító irata, de a papír kifüggesztése a kapura már inkább legenda, ami nélkülözi a valóságot.


A Mindenszentek valóban világszerte keresztény ünnep, ennek eredete nagyon régre, még az óegyház idejére nyúlik vissza. Nincs köze a halloweenhez, az üdvözült szenteket ünnepelték ezen a napon.


A halloween mai változata indult az USA-ból, ennek eredete a keltákig nyúlik vissza. Valóban nem egyeztethető össze a kereszténységgel.

Nem különösebben kedvelem ezt az ünnepet, a faragott tökkel nincs különösebb bajom, de a hozzá kapcsolódó különböző murikán szokásokkal már annál inkább.

2018. okt. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!