Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor tilos vagy sem a...

Most akkor tilos vagy sem a Megváltót ábrázoló szobor készítése és ahhoz a zarándoklat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon a témában, de annyi rémlik, hogy a tízparancsolat szerint "ne készíts magadnak faragott képet vagy bármely alakot arról, ami az égben fönt, a földön alant és a vízben a föld alatt van..."

Akkor ez nem elítélendő, amikor valaki a Megváltot ábrázoló szoborhoz ellátogat, elzarándokol és tiszteletét fejezi ki?


2018. nov. 2. 14:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%

A Biblia a bálványimádást tiltja, illetve a bálványimádás céljából készített szobrok és képek faragását. Gondolom nem magát a szobrot akarod bálványként imádni, hanem akit ábrázol, a megtestesült Istent.

Egyébként az első Istenről készült ábrázolást maga Isten készítette, amikor a Fiú emberré lett.

2018. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%

Ez egyben van a következő szakasszal: Ne imádd és ne tiszteld azokat, mert én, az Úr féltőn szerető Istened vagyok.

Ha ezt külön parancsolatnak vesszük, akkor a figurális ábrázolás minden formában tiltott, és nemcsak Jézust nem lehet ábrázolni, hanem egy embert, egy állatot vagy egy növényt sem. Márpedig a protestánsok sem tartják be, akik formailag külön parancsolatnak veszik. A protestáns holland festészet tele van arcképekkel, és nem absztrakt mintákkal, ahogy az iszlám művészetben.

Ha a szobrot önállóan, Jézustól függetlenül kezdik tisztelni, akkor ott gond van. Ha csoda történt, akkor a csodatevőt tisztelhetjük, nem a szobrot. Vajon kinek szól a zarándoklat?

2018. nov. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Hát szerintem egy szobrot önmagában senki sem tisztel, hanem azt tisztelik, amit ábrázol, pl a totemisták.
2018. nov. 2. 14:42
 4/21 anonim ***** válasza:
40%
Értem, és szerinted baj, ha valaki Krisztust tiszteli? Pedig a Szentírásban is olvashatod, hogy angyalok borultak le előtte és szolgáltak neki.
2018. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem baj, de ezek szerint szobor formájában nem lehet tisztelni az Istent, mivel nem tudjuk, hogy néz ki, tehát ábrázolni sem tudjuk.
2018. nov. 2. 14:50
 6/21 anonim ***** válasza:
32%

Isten megtestesült, önmagát ábrázolta Krisztusként, ezt vagy elfogadod, vagy nem. Én hiszem.

Amikor Isten megparancsolta a zsidóknak, hogy készítsenek kerub szobrokat, akkor ők tudták hogy egész pontosan miként néznek ki a kerubok? Nem.

2018. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 munyamunya ***** válasza:
35%

6-os válaszolónak.


Azok a mesterek, akik a sátor szentély felszerelését csinálták, közvetlenül az Örökkévaló szelleme által dolgoztak. Mózes maga pedig látta a mennyei mintát, így kiigazíthatott minden tévesztést. (2Mózes 31:1-11, 25:40, 27:8)


Vajon akik elkészítik a Jézus-szobrokat, pontosan tudják, hogyan nézett ki az Úr, vagy csak egy random fehérember-arcot farigcsálnak szakállal?

2018. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%

"közvetlenül az Örökkévaló szelleme által dolgoztak..."

És készítettek egy szép aranyborjút, hogy azt imádják az Örökkévaló helyett.

Mire mentek azzal a tudással, amit Isten rájuk bízott, ha közvetlenül utána rosszul használták fel és bálványt kezdtek imádni?

2018. nov. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 munyamunya ***** válasza:
29%

8-asnak


A jelen kérdés szempontjából ez lényegtelen. Az volt az érved korábban, hogy mivel az izraeliták sem tudták, hogy nézett ki pl. egy kerub, ezért bárki bármilyen szobrot csinálhat még akár a Felkentről is. Ennek cáfolatául hoztam az említett verseket.

2018. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Egyszer egy olyan forditasban olvastam, hogy ne keszíts szobrot stb kivéve Rólam mivel Én vagyok a te Istened.
2018. nov. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!