Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülekezete vagy Budapesti...

Hit Gyülekezete vagy Budapesti Autonóm Gyülekezet?

Figyelt kérdés

Budapesti lakos vagyok, református múltú családból származom. Szüleim nem nagyon gyakorolják vallásunkat, de én érzem, hogy Isten hív. Szakítva a családi hagyománnyal, karizmatikus gyülekezetben szeretném hitemet gyakorolni. A közelben két ilyet is találtam, az egyik a Hit Gyülekezete a másik a Budapesti Autonóm Gyülekezet.

Melyik lenne jobb választás? Félek, hogy a autonóm egy kicsit kicsi, de talán pont ez az egyik előnye is, hogy nem "nagyegyházasodott" még el.


Csak hívők válaszát várom. Köszönöm!



#hit #karizma #Hit Gyülekezete #Budapesti Autonóm Gyülekezet
2018. nov. 3. 10:44
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
57%
egyik kutya másik eb
2018. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
45%

Mindkettőt kerülném...


Egy hívő keresztény.

2018. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
39%
Az Autonóm Gyülekezet már a nevében is a Hit Gyülekezetétől való elhatárolódásra tette a hangsúlyt, amikor létrehozták. A magam részéről betegnek tartok minden olyan csoportosulást, amely valamely másik embercsoporttal szemben képes megtalálni az identitását, különösen igaz ez a Bibliai hitet vallók körében. Az ellenségünk az Ördög, ezt minden hívő embernek tudni kellene, de mégis sokan gondolják azt, hogy a legnagyobb ellenségük a másik felekezetbe tartozó emberek. Saját érdekedben azt tanácsolom, hogy amikor döntesz arról, hogy hogyan tovább, hova menjél, azok közül válassz, akik nincsenek belegabalyodva más felekezetekbe. A BAGY-ot semmiképpen sem ajánlanám. Tájékozódj! Kik hozták létre, miért hozták létre, milyenek a gyümölcseik húsz év után?
2018. nov. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
44%

Mi a baj a reformátusokkal? Miért nem maradsz az? Miért akarsz megalapozott teológiai gondolkodás helyett egy "buli egyházhoz" tartozni, mint ezek a "karizmatikus" gyülekezetek, amik csak az érzelmekre apellálnak?

Nem vagyok református, mielőtt valaki elfogultsággal vádolna, de a reformátusok közül sokkal többen élik meg a krisztusi tanítást, mint ezek a szekták. Meg elég csak megnézni, hogy a Református Egyház mit tesz le az asztalra a társadalom érdekében, és ezek a "gyülekezetek" mennyit tesznek...

Tehát a kérdésre válaszolva, óva intenélek mindkettőtől...

2018. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
28%

Hát, a kettő közül már inkább a BAP.


De leginkább: Katolikus Karizmatikus Megújulás. ;) Pesten rengeteg alkalmuk van.

2018. nov. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
33%

Próbáld ki...Én hiszen, hogy mindkettő Isten Igéjét hirdeti!


A városi levendákra és liberális médiára ne hallgass, tapasztald meg te magad..


Én 1 hete voltam előszőr a Hit Parkban..szuper hely, kedvesen üdvözöltek...náluk szombatonként 18:00-tól lezdődik az Igehírdetés! :)


BAP is jó szerintem, 1 Igehírdetést neten már hallottam...


Ez márcsak rajtad múlik..

2018. nov. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
39%

7#


De édes vagy...:) Pont ti szektázodtok...?


Tudod egyáltalán mi a szekta? Nem hiszem...



A szektában nem tudja senki hol mikor van az összejövetel, és senkit nem engednek be külsőst!

2018. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
32%

Én katolikusként nem találtam meg a helyem a templomban, tőlem az olyan távol volt, nem éreztem magaménak a misét, nem éreztem hogy Isten velem van, amikor a miatyánkat mormoltam.

Ezért is lettem protestáns mert ott találtam meg azt a közösséget, akik segítettek jobb kereszténnyé válni, nem az érzelmeimre apelláltak, nem mossák ki az ágyamat, egyszerűen jobban érzem magam, egy karizmatikus Istentiszteleten, mint a templomban.

Szóval kerdező, én azt mondom menj el, és ha úgy érzed ott jobb helyen vagy, miért mennél vissza? Hiszen nem Istent hagyod ott, hanem csak a templomot.

2018. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
5%

"<<buli egyház>>

Ez tényleg jó hasonlat rájuk, sajnos csak erre futja az ilyen szektáknál"


És csak erre futja az ilyen sznoboknál...

2018. nov. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező ,én a Hit gyülekezetet tudom csak ajánlani. Egyrészt azért ,mert SAJNOS református voltam és tudom mi megy ott ,másrészt a barátaim SAJNOS katolikusok voltak ,így azt is tudom mi megy ott..harmadrészt pedig Hála Istennek most Hit gyülekezeti tag vagyok és SZERENCSERE tudom mi megy itt.


Ha egy 100%osan Bibliai alapú gyulekezethez szeretnél csatlakozni ,ahol olyan csodákat tapasztalsz meg ,amik a Bibliában vannak ,akkor csatlakozz Isten népéhez ,a Hit gyülekezetéhez.

2018. nov. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!