Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan miért is számít...

Pontosan miért is számít bálványimádásnak a születésnap?

Figyelt kérdés
Mi a magyarázata ennek?
2018. nov. 4. 14:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

KZitus!


„Ebben a korban általában távol állt a keresztények gondolatvilágától a születésnapi ünnepség fogalma”


Mi volt abban a korban a születésnapi ünnepség fogalma?

Elolvastam azt amit az általad linkelt oldalon írnak. És felmerültek bennem újabb kérdések!

2018. nov. 4. 19:05
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Jehovások butasága, semmi más.

A bálványimádáshoz köze nincs.

2018. nov. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 KZitus ***** válasza:
33%

"Mi volt abban a korban a születésnapi ünnepség fogalma?" - kérded


Ezt pontosan ma már nem tudjuk. De valószínű, hogy az "üünep" fogalma koronként másat jelentett, mint pl, az esküvő is. Akár úgy is hangozhatna a kérdésed" aban a korban mit jelentett az esküvői ünnepség fogalma?" - nyílván ásat, mint ma jelent. De a fáraó születésnapja és Heródes születésnapja hatalmas mulatságként van leírva a Bibliában. Heródes ígéretéből pedig inkább az tűnik ki, hogy nem éppen józanul gondolkodott, amikor egy nőnek az összes vagyona felét ígérte egy táncért...


Ha felmerülnek további kérdéseid, szívesen olvasom őket :-)

2018. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"Ezt pontosan ma már nem tudjuk."


De azt még is pontosan tudjátok hogy születésnapot tilos ünnepelni Isten szerint! Csak azt nem értem hogy honnét ha egyszer még azt sem tudjátok hogy mi volt abban a korban a születésnapi ünnepség fogalma. Akkor még is mire alapozod a véleményedet? Pusztán arra hogy valaki ezt mondta és az úgy van jól?


"De a fáraó születésnapja és Heródes születésnapja hatalmas mulatságként van leírva a Bibliában."


Valóban? A fáraónál csak az van írva hogy megvendégelte az összes szolgáját. Heródes esetében még ennyi sincs csak azt írja hogy vendégek voltak a királynál.

Számodra mi adja az alapot azt illetően hogy egy hatalmas nagy mulatság volt, nagyobb mint a többi? Mely részből következtetsz erre? Vezess végig a gondolatmeneteden!


"Heródes ígéretéből pedig inkább az tűnik ki, hogy nem éppen józanul gondolkodott, amikor egy nőnek az összes vagyona felét ígérte egy táncért..."


Zita! Neked még soha senki nem mondta hogy mielőtt valamit kijelentesz azelőtt győződj meg róla hogy valóban úgy van e? Mondjuk a szüleid vagy jó barátaid!

Csak mert Heródes nem ígérte oda a vagyona felét egy táncért. És az a nő történetesen a feleségének Heródiásnak a lánya volt és nem más. Ha nem is vérrokonok voltak Heródes és a táncoló lány, bár ezt nem tudni, akkor is a lánya volt. Minimum a nevelt lánya.


"Ha felmerülnek további kérdéseid, szívesen olvasom őket"


Tedd azt és közben gondolkozz el a kérdéseimen és azon is hogy van e alapjuk a kérdéseimnek.

Persze ha engem kérdezel én azt mondom hogy van! :)

2018. nov. 5. 11:54
 15/16 KZitus ***** válasza:

kommentedhez:

"Csak mert Heródes nem ígérte oda a vagyona felét egy táncér" -?????

Márk 6:22,23

"Heródiás lánya pedig bement, és táncolt, és ez tetszett Heródesnek, meg azoknak, akik vele együtt ettek. A király ezt mondta a lánynak: „Kérj tőlem, amit csak akarsz, és megadom neked.” Sőt, még meg is esküdött neki: „Amit csak kérsz tőlem, megadom neked, akár a királyságom felét is.”


Előítélet - nem Krisztustól van...:-(

2018. nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"Előítélet - nem Krisztustól van...:-("


De azért az előítélet az benned is ott van. Első gondolatként ezt írtad.

Az történt hogy én Máté evangéliumában olvastam el a történetet és ott azt a részletet nem említi az Írás! Mivel a Biblia keresőjében az volt az első találat!

A hibát ott követtem el hogy nem olvastam el máshol is a történetet és ezért írtam amit írtam. Bocsánatot kérek én hibáztam!


Viszont mi lesz a többi kérdésemmel? Azokra miért nem reagáltál semmit?

2018. nov. 5. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!