Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki írta a Jelenések könyvét...

Ki írta a Jelenések könyvét és miért írta?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm

2018. nov. 5. 19:12
 1/7 spectator ***** válasza:
44%
Tudomásom szerint János evangélista írta. A cél (a másik 3 evangéliumtól eltérően)nem a jelen-, ill. múlt-, hanem a jövő bemutatása. Ezért is nehezebben érthető.
2018. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A hagyomány szerint János apostol írta, a miértre megtalálod a választ a bevezetőben.


"Jézus Krisztus kinyilatkoztatása, melyet Isten adott neki, hogy szolgáinak megmutassa mindazt, aminek csakhamar meg kell történnie."

Tehát azért írta, hogy a közelgő eseményekre figyelmeztesse a 7 kisázsiai gyülekezetet (amely az egész Egyházat szimbolizálja), ezeket az eseményeket pedig Jézus látomások formájában tárta János elé.

2018. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

A szeretett tanítvány János írta Pátmosz szigetén, ahol száműzetésben volt Valószínűleg i. sz. 96 táján.

Bár János látomásaiban néhány dolog ijesztőnek tűnik (pl. a vadállatok, a jajok, a csapások), ám a könyv nem azért íródott, hogy félelmet keltsen, hanem azért, hogy vigaszt nyújtson azoknak, akik hittel olvassák, és hogy bátorítsa őket.

„Boldog, aki fennhangon olvassa, és akik hallják e prófécia szavait, és akik megtartják a benne megírtakat”

2018. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:
66%

Szia


....miért írta?

Ezt maga János mondja el. Jelenések 1:1–20

" Ezt a kinyilatkoztatást Isten adta Jézus Krisztusnak, hogy feltárja a rabszolgáinak+ azokat, amiknek rövidesen meg kell történniük. Jézus elküldte az angyalát, és általa jelekben bemutatta ezt a rabszolgájának, Jánosnak, aki aztán tanúskodott arról, amit Isten mondott, és amiről Jézus Krisztus tanúskodott, igen, mindarról, amit látott. Boldog, aki felolvassa és akik hallják e prófécia szavait, valamint akik megtartják a benne megírtakat, mert a meghatározott idő közel van."

2018. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Bár a szótárak úgy határozzák meg, mint ami egy „borzalmas katasztrófa”, a görög a·po·ka’lü·pszisz szó jelentése alapvetően „leleplezés” vagy „feltárás”
2018. nov. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


A könyv János nevű szerzője minden valószínűség szerint János apostol, a szeretett tanítvány, a Zebedeus fia. Ő volt az, akit Páthmos szigetére száműztek, kényszermunkára, Domitiánus császár ideje alatt (Eusebios egyházatya hivatkozik rá).

Az azonos fogalmak használata a János evangéliumában szintén egy szerzőre utal:

“Az élet vizéről”Jel. 21,6. 22,17. Ján. 4,10. 7,38

“Aki szomjúhozik jöjjön el”. Jel. 22,17. Ján. 7,37.

“Látszat” vagy “orca” szavakat egyedül János használja az evangéliumában és a jelenésekben. Ján. 7,24. 11,44. - Jel. 1,16.


A könyv önvallomása szerint arról szól "amiknek meg kell lenniük hamar." Ez kijelentést ad arról az Isteni szándékról, amely szerint Ő kész lenne a világ történelmének bármely pillanatában kimondani azt, hogy "Elvégeztetett" és felállítani országát.


Az üzenet címzettje "a hét gyülekezet, amely Ázsiában van." Az Ázsiának nevezett római tartomány, a mai Törökország területén található. Az Újtestamentum korai ideje alatt Ázsia a görög - római kultúra egyik központja volt. A Jeruzsálemi üldözések, majd a város elpusztulása után úgy tűnik, hogy ez a rész lett a kereszténység központja is. Jézus Krisztus kijelentése azonban a jelképesen vett ázsiai gyülekezetekhez lett küldve, ugyanis az említett hét gyülekezeten kívül még nagyon sok egyházközség volt, és némelyik még kiemelkedőbb helyet is foglalt el, mint az említettek - például Thessalonika, vagy Bérea, de közvetlenül Ázsiában is volt több városban is gyülekezet, pl. Troás, Milétosz, Kolossé. A jelenések könyvében kijelentett dolgok az egész keresztény egyházat érintő események. Időben és történésben messze túlhaladják ezeknek a városoknak a létezését. Az sem valószínű, hogy csak ezt a hét gyülekezetet biztosította volna Jézus a gondoskodásáról és megtartó védelméről. A látomás szerint ugyanis csak 7 gyertyatart között jár, és csak hét csillagot tart a kezében. Az Ázsiában lévő hét gyülekezet a keresztény egyház történelmének hét korszakát jelképezi, az apostolok napjaitól, Jézus visszajöveteléig.

Ezek a gyülekezetek nevükben és történelmükben hordozzák a keresztény egyház egy-egy időszakának jellemző vonásait és tapasztalatát. A hét gyülekezet nevének jelentősége jelképes. Jellemzi a keresztény korszak különböző szakaszaiban az egyház állapotát. A hetes szám teljességet jelent: szimbolizálja, hogy az üzenet az idők végéig tart. A felsorolt jelképek pedig a gyülekezet belső állapotát szemléltetik a világtörténelem különböző korszakaiban.

Ezek a városok Ázsiában egy postaút jelentősebb állomásai voltak. Ezen az útvonalon haladva jutott el a hír, az üzenet rendeltetési helyére.

Az Újszövetség evangéliumának üzenete is a hét gyülekezet korszakainak jellegzetes útvonalán jutott el az emberekhez.


Üdv. Péter

2018. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát nagyon szépen köszönöm
2018. nov. 7. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!