Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha három idézetet beírhatnál...

Ha három idézetet beírhatnál a Bibliába, akkor hová írnád és mi lenne az?

Figyelt kérdés
Miért hagyták abba a Biblia írását?

2018. nov. 9. 22:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
9.Az aki leírta.
2018. nov. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
53%

"9.Az aki leírta."


Tudtam, hogy ezt sem fogjátok érteni:) Ettől még a szerző az, aki diktálta.


"Ha Máté, Márk, Lukács, János ésatöbbi csak lejegyzők voltak, akkor miért olyan fontosak?"

Fontosak lennének?

2018. nov. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Engem ledöbbent, hogy nem értik.
2018. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Én azt nem értem, hogy nekem már miért ne diktátlhatna Isten? Tényleg megszállt a kedv. pl. normálisabb példabeszédeket miért ne gyárthatnék? (ami nem a másik pocskondiázásról szól, hanem tényleg tanulságos is.)

Nem kell átmenni egyik véletbe sem, mi szerint valaki csak a múltban keresi a kereszténységet, valaki pedig mindenben már ott látja a jelenéseket és az apokalipszist is.


Én most itt nem összeugrasztani akartam az embereket (bár őszintén gondoltam, hogy ez lesz).

Hanem kíváncsi voltam, hogy képes-e valaki egy normális, hasznos mondatot vagy történetet leírni, ami illene a Bibliába. (vagy ha jobban tetszik keresztény szellemű).


Meg azért született vicces válasz is, amitől legalább egy kicsit elmosolyodtam :)

2018. nov. 10. 17:29
 15/23 A kérdező kommentje:
Amúgy felpontoztam Bonhoeffert :P
2018. nov. 10. 17:30
 16/23 anonim ***** válasza:
80%

15, kösz. Ihletett idézetet akartam írni, mert a szentírások - minden vallásé- Isten által ihletettek. Mert ez összefügg. Ez a tudatállapot nem duális tudatállapot, hétköznapi alanyi-tárgyi dichotómiában, ezért összefügg Istennel / az Abszolútummal, az Egy-gyel.


"Én azt nem értem, hogy nekem már miért ne diktálhatna Isten? Tényleg megszállt a kedv. pl. normálisabb példabeszédeket miért ne gyárthatnék"


Miért ne tehetnéd? ha ihletetten írsz, zenélsz, rajzolsz - az történik.

Rilkének a Duiónói elégiákat egy angyal diktálta. Rilke így fejezte ki az egyébként meglehetősen nehezen megragadható,és kifejthető IHLETET.

ezt írnám 4.-nek:


"Változz azzá, mit a lét akar.

Mit számít a legfőbb szenvedésed?

Légy borrá, ha italod fanyar."


[link]

2018. nov. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
28%

Haver ,te mit szólnál hozzá,ha évekig dolgoznál egy festményen és ha végre ,minden részlet gondosan ki szinezve,le festve,alá is írnád,hogy tökéletesen kész van,kiállítanád egy műteremben,és jönne valaki,és három ecset vonást ,még ráhúzna?

Valószínű bosszankodnál,vagy jól rákiabálnál,hogy NORMÁÁÁLISVAAAAGY????

2018. nov. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17 ez csak egy kis játék, ne vedd már olyan komolyan
2018. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
A legutolsó lapra: "Nyugi, csak vicceltem, mindez mese. ;)"
2018. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
38%
Ne ölj. Ne lopj. Ne hazudj. Talán ha kétszer szerepelne benne hátha komolyan is gondolnák vallásosék.
2018. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!