Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kérjek igazolást a...

Hogy kérjek igazolást a szentmiséről?

Figyelt kérdés
Katolikus iskolába járok és kötelező minden hónapban legalább egyszer elmenni egy misére. Eddig mindig az ellenőrzőbe írta be a pap az igazolást, hogy ott voltam viszont pénteken odaadtam az ellenőrzőmet az osztályfőnökömnek orvosi igazolás miatt. Hogy oldjam meg? Mindenképp menni szeretnék holnap.

2018. nov. 10. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Biztos megoldják majd, menj be a sekrestyébe és kérj igazolást.
2018. nov. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az iskola ahova járok, egy városban van. Én meg egy elég kicsi faluban lakok, a hivatalban szokott lenni a mise, egy kicsi teremben. Vigyek esetleg valami lapot ahova tudná írni? Vagy szokott lenni a papnál és ír arra? Nem tudom, eddig mindig vinni tudtam az ellenőrzőmet, a városi templomba meg elég kevésszer voltam a távolság miatt, évnyitókon és évzárókon kívül.
2018. nov. 10. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Az úgy necces, gondolom sekrestye sincs akkor. Sajnos nem tudom, biztonság kedvéért vigyél egy A5-ös papírt meg tollat. Bár csak kell lennie ilyesminek.

Sok helyen erre egyébként van külön lap, amit csak kitöltenek és aláírnak.

2018. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Viszek a biztonság kedvéért akkor egy A5-ös lapot, remélem nem lesz baj, hogy nem tudom az ellenőrzőmet vinni :(. Köszönöm a választ!
2018. nov. 10. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Papbácsi írj nekem igazolást. XD odamész oszt megkéred. Ha szereti felebarátját akkor segít.
2018. nov. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
Ez mégis milyen iskola? Olyat hallottam már, hogy az egyházi iskolákban kötelező részt venni az iskolai miséken, de hogy iskolán kívül is igazolást kérnek arról, hogy te mit csinálsz a szabadidődben, az nekem kicsit sok.
2018. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

#7 (vagy legalább is előttem szóló, ha változna közben a sorszám)

Miért lenne "sok"? Mindenkinek van lehetősége világi vagy egyházi iskolába járni, ezt mindenki maga választja meg. Ha valaki egyházi iskolába megy, akkor neki fontos az Istennel való kapcsolat, fontos, hogy megünnepelje napját és elmegy a vasárnapi szentmisére vagy istentiszteletre.

Legalább is ez lenne a helyes. Senkinek sem kötelező egyházi iskolába járni.

2018. nov. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vittem egy a5-ös lapot és arra írt a pap. Egyébként mivel 8 évfolyamos osztályba járok ezért 5.-től járok 12.-ig. Ez az utolsó évem és 6.-os voltam mikor vallásos iskola lett. Minden osztálynak van heti kötelező 2 hittan óra meg ettől az évtől kötelező járni havonta egyszer misére, nagyon sokan nem mennek amúgy sem. Nekem nincs lehetőségem váltani de nem is szeretnék, most hétvégén szalagavatóm lesz. Egyikőtökkel sem értek egyet, vallásos iskola lett ezért a diákoknak kötelező elmenni misére ha az igazgatóság elvárja (90%-uk nem megy amúgy sem), ha nem tetszik akkor lehet keresni másik iskolát. És nem, én nem azért választottam ezt az iskolát, mert hívő vagyok és szeretnék ilyen iskolába járni, csak amikor vallásos lett nem éreztem úgy, hogy emiatt váltani kellene iskolát. Ártani nem árt és amúgy bajom sem különösebben van vele, nem teher számomra. Ettől függetlenül ateistának tartom magam és az is voltam mindig is, ez lehet változni fog 30 év múlva, ezt nem tudhatom előre de nem sok esélyt látok rá. Aki megy havonta egyszer misére az kap hittan 5-öst minden hónapban, így nem kell foglalkoznom azzal a tantárggyal mivel nem lesz rá szükségem rá a továbbtanulásnál, dogákat azt a 3at amit egész évben írunk meg 1-es, de nem oszt nem szoroz. Év végén megkapom a 3-ast vagy a 4-est ami tökéletes. Köszi a válaszokat!
2018. nov. 12. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!