Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért néznek hülyének egy...

Miért néznek hülyének egy embert ha UFOkról beszél de ha hisz Istenben akkor az teljesen normális?

Figyelt kérdés

Például ha csak a politikát nézzük,figyeljétek meg hogy sok politikus akár a miniszterelnök is rendszeresen megemlíti Istent,hogy így meg úgy a jóisten segít nekünk stb meg elmondja hogy ő istenfélő ember.


Tehát a szóban forgó Isten=egy természetfeletti mindenható lény aki a világot teremtette.


De ha ugyanez az ember, politikus azt mondaná hogy ő hisz az UFOkban akkor azonnal elmebetegnek gondolnák.


Na most ha racionális szempontból nézzük akkor mindkét dolog ugyanakkora hülyeség, de talán a földönkívüliekre talán kicsit nagyobb az esély.



2018. nov. 10. 20:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Mert a kereszténység már ezer éve tért hódított,az UFO(ami ugye jármű,nem maga a földönkívüli lény)őrület meg kb 50 éve van csak jelen.
2018. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Az istenhit és a földönkívüliekben való hit nem zárja ki egymást.
2018. nov. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Ezt akartam pont hozzátenni.☺
2018. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

Amennyire tudom, belátható időn, néhány száz éven belül a fénysebesség korlátja miatt gyakorlatilag max. néhány csillag távolságát tudja áthidalni bármilyen űrjármű.

Persze sok mindent lehetetlennek gondoltak már a emberek, ami mégis lehetségessé vált egy későbbi korban. Bár az addig felfedezett fizikai törvényeket legfeljebb kiterjesztették egy addig nem vizsgált tartományra, pontosították, de nem tették sosem érvénytelenné. A fénysebesség korlát tehát szerintem ezen az univerzumon belül nem lesz sosem átléphető.


Isten persze megszüntetheti a maga által hozott fizikai törvényeket, ha akarja, ezt nevezzük csodának.

Pl. amikor Jézust be akarták venni a tanítványai a hajóba a tenger közepén, azonnal odaértek a partra. (Jn 6:21)

Fülöpöt elragadta az Úr Lelke az Etiópia felé vezető pusztai útról, és Azótoszban "termett". (ApCsel 8:39-40)


Ez a két csoda a sci-fikben levő teleportálásra emlékeztet.


Stefán

2018. nov. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%
Isten nem létezik, de van aki hisz benne. Nem ufo-t mondanék hanem inkább Földön kívüli létformát. Utóbbival foglalkozik a tudomány de jelenleg kicsi az esély rá, hogy kapcsolatba tudnánk lépni legalább olyan fejlett életformákkal mint mi vagyunk - ha léteznek egyáltalán. Az is lehet, hogy léteznek valahol messze, a világegyetem egy távoli pontján, de még nem tudunk kapcsolatot teremteni. Vagy léteztek de már elpusztultak. Vagy még csak sejtszinten vannak jelen egy távoli bolygón. A csillagászat egy ága foglalkozik ezzel a témával, könyv is van ezzel kapcsolatban: Az univerzum csodája az ember címmel. De ez inkább csillagászat mint ezotéria, az utóbbiban nem hiszek, inkább csak a tudományban.
2018. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

Az általunk ismert tér icike picike a tartalma pedig ismeretlen. Ezért azonosítatlan repülő objektumokról beszélni vicces. Ez viszont nem zárja ki, hogy létezik odakint élet.

Isten nem egy elképzelés, de szintén ismeretlen sok sok ember számára.

2018. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4%

Nem ugyanolyan hülyeség. Csak akkor, ha a két dologból önkényesen kiragadunk egy mindkettőben meglévő tulajdonságot. Azonban sok más tulajdonság is van, amelyek viszont eltérnek, ettől válik hülyeséggé az egyik, és nem válik a másik.

Az isten egy konkrét agyi működés és tudatforma szükséglete, amely nélkül az emberiség káoszba fulladna. Azt ne keverjük ide, hogy e tényt néhányan (akár a miniszterelnök) meglovagolják a saját nemtelen hasznukra. Az UFO azonban tudatlan emberek találmánya, amit szintén a félelem irányít, de ezt történetesen bizonyították, hogy nem létezik. Csak tisztázzuk: azonosítatlan tárgy létezik, azonosítatlan, itt ólálkodó intelligencia nem.

2018. nov. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

Én nem látom, hogy így lenne. Nem nézik hülyének az ufósokat sem ma már.


Tény, hogy teljesen más Istenről beszélni, aki azért az Emberiség hajnala óta jelen van.


Amúgy meg a Földönkívüliek is léteznek. Isten teremtett angyalokat is, és más értelmes, emberhez hasonló lényeket is.


De míg az Emberiség ősei, Ádám és Éva, átálltak a rossz oldalra, addig a többi bolygó lakói nem.

És eszük ágában sincs idejönni erre a számukra rémesen koszos, büdös, erőszakos bolygóra.


Szóval, en is úgy vagyok, hogy ha valaki Istenről beszél, hogy kapcsolatba került vele, azt elhiszem és örülök neki.


Ellenben, ha UFO-kal / Szíriusz lakókkal került kapcsolatba, (akik meggyőződésem szerint nem jönnek ide) akkor mélyen elgondolkodom, hogy ugyan kivel került igazán kapcsolatba?


A Biblia nem hagyja válasz nélkül ezt sem... sajnos elbukott angyalok veszik fel így a "kapcsolatot" a hiszékeny emberekkel... :(


a jó hír - és én is nagyon várom! hogy akik a mennybe jutnak találkozhatnak végre Isten mindenféle más teremtményeivel is :)

2018. nov. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Például mit beszél az UFO-ról?
2018. nov. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
Részemről nem utasítom el élből egyik létezését sem. Beeshet egy UFO a kertembe, megszólíthat Isten. Én várok.
2018. nov. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!