Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van e ilyen kutatás, vagy...

Van e ilyen kutatás, vagy statisztika?

Figyelt kérdés

Az érdekel, hogy ateista és hívő emberek életminősége és élethossza különbözik e?

Például az ateistáknak nincs bűntudatuk, ezért kevesebbet stresszelik magukat, nem betegszenek meg olyan hamar, vagy hamarabb meggyógyulnak, ilyesmi.

Én úgy hallottam, hogy a hívőknél jobb esély van a gyógyulásra, (javítsatok ki ha rosszul tudom).

Ha ez igaz, akkor mi értelme ateistának lenni, ha káros az egészségre?



2018. nov. 20. 21:21
 1/9 Hdjdjd válasza:
Mi értelme inni vagy cigizni ? Mert van aki igy érzi jól magát.
2018. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Olvastam néhány kutatást a témában korábban. A hitnek önmagában pozitív hozadéka van az életminőségre, pl. kevesebb stressz, nyugodtabb élet, de azért ezeket a dolgokat nem lehet általánosítani.

Az, hogy a világnézet káros lenne az egészségre, normál körülmények közt persze ökörség. Lehetnek szélsőséges esetek (buddhista szerzetesek élve mumifikálódása, aztékok emberáldozatai), de ezek elég ritka kivételek.

2018. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Nincsenek ennyire jelentős különbségek.

Az ateisták ÁTLAGBAN egy kicsit intelligensebbek, de nem olyan óriási a különbség.

Valamivel kevesebbet stresszelik magukat, de itt sincs akkora különbség.

A gyógyulásban a hívőknek rosszabb valamivel, mert nagyon bíznak az istenükben, és később mennek orvoshoz. Ez különösen súlyosabb betegségnél (rák) van így.


Ne ez alapján válassz, hanem úgy, hogy hiszel-e valamilyen istenben, vagy sem?

2018. nov. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Skrabski Árpád és felesége foglalkozott ezzel a témával kapcsolatban és sok, tanulságos kutatást végeztek.
2018. nov. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha van is, érdemes egy adott területre leszűkíteni az ilyen statisztikákat. Mert globálisan ott van pl. Afrika, ahol sok hívő van, mégis jóval alacsonyabb a várható élettartam, mint mondjuk az USA-ban és nyilván mindenki belátja, hogy nem a hit miatt...
2018. nov. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nagybotos ***** válasza:
0%

Én hívő vagyok, abbanm az értelemben, hogy a HIT egy ENERGETIKAI sőt "megvalósító" valami. A szex azért élvezetesebb , mert az ember test-lélek-szellem felfogásában bekapcsolja a szellemi dimenziót is.

Egy érdekes KÍSÉRLET: KÉT EGYFORMA ÁLLAPOTBAN ÉS BETEGSÉGBEN LÉVŐ EMBER VAN. Az egyikért imádkoznak jó néhányan, Ez jobban gyógyul , hamarabb mint a kontroll csoport. Tehát itt nem is az íllető hitéről van szó, hanem az imádkozókéról

2018. nov. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
100%
@nagybotos: Nos, volt ilyen kutatás. A következtetése vicces módon pont fordított volt. Akiért imádkoztak, az lassabban gyógyult.
2018. nov. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen kísérlet: a Nagy Közös Ima.

Akiért imádkoztak, az lassabban és rosszabbul gyógyult.

2018. nov. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Az ateistáknak nincs bűntudatuk, nem stresszelneki?

Te melyik bolygón élsz?

Az ateisták a lelkiismeretesebbek, őket nem a halál utáni elszámolás nem hagy nyugodni, hanem a sajtát lelkiismeretük!

36/ff/ sresszelős/ hétköznapi ateista

2018. nov. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!