Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kerül Jézus az ostyába?

Hogy kerül Jézus az ostyába?

Figyelt kérdés
Miért nem paprikás krumplit adnak a híveknek? Számít valamit?

2018. nov. 29. 19:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Nana nana.Kinek a paprikás, kinek a papné.
2018. nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 jdfGabrella ***** válasza:
17%
Ezt nem kell szó szerint venni.
2018. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Hogy érted? Nem kell bekapni, megrágni, lenyelni?
2018. nov. 29. 20:15
 4/27 anonim ***** válasza:
Csak nyelni kell.
2018. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
A mai embereknek mindent a szájukba kell rágni? 😂
2018. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
51%

Hogy került Isten egyáltalán emberi testbe? Hogy lett Isten emberré? Szerintem Istennek semmi sem lehetetlen.

Egyébként az átlényegülés nem azt jelenti, hogy molekulák szintjén benne van Jézus emberi valóban, igazából felfogni se tudjuk pontosan. A kérdés csak az, hogy hiszünk-e Krisztusnak, hogy amit mondott igaz és a kenyér és bor valóban az Ő teste és vére, vagy nem hiszünk neki.

2018. nov. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Igazából a fő kérdesem az lett volna, hogy más élelmiszer is átlényegülhet-e.

Elvileg a kenyérről és a borról hallottunk.

Szükségszerű volt-e külön választani Jézus testét és vérét? Az ostya helyettesítheti-e ezt a két elemet? És ha igen, akkor más nem?

Mennyire fontos, hogy a lelki eledel miben jelenik meg? Szükséges-e fogyasztunk és ha igen számít-e, hogy miként?

Pl. a szalámiban megjelenhet-e Jézus?

Világos, hogy az emberek válogatósak, illetve vannak szegények vagy esetleg olyanok, akik érzékenyek az allergénekre.

De ünnep esetén lehetne kaviárt vagy bioalmát adni a híveknek? Karácsonykor mézeskalácsot?

2018. nov. 29. 21:43
 8/27 A kérdező kommentje:
Egyébként ment a zöld kéz. Természetesen.
2018. nov. 29. 21:44
 9/27 anonim ***** válasza:
69%

hívőként mondom ez a legfurább dolog a katolikusoknál számomra, hogy az valóban Jézus teste és a bor a vére.

Oké, hogy Úrvacsora, meg szertartás, de hogy Jézus teste egy kis lisztalapú korong volna, és akkor azt egyem meg, nekem több mint fura.

2018. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%

"nekem több mint fura"

"Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital."


Ki vagyok én, hogy azt mondjam, "Jézus rosszul tudta, nem valóságos, csak szimbolikus."


"Vacsora közben Jézus kezébe vette a kenyeret, megáldotta, megtörte s odanyújtotta tanítványainak, ezekkel a szavakkal: Vegyétek és egyétek, ez az én testem!"


Szóval nekem nem fura, nem is értem, hogy miként lehet másként értelmezni. A fennmaradt forrásokból egyértelmű, hogy az őskeresztények is így értelmezték.


"Igazából a fő kérdesem az lett volna, hogy más élelmiszer is átlényegülhet-e."

Nem lényegülhet át más.


"Szükségszerű volt-e külön választani Jézus testét és vérét? Az ostya helyettesítheti-e ezt a két elemet?"

Nem volt szükségszerű, de Jézus így döntött.

"Aki ezt a kenyeret eszi, az örökké él."

Helyettesítheti bizonyos szempontból, hiszen Jézus itt is csak a kenyeret emelte ki. De az Eukarisztia ünneplésén meg kell jelennie a kenyérnek és bornak is, ahogy elrendelte.

2018. nov. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!