Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan keresztény...

Létezik olyan keresztény film, ami központi témája Jézus kínszenvedése?

Figyelt kérdés

Sok olyan nem keresztény film van, ami majdnem hogy csak egy heylszínen játszódik és mégis nagyon izgalmas.


Arra gondoltam, hogy lehetne valami Passió szerűt alkotni, ahol maximum csak Jézus emlékeiben ugrálunk másik helyszínre, amikor már képzelődik a fájdalomtól.

Úgy indulna a film, hogy lassított felvételben szomorú hegedű szora letiporják Jézust és kalapáccsal szögeket verni a kezébe, miközben már üvülteni is alig tud. Néha visszaemlékezne, hogy a keresztúton hogyan kökpödték meg, árulták el stb...


A lényeg, hogy tényleg egy olyan film születne, ami csak a szenvedéséről szól és olyan szinten, hogy tényleg megrendüljön az ember.

Létezik ilyen?


Nem brutális horror filmre gondolok, ahol a test marcangolása a lényeg. Hanem olyanra, amin sírni lehet.


Létezik ilyesmi?



2018. nov. 21. 23:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, hosszú napom volt. Szóval olyan filmet keresek, ami az érzelmekre fókuszál egész idő alatt.
2018. nov. 21. 23:41
 2/8 anonim ***** válasza:

Felesleges megpróbálni a lassító überelni, az általad leírt film töl erre hasonlít.

Amúgy a tavalyi Maria Magdalene ilyesmi, bár maga a keresztrefeszités éppen kimaradt, de eléggé az érzelmekre koncentrál a film.

De nem hozta a várt kasszasikert, úgyhogy nem mostanában lesz nagy költségvetésű film Jézusról, de én azt mondom nem is baj...

2018. nov. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*passiót überelni
2018. nov. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem kellene. Az ember ne nézegesse mások szenvedését. Van elég baj az életben, miért kellene a megváltó szenvedését állandóan előtérbe helyezni.
2018. nov. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lucifer666 te igen nagy troll vagy.
2018. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha az igazságot nem ismerhetjük meg, a hazugságot még mindig van lehetőségünk lerombolni. Én az igazságot keresem és áttaposok minden hazugságon.
2018. nov. 22. 23:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés nem vezet sem igazsághoz sem hazugságoz. Maximum kielégüléshez aminek a hiányát tévképzeteid okozzák. Azok pedig csúnya válás dolgok, hazugságok, elrejtik előled az igazságot. Nincs ellenség öreg.
2018. nov. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés arról szólt, hogy van-e ilyen film.
2018. nov. 22. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!