Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mamám miért gondolja azt,...

A mamám miért gondolja azt, hogy ha meg lettem keresztelve, kötelező számomra a konfirmáció?

Figyelt kérdés

2018. dec. 2. 20:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%
Túlzott jelentőséget tulajdonít annak hogy csecsemőkorodban egy szoknyás férfi fejhangon énekelve vizet öntött a fejedre. Öregeknél előfordul.
2018. dec. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
#8 vidéken a szocializmus alatt is szinte mindenki templombajáró volt. nagyobb városokról, bp-ről nem tudok nyilatkozni, minden nagyszülőm vidéken nőtt fel, kis falvakban. nyilván nem mindenki gyakorolhatta (pl anyám szülei mindketten tanárok voltak), de ettől függetlenül vallásosak voltak
2018. dec. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
15%

Kötelezni nem lehet senkit, ráadásul akár a konfirmálás, akár a bérmálás a legtöbb gyereknél nem más, mint egy értelmetlen bohóckodás. Végigcsinálják a procedúrát, járnak hittanra, közben pedig már alig várják hogy vége legyen. Aztán miután konfirmálnak/bérmálkoznak, utána legközelebb majd csak a saját esküvőjükön látnak papot. Tisztelet a kivételnek persze.


Én katolikus vagyok, de már hallottam arról, hogy magasabb egyházi körökben többször peddzegették azt, hogy a bérmálást (vagy konfirmálást) ki kellene tolni sokkal későbbre, mert ezek elvileg a "felnőtt kereszténnyé" válás szentségei, melynek során az illető tudatosan dönti el, hogy az adott hitet választja, s ezt a hitét erősíti meg a konfirmálás / bérmálás alkalmával.


A gyakorlatban viszont másképp van. Egy 13-14 éves gyerek, az még javában GYEREK, nem tud életreszóló felelős döntést hozni, másrészt legtöbb esetben nem szabad akaratból történik, csak a szokások miatt vagy szülői nyomásra, így valóban semmi értelme az egésznek. Az lenne a jó, ha mindenki felnőttként jelentkezne, és akkor már tényleg saját akaratból történik.


Mégis azt javaslom neked, hogy csináld végig még ha nyűgnek is érzed. Bajod nem származhat belőle, max rámegy heti 1-2 órád. Add meg magadnak az esélyt, hogy mélyebben megismerd a hitedet. S ha később sem fog tetszeni, akkor minden további nélkül abbahagyhatod, de megismerni legalább jó lenne, mert csak olyan dolgot hagyj el, amit már ismersz.


Van erre egy nagyon jó poénszerűség, egyszer olvastam valahol: A képen 2 babakocsis kismama beszélget, mellette a párbeszéd:

-Én nem keresztelem meg a gyerekem, nem erőltetek rá semmit, majd ő eldönti felnőttként, hogy melyik vallást akarja, vagy akar-e egyáltalán vallásos lenni.

-Jó, én pedig akkor nem beszélek a gyerekemnek egy szót sem, nem erőltetek rá semmit, majd ő eldönti felnőttként, hogy melyik nyelvet akarja beszélni.

2018. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Sajnos a helytelen egyházi gyakorlat hozta magával ezt csecsemőkori keresztelést és a serdülőkori konfirmációt. A Biblia tanítása ugyanis merőben más. A keresztség a megtérés vagy újjászületés látható megpecsételése, ezért nevezik a Bibliában a "megtérés keresztségé"-nek és az "újjászületés fürdőjé"-nek (Mk. 1:4; Tit. 3.5). A Szentírás a tanítványság alapvető kívánalmainak a hitbeli elfogadása alapján hozott, önkéntes választáson alapuló, alámerítéssel történő felnőttkeresztséget hitelesíti. Ez a keresztség - Jézus kijelentése és példaadása szerint - "igazság", amelyet "illik nékünk betöltenünk" (Mt. 3:15; Mt. 28:19).


A keresztség cselekedetének belső, lelki tartalma: a régi élet összes bűnének a jelképes "lemosása", vagyis a bűnbocsánat igénylése és elnyerése ezekre nézve. Ezzel együtt a múlt "eltemetése", gyökeres, végleges szakítás vele. A másik döntő eleme a jelképes "feltámadás" egy új, igaz életre, "Isten segítségül hívásával". Az új életben járás mindenkor csak a halálból megelevenítő, hatalmas isteni Lélek által lehetséges (Rm. 6:4-8; Ap. csel. 22:16).


Üdv. Péter

2018. dec. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%-os vagyok. Miért pontoztatok le? Mi h****ség van abban, amit leírtam....
2018. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%

Egyrészt az utolsó mondatodért.

De még fontosabb, hogy a kérdezőt hamis esküre akarod rávenni. Úgy látszik, ez másnak se jön be.

2018. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
33%
Ja értem.... ecseteltem azt, hogy adjon esélyt magának és ismerje meg a hitét, hogy aztán ha végez mindennel, vallási ismeretei fényében eldönthesse, hogy akar-e majd vallásos lenni vagy sem. Ebből nekem annyi jött le, hogy hamis esküre akarom rávenni, hát gratulálok.
2018. dec. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 a hitét konfirmáció nélkül is jobban megismerheti ha akarja. a biblia elérhető mindenkinek, nem? abban benne van minden, ha jól tudom
2018. dec. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
62%

Így van, és egymaga mire megy a Bibliával?


"Ha valaki követni akar, de nem gyűlöli apját, anyját, feleségét, gyermekeit, fivéreit és nővéreit, sőt még saját magát is, nem lehet a tanítványom."


Namost ezt a Jézus idézetet például hogyan értelmezi valaki egymaga? Elolvassa, és még az élettől is elmegy a kedve, nemhogy a vallástól. Sokra ment a Bibliájával.

Ezért kell az, hogy a témában jártasabb ember vezesse az illetőt, máskülönben nem fogja tudni értelmezni ezt a mondatot. A Biblia tele van abszurd dolgokkal, melyekhez háttértudás szükségeltetik, hogy értelmezni tudjuk.

2018. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!