Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység (legalább is...

A kereszténység (legalább is a katolikus és ortodox) tele van iszlám-szerű szigorú rituálékkal és megkötésekkel, ezeket manapság átlag hívőknek nem kötelező tartani, csak a szerzeteseknek. Miért?

Figyelt kérdés

-Az iszlámban napi ötször kell imádkozni. A katolikusoknál és ortodoxoknál is ott vannak az Imaórák Liturgiái, amik hasonló, különböző napszakokban elmondandó imák, ezeket azonban nem kötelező minden kereszténynek mindig mondania


-A muszlimoknak joga van a mecsetből imakor kizárni a nem-igaz hívőket. Ortodoxoknál és Görög Katolikusoknál (Nem tudom a rómaiaknál van-e ilyen) a Szentáldozás előtt a pap elkiáltja magát, hogy "Az ajtókat, az ajtókat!" elvileg ilyenkor minden más vallásúnak és katekumennek (aki még nem volt elsőáldozó és elsőgyónó) el kéne hagynia a templomot és két őrnek belülről bekulcsolni és bereteszelni az ajtókat, mégse látom, hogy bármelyik templomban csinálnák


-Az mecseteket úgy építik, hogy az ajtóval szemben előrefelé legyen a mihráb, ami mindig Mekka felé néz, a híveknek is arrafelé kell imádkoznia. A katolikus és ortodox templomokat is úgy építik, hogy az oltár mindig Kelet felé nézzen és elvileg a keresztényeknek is mindig Kelet felé fordulva kellene imádkoznia, ez mégsincs előírva manapság pl. otthoni imádkozáskor


-Az iszlámban menstruáló nő és előző éjjel magömlött férfi nem mehet másnap a mecsetbe, és a következő mecsetlátogatás előtt meg kell tisztálkodniuk, addig tisztátalan állapotban vannak. Elvileg a katolikusoknál és az ortodoxoknál is így van, legalábbis ilyen tisztátalan állapotban nem vehetnek szentáldozatot és nem gyónhatnak, mégsem tartatják ezt be manapság.


-Böjtkor létezik egy olyan szigorú böjtfegyelem is, legalábbis Hamvazószerda és Húsvét közötti Szerdákon és Péntekeken, hogy egy nagy csak egyszer szabad enni kenyeret, és inni vizet, ez a Ramadán szigorúságára hasonlít, manapság nagyrészt csak görög szigeteken és más elzárt helyeken élő ortodox szerzetesek tartják



Szerintetek miért van az, hogy a hagyományos kereszténység is tele van ilyen "iszlám-szerű" szabályokkal, de manapság ezeket az átlag hívőnek nem annyira muszáj betartania, mint az iszlámban?



2018. aug. 31. 17:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
hogy egy nap* csak egyszer szabad
2018. aug. 31. 17:16
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Se a katolikus, se az ortodox felekezetek nem lehetnek tele "iszlám-szerű rituálékkal", mivel közel 7 évszázaddal korábban születtek. Mintha azt kérdeznéd, hogy a hinduk miért használtak náci jelképet több ezer éve. Remélem, hogy sikerült érzékeltetnem a kérdésed abszurditását.
2018. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Fordítva, az iszlám vette át őket a korai ortodox kereszténységből.
2018. aug. 31. 17:21
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A korai egyház több zsidó eredetű szokást, gyakorlatot őrzött meg. A kora középkorban is hoztak olyan rendelkezést, hogy nem lehet pap, aki özvegyet vett feleségül. Miért? Mert a zsidóknál a papok csak hajadont vehettek feleségül. A keletelést nem tudom, de a többit lehet zsidó gyökerűnek tekinteni.
2018. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Akkor most a kereszténység vett át iszlám-szerű rituálékat, vagy a mohamedánok vettek át ortodox keresztény rituálékat? Találd már ki. Mert a kérdésed és az iménti hozzászólásod szöges ellentétben van. Ha pedig iménti válaszod mellett maradsz, akkor mi a kérdés apropója?
2018. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3%
Az a magyarázat hogy keresztények meghamisították Isten vallását és ami megmaradt belőle, azt sem tartják be. Tudom, mert korábban katolikus keresztény voltam, de mikor láttam ezt és sok minden mást, otthagytam a keresztény vallást. Az iszlámmal helyre állt az eredeti vallás.
2018. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

"de mikor láttam ezt és sok minden mást, otthagytam a keresztény vallást"

Kevered a dolgokat. Attól, hogy megkereszteltek téged újszülöttként, még nem voltál keresztény. Tehát nem kellett ott hagynod semmit. Erősen kétlem, hogy bármelyik valóban keresztény csatlakozna egy antikrisztusi valláshoz.

2018. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
7-es: pedig állitólag rengetegen térnek át iszlámra.
2018. aug. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

"állítólag"

Gyakorlatilag pedig számtalan keresztény hal vértanúhalált mohamedánok kezétől, akár csak a Római Birodalom legszörnyűbb éveiben, olyan véreskezű császárok uralkodása alatt, mint Néró vagy Decius.

Mint írtam, attól, hogy valakit megkeresztelnek kisgyermekként, esetleg néha elviszik templomba (bár ezek rendkívül fontos dolgok), még nem válik kereszténnyé. Hanem szükséges egy tudatos döntés Krisztus mellett. Aki Krisztus mellett dönt, az ritkán megy át az ellentétes táborba.

Persze előfordulhat olyan helyzet, amikor nem a saját életét féltve, hanem sokkal inkább szerettei életét óvva kell választani. Erről a Némaság című film jut eszembe.

2018. szept. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
3%

9-es:


Aki Krisztus mellett dönt, az ritkán megy át ellentétes táborba - hogy téged idézzelek.


De ezzel magad is elismered azt, tudatos Krisztus melletti döntéssel is el lehet hagyni a Krisztus hitet - pl. én is ezt tettem.


Kezd viszont már elegem lenni abból, hogy a keresztények mindig mártírkodnak. Éppen itt a GYIK-en olvastam, egy eléggé művelt kommentelőtől, hogy a Néró féle üldözés nem is a gyújtogatás vádja miatt történt, hanem azért, mert Róma leégésekor a keresztények hozsannáztak, hogy itt a világ vége (ami nekik egyenlő Krisztus 2. eljövetelével), és ez az embertelen viselkedés volt az, ami feldühítette Nérót a katasztrófa közepette. Így máris másképp néznek ki a helyzet...


Másrészt, meg senki sem kényszeríti a keresztényeket arra, hogy mártírhalált haljanak manapság. Nem akarlak megbotránkoztatni, de nem tartanám kizártnak, hogy némely keresztény mártír teljesen hiábavaló áldozatot hozott volna. Egyrészt bár Krisztusért hal meg, de Krisztus nem védi meg őt, hanem hagyja meghalni. Másrészt a Szentírás alapján a mártíromság kettős megítélésű. Egyrészt dicsőséges lehet, másrészt hiábavaló bizonyos esetekben, és ha valaki így lesz mártír, az áldozata ellenére elkárhozik.


Ezért is ostobaság a keresztény vallás.

2018. szept. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!