Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van többször leírva...

Miért van többször leírva ugyanaz a történet az újszövetségben?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdtem olvasni az újszövetséget, és állandóan úgy érzem, mintha már olvastam volna azt a történetet. Összevissza olvasok, de nem hinném hogy többször elolvastam ugyanazt??

2018. dec. 2. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a 3 szinoptikus evangéliumra gondolsz.

Itt egy wikis szócikk hozzá:

[link]


Itt pedig egy másik összefoglalás az evangéliumokról:

[link]

2018. dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Mert hazugság az egész. Ha az igazságot keresed ne olvass könyveket és ne higyj senkinek. Érezd a szíveddel.
2018. dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Asszem Pál apostol elmesélte a sztorit saját tanítványainak; és ők máshogy emlékeztek, és máshogy írták le, és bele rakták mind a hármat; talán nem tudták, hogy melyik állhat közelebb a valósághoz; bár én nem tudom, csak rémlik, mintha valaki valami ilyent mondott volna, de amúgy nekem fogalmam sincs; meg hogy eltérnek-e és menyniben térnek el, meg hogy Pál mesélte-e, meg stb.
2018. dec. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3

Pálhoz nem sok köze van, mert nem volt Jézus tanítványa és nem is ismerte Őt személyesen. Ellenben Máté Jézus tanítványa volt, ő írta a legkorábbi evangéliumot, egyes források szerint eredetit arám nyelven, amit később fordítottak görögre.

2018. dec. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Amikor egy szobrot nézel, azt is lehet több oldalról megvilágításból nézni, s mást látsz részleteiben, még is ugyan azt a szobrot nézed.

A Tanítványok, vagy a Biblia írói, is hasonló módon látták, ugyan azt a dolgot, eseményt, vagy oktatást.

2018. dec. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Kár, hogy nem olvastad el az evangéliumok előtt leírt bevezetőket. Enélkül nehéz megérteni. A Szentírás nem egy kalandregény, hogy elkezded olvasni és jön a sztori.

Egyes történetek azért szerepelnek több helyen, mert ezeket függetlenül egymástól írták, földrajzilag is más-más közösségben.

2018. dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, próbálom nem összevissza olvasni, de pont ezért nem tudom rendesen elolvasni az elejétől a végéig, mert összezavar, meg elvesztem az érdeklődésem ha ugyanazt olvasom. Egyébként én úgy emlékszem, hogy ugyanúgy van leírva az összes, de valószínüleg rosszul emlékszem.
2018. dec. 2. 22:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Akkor olvasd el Lukács evangéliumát! Utána az összes többi részt az Újszövetségben kihagyva a másik 3 evangéliumot! S utána válasz a maradék 3 evangélium közül és olvasd el azt is!

2018. dec. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is össze-vissza szoktam 😄

De hittanon és a templomban már elég sok történetet megismertem. Szerintem nagyobb élmény volt úgy.

2018. dec. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sheral ***** válasza:
66%

1. A fontosabb mozzanatokat az összes evangélista leírta, mind a saját szempontjából fontos elemeket kiemelve. Tehát nincs ismétlés csupán ugyan az a jelenet, különböző evangélisták által is le van jegyezve. Ne össze vissza olvasd és akkor megoldódik a probléma.


2. Mindenképpen olyan Bibliát olvass, ami el van látva magyarázatokkal, mivel a mai embernek kb fogalma sincsen a korabeli szokásokról és a Bibliában előforduló referenciákról, amiknek a fényében egészen másként kell értelmezni egyes részeket. Azért is létezik annyi szekta, mert a Biblia egy nagyon komplex alkotás, amit annyiféle módon lehet értelmezni, ahány ember olvassa, ha hiányoznak a történelmi és teológiai ismeretek. Tehát olyan Bibliát vegyél, amit az általad hitelesnek tartott egyház bocsátott ki, mert ha a szöveg egyezik is, a magyarázatok eltérőek lehetnek.


3. Ha egyház kérdésben nincs elköteleződésed, mindenképpen a katolikus Bibliát válasszad. Minden lejáratás ellenére az egyetlen keresztény egyház, ami 2000 éven át létezik és a legmélyebb teológiai elemzéseket adja a Bibliához. A világon élő 2 milliárd keresztényből 1.2 milliárd katolikus, ami azért van, mert aki ért hozzá azok számára egyértelmű, hogy egyedül a katolikus verziót lehet komolyan venni. Ha esetleg vmi mély ellenszenved lenne a Katolicizmussal szemben, akkor pedig a történelmi egyházakat válasszad pl: református, evangélikus, anglikán, ortodox. Ezek az egyházak akkor jöttek létre, amikor az embert még komolyan foglalkoztatta a leli üdvössége, így a katolikustól eltérő értelmezések mögött is jó szándék és az igazság keresése áll. Az új keletű egyházaktól viszont tartózkodjál, mivel ha van is 1-2 jóhiszemű, elsősorban a pénz motiválta az alapításukat és teológiailag nagyon gyenge lábakon állnak.

2018. dec. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!