Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van többször leírva...

Miért van többször leírva ugyanaz a történet az újszövetségben?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdtem olvasni az újszövetséget, és állandóan úgy érzem, mintha már olvastam volna azt a történetet. Összevissza olvasok, de nem hinném hogy többször elolvastam ugyanazt??

2018. dec. 2. 21:09
1 2
 11/13 r.sentinel ***** válasza:
0%

Csak hogy mennyire "eredeti" a katolikus egyedi nezetehez kotheto Biblia, mert hogy vannak akik mindenki maset megvetik, de a sajatjuk az igazi. Hat csalodast kell okoznom tevedes van az eredetit illetoen.

Nincsenek hamisitatlan reszei a Biblianak. Az eredeti informaciot az osszes Szentirasnal elferditettek es ezeket forditottak le, ettol fuggetlenul minden Szentiras nagyon sok rejtett igazsagot tartalmaz. A legtobb resze csak “jelkepes”. Ha esetleg szerencsed van es talalsz King James-t megelozo valtozatot, na az van legkozelebb az igazsaghoz. Igy hat jo szerencset hozza!

2018. dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11

Semmi értelme annak amit írsz. Mármint azon felül, hogy alig érthető. A KJ verzió egy 17. századi fordítás, hogy jön a felvetéshez? Pláne úgy, hogy vannak egészen korai, 4. századi közel teljes görög írások is, és sokkal több még korábbi töredék. A latin Vulgata 5. század elején készült, de felhasznált több sokkal korábbi latin fordítást is. De angol fordításokból is készült számtalan a KJ verzió előtt, rengeteg részletfordítás már a 10. század előtt, de pl. VIII Henrik is lefordíttatta a 16. sz. közepe felé.

Tényleg nem értem, hogy mindazzal amit bepötyögtél, mit akartál írni.

2018. dec. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, már értem, 10-es, Hit Gyülekezetébe járok.
2018. dec. 3. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!