Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt sintó vallású személy,...

Van itt sintó vallású személy, esetleg egy másik animista?

Figyelt kérdés

Én animista vagyok, a halott őseimhez és az istenekhez szoktam imádkozni, akik a természet különböző aspektusait testesítik meg.


Hiszek a Túlvilágban, hogy oda kerülünk a halálunk után, és hogy ott van az Istenek Bürokráciája akik szigorú hierarchiában állnak egymással.


A mai vallások közül a legjobban a sintó érdekel, mert az egy olyan animista vallás, ami nem került süllyesztőbe és a mai napig él, tehát nem kell rekonstruálni, mint az Újpogány vallásokat.



Van itt más, akinek hasonló hite van, esetleg jártas a sintóban?



2018. dec. 3. 18:08
 1/5 jdfGabrella ***** válasza:
Nincs
2018. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Katolikusokkal beszélj, ebben lesz közös téma, ők is beszélnek a meghalt őseikhez. November elsején komolyan tolják, de más napokon is.

A sintó az nekem úgy hangzik, mint a sintér, csak becézve. :)

2018. dec. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keress meg pár druidistát , van belőlük sok itthon is , de leginkább a brit szigeteken élnek (ott össz vissz 200-000 / 350-000 vannak) én pl ásatruar vagyok de a druidisták azok akiket elfogadok , szóval ja , keress druidistákat , mondjuk az ásatruban is van egy kevés hasonló dolog mit te mondasz (sok) szóval keress druidistákat vagy Ásatruárokat. . Boldog Yule t vagy Téli Napfordulót. + A keresztényeket , iszlámokat , zsidókat hagyd , maguknak valók .
2018. dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló hitű vagyok. Nem vagy egyedül.
2020. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pl sámánisták, boszorkányok...
2021. jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!