Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan képzelitek el a pokolt/...

Hogyan képzelitek el a pokolt/poklot?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 10:53
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
68%
Mindenki önmagában gubbasztanak a nagy semmiben, és szomorkodnak, hogy nem lehetnek Istennel. Szerintem. De ez a szomorúság fájdalmat is jelent.
2010. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
73%
A Pokol itt van a Foldon. Mindenki azt kapja ami jar neki. Habar nem tudom, hallottam par variaciot es ezt ereztem a leginkabb kezenfekvonek. Van is benne logika.
2010. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Akkor kérdezek még valamit: az ateisták is hisznek a mennyben és pokolban valamilyen szinten?
2010. jún. 27. 11:03
 4/38 anonim ***** válasza:
Mindkét előző válaszolóval egyetértek. Írtam is erről itt: [link]
2010. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
38%
Semmilyennek, ugyanis nem hiszek benne, hogy létezne ez a hely, amiről üvölt, hogy emberek találták ki és aminek a létezéséről a hisztériás papok próbálnak minket meggyőzni. Ez nekem lejárt lemez. Arra jó, hogy legyen mivel riogassanak, hogy tartsd be a társadalmi normákat.
2010. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Annak ellenére , hogy Istenhivőnek vallom magam nem hiszek sem a pokolban sem a mennyben. Azért "találták ki", hogy ezzel ijesztgessék az embereket, hogy megbánják bűneiket és ne akarják a rosszat. A legtökéletesebb JÓ Istene képes volna külön fenntartani egy "bugyrot" a gonosz, rossz embereknek hogy ott szenvedjenek ? Meg a másik fele. A mennyországban mit lehet csinálni? Jámbor oroszlánokat simogatni napestig és citerázgatni?

A lélek "ennyire" van bekalibrálva? Pokol, vagy menny? Nem. Létezik a "lélekvándorlás" és bármennyire is furcsa ez összehozható Isten létével.

Darwin elméleteit is meg lehet dönteni, hogy sok helyen "hibádzik", de akkor tessék már nekem megmondani hogy a gerinc alján lévő farok-csont csökevényt Isten miért "teremtette"? Hogyha elesünk télen a jégen jó nagyot lehessen rá esni?:)

2010. jún. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
93%
11:10: A pokol pont azt jelenti, amilyennek mondtad. Semmilyennek. Az már lényegtelen, hogy örök szenvedés, vagy csak részleges szenvedés, és utána halállal. Az egy olyan állapot, amely Isten nélkül van. Isten nélkül pedig állapot nem is létezik, tehát a pokol halált, vagy sírt, végeleges megsemmisülést, vagy örök Isten nélküliséget jelent.
2010. jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
40%
Mégis mi a fenéért létezne menny és pokol? Ha meghalsz, meghalsz, nincs tovább, semmilyen formában nem fogsz élni tovább.
2010. jún. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
59%

Spandau:

Én tuti hogy oda jutok,ezért járok a kazánfűtői tanfolyamra :))

2010. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
89%
Gonosz materialisták. Nem tudják, hogy anyag nem is létezik...
2010. jún. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!