Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik Istenben hisztek,...

Melyik Istenben hisztek, illetve hogyan képzelitek el a mindenség megalkotóját?

Figyelt kérdés
Kérdésem arra irányul, hogy jó volna már leszámolni az emberszerű Istenképpel, és más megvilágításba helyezni őt.
2011. márc. 25. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

no hát tudjuk, hogy Isten a minden. tehát minden létezik benne egyszerre. azt is tudjuk, hogy fizikailag megfoghatatlan. ugye nevezhetjük szellemnek, de itt nyilván nem a filmekben elszálldogáló kísértetekről van szó, hanem szellemről, mint értelemről(szellemi tevékenység, hogy értsük). szóval Isten végül is egy Elme, ami mindent tud. egy Elme, ami irányított Gondolatával jeleníti meg a fizikai világot. egy olyan Elme ugye, ami teljes, hiszen minden benne van egyszerre, így változatlan, vagyis léte örök. ha pedig magunkat megvizsgáljuk, akkor észrevesszük, hogy az ember is az elme, hiszen gondolkodni képes, a világtudat közvetlenül, mentálisan jelenik meg számára(s csak ezzel a virtuális képsorral képes érintkezni az egyén), minden a tudatától függő, minden olyan, amilyennek hiszi, gondolja...csak hát sokan úgy hiszik, hogy a testen keresztüli érzékelés miatt az ember maga a fizikai test...pedig ez nem igazán van bizonyítva, ahogyan az sem, hogy a tudaton kívül bármi is létezne...szóval ha az Istenből indulunk ki, akkor megláthatjuk mit is jelent a Bibliában az a kifejezés, hogy az ember Isten képmása...megtudjuk mi Isten Igéje, ugye a Gondolata...és még sok érdekesség felszínre törhet. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Isten az első ok, szellem, energia, teremtő erő, alkotó intelligencia. De ki kell hogy ábrándítsalak: ennek ellenére a biblia Istenében hiszek. Aki nem emberszerű, amikor megjelent, akkor tűzoszlopként és égő csipkebokorként tette, a szelleme galambként és lángnyelvként, a beszéde emberként. Amint látod, a bibliai Isten csak kis százalékban emerszerű.....az is csak trinitásának egy része.


Freya

2011. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2011. márc. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az egy élő Istenben hiszek! Hogyan képzelem el? Hogy néz ki,nem igazán akarom elképzelni,akárhogy elképzelhetném úgy sem úgy néz ki. Ahogy én eddig tapasztaltam: gyógyító,szabadító,kegyelmes akármilyen rossz dolgot tettem megbocsájt, mindig velem van ha nehéz helyzetbe vagyok segít megoldani, ha padlón vagyok Ő felsegít és nagyon nagyon szeret engem. És Isten mindenkit nagyon szeret csak el kell Őt fogadni és hinni kell ebben ;) Ajánlom a Biblia c. könyvet fantasztikus egy mű. János evangéliumát olvasd először ;)
2011. márc. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 dudiska ***** válasza:
Igazad van,ideje más megvilágításba helyezni Istent!A Biblia ezt írja :"Mert az Ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva,mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők,igen az Ő örök hatalma és istensége ,úgyhogy nincs mentség számukra".Egyértelmű az,hogy nem kell ábrázolnunk emberként,mert láthatattlan,amit a vers alapján,le íratott nekünk,mert Isten nem titkol el semmitse az emberek elől.
2011. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Körülbelül ugyanazt vélem, mint Freya, leszámítva egy két panteista szellemű dologgal (energia);


Isten önálló felettünk álló végtelen Isten, mely három személyben nyilatkozik ki: Atya, Fiú, Szentlélek. Isten nem része a világ változásainak, de állandó jelenléte van a világban. A teremtett dolgok Isten megvalósított gondolatai.

2011. márc. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Wicca vagyok, tehát az én a "kétnemű" Istenségben hiszek. A vallásunkban eszerint az Istennőhöz és Istenhez imádkozunk, de ez nem azt jelenti, hogy egy trónon ülő bácsit és egy selyemleples asszonyt képzelünk el - ezek sokkal inkább aspektusok. Mint az éjszaka és a nappal, vagy a föld és az ég, a jin és jang - kettő és mégis Egy.


Viszont nyilvánvaló, hogy az emberszerű istenképpel leszámolni lehetetlen, ép azért, mert emberek vagyunk, és mint hús-vér, fizikai lény, nehéz lenne egy láthatatlan, érthetetlen, felfoghatatlan istenképben hinnünk. Szerintem nem reális elvárni az emberiségtől, hogy minden erőfeszítés, átgondolás és egyebek nélkül úgy gondolkodjanak Istenről, mint egy "szellemi lényről". Az, persze mindenki érti, hogy az istenséget a vallások egy magasabb szintű lénynek tartják, de azt várni, hogy elfogadjunk valakit, akit még elképzelni sem tudunk... nem egyszerű, sőt. Bizonyos fokú emberszerűség mindig lesz az Istenben, mert ez teszi szerethetővé és tisztelhetővé.

2011. márc. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Én embernek tartam, akinek óriási tudása, nagyon fejlett technikai eszközei vannak és sok mindent meg tud csinálni.

Az Ó-testamentumi korokban megalkotta a Föld nevű bolygót (többedmagával), elkészítette az embert, tanította, parancsokat osztogatott és adta az értelmének egy részét. Sokasodásra és szaporodásra biztatta az első emberpárt. Elmondta hogyan kell élni, fellebbentette a jövőt és ezeket az ember szájhagyomány után leírta. Klónozta a megváltókat és nem adott örök életet.


Amire alapozom az maga a Biblia két része. Csak néhány példa belőle (olvasd el ezeket és értsd szó szerint):

- Mózes I/1.26,- 2.7,

- Mózes I/5.22,

- Mózes I/18.2,

- Máté 1/18.

Természetesen ezen kívül volt még láthatatlan, tűzoszlop, felhő, égő csipkebokor és ezeken az oldalakon még azt is írták, Jézusban született le. Ha majd eljön a végítélet napja, akkor biztosan te is én is meg fogjuk tudni, hogy valójában milyen.


Arra én is kíváncsi lennék, hogy milyen az általad elképzelt "más megvilágítás" - ha van elgondolásod és leírható várnám válaszod. Köszi.

2011. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 dudiska ***** válasza:
A biblia Isten szava,emberek által közölte nekünk azt ami benne van.Nem hagy minket Isten tudatlanságba,ezért íratta le a szavát,amiből megismerhetjük,így képet tudunk alkotni róla.Mivel a szava azt írja,hogy egyettlen ember sem láthatja,mert nem tudnánk a jelenlétébe lenni,2Móz:33:20 vers. Mózes eltakarta az arcát amikor Isten szólt hozzá az égő csipkebokorból.Ha ezt elfogadjuk,így a javunkra válik,mert Isten így látja jónak.
2011. márc. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Istan a mindenség
2012. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!