Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a (van-e) különbség a hit...

KZitus kérdése:

Mi a (van-e) különbség a hit és a hiszékenység között?

Figyelt kérdés

2018. dec. 7. 09:16
1 2
 11/16 Ozmium42 ***** válasza:

A hit mögött racionális meggyőződés lehet (!), amit kivetítesz egy olyan dologra, amiben nem lehetsz biztos. Például nem tudhatod, nem láthatod, hogy jön-e a busz, de hittel várod akkorra, amikorra a menetrend írja, mert a korábbi tapasztalataid alapján ez észszerű. A járat ki is maradhat, vagy elakadhat a busz valahol, késhet. De a menetrendben mégis hiszel.


A hiszékenység azt jelenti, hogy könnyen befolyásolható vagy: a tényeket nem ellenőrzöd megfelelően, kevés vagy semennyi megalapozottság sem szükséges ahhoz, hogy igaznak fogadj el valamit.


A hit ellentéte a nem hit. A hiszékenység ellentéte a szkepticizmus.

2018. dec. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"A hit mögött racionális meggyőződés lehet (!), amit kivetítesz egy olyan dologra, amiben nem lehetsz biztos. "


Mondjuk csodák akkor léteznek, vagy nem?


"Például nem tudhatod, nem láthatod, hogy jön-e a busz, de hittel várod akkorra, amikorra a menetrend írja, mert a korábbi tapasztalataid alapján ez észszerű. A járat ki is maradhat, vagy elakadhat a busz valahol, késhet. De a menetrendben mégis hiszel."


Ez a tapasztalatra alapozott bizakodás, de nem feltétlen hit, hiszen a busz késhet, meg ki is maradhat, ha valahol dugó, vagy tömegkarambolt van, ezt mindenki tudja...


"A hiszékenység azt jelenti, hogy könnyen befolyásolható vagy: a tényeket nem ellenőrzöd megfelelően, kevés vagy semennyi megalapozottság sem szükséges ahhoz, hogy igaznak fogadj el valamit."


A mennybemenetelre mekkora tapasztalat létezik?

2018. dec. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
A hit az mindig a valósággal van kapcsolatban, a hiszékenység pedig hamis meggyőződés.
2018. dec. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kedves digitális, ha erről te meg vagy győződve, akkor az már valóság?
2018. dec. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem neked szólt a válasz, de ha bele akarsz kötni akkor olvasd a Bibliát: "a hit a reménylett dolgok valósága"

Akkor gondolom, hogy a hit a valósaggál van kapcsolatba, és a kérdező úgy vélem nem a természetes hitre gondolt hanem arra amiről a Biblia is ír.

2018. dec. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Egyik fontos dolog, hogy a "hit hallásból van" (Róm 10:17a).

Összekapcsolva a Jn 10:24b-27-tel: "Ha te vagy a Krisztus, mondd meg nekünk nyíltan! Jézus így válaszolt nekik: Megmondtam nektek, de nem hisztek. Atyám nevében végzett cselekedeteim tanúskodnak mellettem, de ti nem hisztek, mert nem az én juhaim közül valók vagytok. Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem."


Ebből jön le pár tanulság. Nem valamiben hiszünk, hanem VALAKIRE hallgatunk. Mindenki juh. Illúzió, hogy a saját életünk irányítói és urai vagyunk. Juhok vagyunk, irányításra szoruló teremtmények. Mindenki hallgat valakire és követ valakit, és a végén ugyanoda fog jutni, mint akire hallgatott.


Így talán azt tudnám mondani, a hiszékenység az, amikor az emberek nem Jézusra hallgatnak, hanem a sötétség és megtévesztések urára. A hit az, amikor valaki Jézusra hallgat. Jézus pedig az Isten Szava, és a Biblia is az Isten Szava. Aki az Isten Szavára, aki rá hallgat, az nem a sötétségben jár, azért tudja hová megy. Annak ellenére, hogy nem látom a testi szememmel a célt, de folyamatosan megismerem és engedelmeskedek Jézus parancsainak, ezért tudom hová megyek, és nem kell elbizonytalanodnom.


Persze azon kívül, hogy a Biblia egy 100%-ig megbízható üzenet Istentől, vannak más közvetítői Istennek, Jézus tanítványai, akik ugyan nem tökéletesek, de odaadták az életüket Jézusnak, és őt szolgálják. Sátán sincs itt testben a földön, és ő is előszeretettel használ embereket, megtévesztő módon a hazugságainak a terjesztésére. Akár olyanokat is, akik Jézus szolgáinak álcázzák magukat.

"Nem is csoda, mert maga a Sátán is a világosság angyalának adja ki magát. Nem meglepő tehát, hogy szolgái is az igazság szolgáinak adják ki magukat; de a végük cselekedeteikhez méltó lesz." (2Kor 11:14-15)


A hiszékenység vége fájdalmas csalódás, a hit vége örömteli beteljesülés.


üdv

Stefán

2018. dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!