Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a megtérés lelki folyamat...

Ha a megtérés lelki folyamat akkor azok is megtérhetnek akik nem lépnek be egy felekezetbe se?

Figyelt kérdés
Illetve mi teszi függővé egyiket a másiktól?
2018. dec. 14. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Krisztus teszi függővé az egyiket a másiktól. Krisztus alapított egy Egyházat és mindenkit ebbe hív, Krisztusba csak az Egyházon keresztül oltódhatunk be.

"Legyenek mindnyájan egyek. Amint te, Atyám bennem vagy s én benned, úgy legyenek ők is eggyé bennünk, hogy így elhiggye a világ, hogy te küldtél engem."

"Mert ahogy egy testben több tagunk van, s minden tagnak más a szerepe, sokan egy test vagyunk Krisztusban"

"Törekedjetek rá, hogy a béke kötelékével fenntartsátok a lelki egységet. Egy a Test és egy a Lélek, mint ahogy hivatástok is egy reményre szól. Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség."

2018. dec. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Szia! Igen, a megtérés, azaz az Istennel való megbékélés teljesen független a felekezetektől. Nem egy felekezet ment meg valakit a bűnből és a halálból, hanem az élő Isten. A Vele való kapcsolat helyreállítása végett jött Ő el közénk. Isten szeretet, és Ő az Ő szeretetét tölti ki minden ember szívébe, aki valóban Vele akar élni. A szeretet pedig meg akarja osztani magát,
2018. dec. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
2-es vagyok, csak véletlenül elküldtem... Szóval, a szeretet meg akarja osztani magát, asni akar, segíteni akar, gondoskodni akar, törődni akar, másokat is az Élet Forrásához akar segíteni és minden rajta múlót megtenni, hogy a oda érkezők meg is maradjanak ott - másszóval, Isten szeret, és arra hív, hogy a szeretetet, amit Tőle kapunk, adjuk is tovább, osszuk is meg embertársainkkal, és mélyen mindazokkal, akik ugyancsak Vele akarnak élni. Így jött létre az első keresztény egyház, amely olyan volt, mint egy nagy szellemi család - a mai felekezetek elég távol állnak ettől. Ezért én nem tudom senkinek azt mondani, hogy menejen ebbe vagy abba a feleketezbe, mert az jó lesz az üdvösségére nézve, vagy mert ott megtalálja Krisztust. (Ha érdekel, privátban kifejthetem hosszabban is, mire gondolok, csak ide nem akarok regényt írni.)
2018. dec. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

"Így jött létre az első keresztény egyház"

Én meg a Bibliában olvasottak alapján azt hittem, hogy Krisztus maga alapította. De lehet az apostolok tévesen írták le és te jobban emlékszel rá.

2018. dec. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%

"Ha a megtérés lelki folyamat akkor azok is megtérhetnek akik nem lépnek be egy felekezetbe se?"

Persze. Mivel minden egyház teológiája valamennyiben eltér a páli teológiától vagy a Biblia más részeitől, így szerintem mondhatjuk, hogy minden bejegyzett egyház szekta. Az igazi egyház Krisztus szellemi egyháza, ahol Krisztus a fej, az egyház "épületei" pedig a hívők teste

2018. dec. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hűha.Az első válaszoló írásával már találkoztam, de a másik két válaszoló meglepett.

Engem a vallásgyakorlás nem elégített ki lelkileg, valahogy a lényeg elveszett.


Tehát akkor egyszerűbb ha csak magunkévá tesszük a krisztusi szeretetet?

Ebben a mai világban nem tűnik ez sem könnyűnek.

2018. dec. 14. 17:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Vagyis isteni szeretet,elnézést.
2018. dec. 14. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!