Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi változott az életedben?

KZitus kérdése:

Mi változott az életedben?

Figyelt kérdés
Ha valaki az élete folyamán megtért, és elkezdte Isten alapelveit alkalmazni az életében mi változott meg az életében? Mi az, ami jobb, esetleg mi az ami nehezebb lett?

2018. szept. 26. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem az élet lett más (könnyebb vagy nehezebb) hanem a szemléletmód, ahogy értékelem a dolgokat.
2018. szept. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A tetteimnek nagyobb súlya lett.

Ráébredtem hogy az életemnek minden pillanata fontos,és hogy semmi sem állandó, ami Földi,a változás az egyetlen ami állandó és hogy életem csónakját én kormányozom,a gondolataim, szavaim és tetteim által ítéltetem meg, ahogy mindenki más is.

Isten nekem a megbocsátást és elfogadást tanította, úgy ahogy ő is megbocsát és elfogad minket.

2018. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ahogy az első válaszoló írta. Másrészt.

Mit felejtett el az ember? Megbecsülni azt ami van. A kapzsiság ennek hiánya és ez a hiányosság a gyarlóság alapköve.

2018. szept. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Ha nincs a hitem, már elvált ember lennék. Ami elromlott, nem eldobni kell, hanem megpróbálni megjavítani. Ahogy az első írta, a szemlélet, hozzáállás változott.
2018. szept. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
1. Nem gondodlod azt, ha a szemléletmódod változik, az befolyásolja a döntéseidet, viselkedésedet, amelytől vagy jobb, vagy rosszabb lesz az életed(minősége)?
2018. szept. 26. 11:20
 6/15 A kérdező kommentje:
2 ilyesmire gondoltam én is...
2018. szept. 26. 11:21
 7/15 A kérdező kommentje:
3 - és a hálát. A hálátlan ember semmit sem becsül igazán, inkább önzővé válik, és semmi sem elég...
2018. szept. 26. 11:23
 8/15 anonim ***** válasza:
Mikor tisztába lettem azzal hogy miket írnak meg mit hirdetnek a vallások rájöttem hogy hazugság nélkül szebb az élet.
2018. szept. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló. A hazugságoknak két hatalmas csoportja van. Az elsőt ismered. Kitalálnak valamit amivel az eredeti szándékot rejtik el és te pedig könnyedéj elfogadhatod ha elég vak vagy.

A másik pedig az amikor az eddigi szerinted "mindenhol helytálló" tudásoddal kreálsz magadnak egy véleményt/magyarázatot amivel elrejted az igazságot ebben az esetben viszont csak a saját szemed elől.


Mindkét hazugságot sikeresen felismered?

2018. szept. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Paranoiddá váltam saját viselkedésemmel és gondolataimmal szemben.Folyamatos önellenőrzést,öncenzúrát tartottam.Egy olyan állapotba kerültem,mint amikor valaki magát börtönbe zárja és kihajítja a kulcsot a rácson.

Mióta "hitehagyott" lettem,kiteljesedett és szebb lett az életem.Ma már a racionalitás talaján állva kiröhögöm egykori önmagam,hogy lehettem ennyire süsü.:)

2018. szept. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!