Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tértetek meg? Hogy...

Miért tértetek meg? Hogy találkoztatok Istennel?

Figyelt kérdés
Megtérésetek történetére lennék kíváncsi. Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. dec. 14. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Muszáj volt. Nem akartam, hogy a démonok a túlvilágon is gyötörjenek a pokol bugyraiban. Nem tudok úgy aludni, ha éjjel-nappal sikoltoznak a szeretteim, miközben kínozzák, nyúzzák őket. Jobb inkább dicsőíteni Istent és nem az ellenségének lenni. Mert bosszú álló Isten az úr, aki gyűlöli az engedetleneket.
2018. dec. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj, de úgy gondolod, hogy aki megtért az rögtön találkozott is Istennel?

Ha így volna, nem lenne ennyi ateista.

2018. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem szó szerint értem, sokan használják ezt a kifejezést.
2018. dec. 14. 21:26
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
1# Te ezt komolyan gondolod? Mármint a válaszodat?
2018. dec. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A megtérés, nem egy puszta passzív érzés, ami percek alatt történik.

Hanem egy folyamat, ami által egy keresztény levetközi a régi egyéniségét, és elkezdi felölteni az újat. Ami Krisztus példáján, tanításán, valamint az írásokon alapszik.

Egy ember pedig nem úgy találkozik Istennel, ahogy sokan mondják, vagy képzelik.

Ha Isten valakít hív, hogy legyen az imádója, annak megvannak az írásban lefektetett kritériumai. S ez egységesen mindenkire ugyan úgy vonatkozik.

2018. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha Isten valakít hív, hogy legyen az imádója, annak megvannak az írásban lefektetett kritériumai."


Most akkor Isten van a vonalban?

Vagy hogy kell ezt elképzelni?

Ez az imádója kifejezés szerintem nem helyénvaló.A bálványokat imádják, nem Istent.

2018. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

#4 Nem gondolom komolyan, természetesen :)

Amúgy meg nem hinném, hogy bárki is találkozott Istennel.

2018. dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

~6

"imádója kifejezés szerintem nem helyénvaló"

Nem?

(Máté 15:9) 9 Hiába imádnak engem, mert emberek parancsait tanítják tanokként.«. . .

(János 4:23, 24) . . .az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is ilyeneket keres, hogy imádják őt. 24 Az Isten Szellem, és akik őt imádják, azoknak szellemmel és igazsággal kell imádniuk.”

2018. dec. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetemen volt egy nagyon fontos és nagyon nehéz vizsgám, amivel már sokadszorra próbálkoztam. Amellett, hogy a tananyag is nagyon húzós volt, még egy probléma akadt: az egyik javító tanár (többen javították, feladatonként elosztva) nagyon szemét volt, csak a tökéletes megoldásra adott pontot, de arra se a maximumot, hanem amennyit éppen kedve volt. Utolsó próbálkozásom előtt más reményt már nem láttam, hát imádkoztam este elalvás előtt, hogy sikerüljön.

Másnap hallom, hogy a legszemetebb tanár beteg lett, van remény. Megírtam a vizsgát, és végül ha csak reklamálással is, de meglett. Ráadásul pont az adta meg az utolsó hiányzó pontot, aki beugrott a fent említett mumus helyett. Azóta hiszem, hogy akkor Isten meghallgatott és segített nekem.

2018. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!