Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor megfogok halni, találko...

Amikor megfogok halni, találkozok Istennel?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam Prédikátor könyvében,


A por visszatér a földbe, olyan lesz, mint volt, a lélek pedig visszatér Istenhez, aki adta.


Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!


Ezek szerint,minden ember lelke,mindegy milyen vallású volt vissza tér Istenhez,ha hitt benne ha nem?


2018. júl. 21. 12:28
1 2
 1/17 fakamabendo válasza:
19%

A baj itt az, hogy te elhiszed, hogy létezik az az isten, amiért a sok agyatlan birka imádkozik. Végül is az a te dolgod hogy miben hiszel, de én a helyedben egy kicsit jobban elgondolkoznék ezen a vallás dolgon.


Egy kis ízelítő:


[link]

2018. júl. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
A keresztények szerint igen, találkozni fogsz Istennel, aki majd megítél, és vagy vele maradsz a mennyben, vagy mész az örök kárhozatra.
2018. júl. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
4%
igen, de azért számítsd bele hogy csak egy istenke van és mpenként millióan halnak meg, és ha csak úgy vesszük hogy ebből félmillió nincs pokolra ítélve mert rárántott néha vagy házasság előtt kefélt, akkor is elég nagy sorban kell majd állnod hogy végül bejuss a mennybe és találkozhass a szakállas bácsival aki mindenki sorsáról dönt mert miért ne. szóval igyekezz hogy valami rágcsával a kezedben halj meg hogy ne unatkozz annyira amíg várakozol.
2018. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

"a keresztények szerint igen"


Nem épen. Attól függ mit tanítottak valakinek.

Isten a szavában nem mondott ilyet.

(1Mózes 2:7) . . .Isten megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő lélekké.


Isten nem lelket tett egy testbe, hanem a Testbe élet erőt fújt, ami a légzést indította el, és így lett élő a lélek, vagy is maga az ember.

Ez az életerő távozik az emberből, és nem él tovább.


Nem, nem mindegy.

Isten nem hozott vallásokat létre. Egy erkölcsi elvet törvényt adott, ami alapján mindenkinek élni kellene.

Ezt az emberek reformálták a saját kényelmükre, és ezért gondolják, hogy Isten úgy fogadja el, ahogy vannak.


Nos ez nem így működik.

2018. júl. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%
Szia, az elso valaszoloval ne foglalkozz, csak egy tudatlan ateista. Igen valószínűleg talalkozni fogsz Istennel, sőt mi több Isten vendége leszel, aki teritett asztallal vár téged, és ő fog kiszolgálni, talalkozol az elotted elhunytakkal. Én ebben hiszek
2018. júl. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,a Tízparancsolat-ra gondolsz?
2018. júl. 21. 18:16
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
ha meghalsz akkor megsemmisülsz, a megsemmisülő hardverrel(test) együtt a rajta tárolt adatok(lélek) is megsemmisül
2018. júl. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

"Kedves ötödik, te egy fszfej vagy. Nem azért osztottam meg a vélemenyemet, hogy egy olyan droid mint te beugasson"


Pedig pont ezt tetted. Beugattál.

Meg neki is joga van elmondani dolgokat, amik bántják a hitedet.


Amúgy meg legyetek jóban velem. Fogytán a fa.

2018. júl. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 fakamabendo válasza:

Lucifer, én értem hogy mindenkinek van joga és ezt szeretik is az emberek hangoztatni.


Volt itt egy kérdés ugye, amire én válaszoltam. Erre jött valaki, aki a legelső mondatában kérdést kikerülve, engem kezdett oltogatni. De a második válaszom legutolsó mondatát úgy látom nem sikerült elolvasnod, pedig direkt a te fajtád miatt írtam nagy betűvel, mielőtt még nekem állsz itt a jogokkal, mintha én itt megtiltanék bármit is, szóval mégegyszer:


MINDENKI ÍRJA LE NYUGODTAN A SAJÁT VÉLEMÉNYÉT, MERT JOGA VAN HOZZÁ, CSAK LEGYETEK SZÍVESEK ENGEM BÉKÉN HAGYNI, NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!

2018. júl. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ejnye srácok,ne esetek egymásnak,elvégre szólás szabadság van ha jól tudom!
2018. júl. 22. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!