Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eszembe jutott egy nagyjából...

Eszembe jutott egy nagyjából 1 évvel ezelőtti bűnöm (szexchat, ilyesmi dolgokrol dumálas anotalkon) és úgy gyóntam meg, szexuális oldalak nézése, és ilyesmi témakrol beszélgettem. Ez így helyes?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdett zavarni, hogy miért is nem fejtettem ki jobban (nyilvan mert szégyelltem) és h vajon gond-e, hogy így fogalmaztam meg?

2018. dec. 17. 18:15
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Elég gyakran kezdek el ilyeneken aggodni, így is jutott eszembe, hogy ezt anno így gyóntam meg és vajon gond e
2018. dec. 17. 18:16
 2/36 anonim ***** válasza:
82%
Igen, gondolom senki se várja el, hogy minden apró részletbe menően beszámolj a dologról.
2018. dec. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
86%
Te tudod, miről volt szó, a papot meg nem érdeklik a részletek. Úgyis tudja a lényeget. Fő a te megbánásod.
2018. dec. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
71%

Ha feloldozott a pap, akkor semmi gond.

Ha viszont még mindig ezen pörögsz, akkor a legközelebbi gyónásodkor említsd meg, és majd a pap elmagyarázza, hogy ez fölösleges aggodalmaskodás.

2018. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
42%
Nem kell elmesélni a részleteket, bár a szexchat nem "ilyesmi dolgokról beszélgetés", hanem virtuális paráználkodás, önkielégítés, illetve, ha házasságban élvővbel csináltad, akkor más házastársának megkívánása. Te tudod, mit tettél, mi nem.
2018. dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Igen, az önkielégítést is említettem. Hajlamos vagyok ilyen dolgokon pörögni sajnos
2018. dec. 17. 19:15
 7/36 anonim ***** válasza:
66%
Ha őszintén mondod, hogy "más bűnömre nem emlékszem", és feloldoz, akkor nincs miért pörögni.
2018. dec. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
71%

A bűnnél nem az a lényeg, hogy teljes részletességgel elmeséld - hanem az, hogy megbánd. Ha ez megtörtént, akkor engedd el.

Csak annyit jegyezz meg belőle, hogy ne kövesd el még egyszer.

2018. dec. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
27%
Szánalmas ez a bűntudatkeltés a keresztényeknél, hogy ilyen apró dolgokon is fennakadnak. Szexchat... mások ezzel szivatják az embereket, és röhögnek, neked meg nagy lelkifurdalásod van. Jaj de jó, hogy otthagytam ezt a hibbant vallást, nekem már nincsenek ilyen gondjaim.
2018. dec. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Sheral ***** válasza:
31%

#9


Ezzel csak magadat minősíted. Felfoghatatlan a számomra, hogy örülhet valaki olyasminek, hogy alacsonyabbak a sztenderdjei. Akármelyik ateista társadalom szemében is az a pozitív, ha valaki, minél szigorúbb morálokhoz próbál ragaszkodni. Te meg azon kötekszel, hogy mások próbálják ezt komolyan venni. Az önkielégítés bűn, minden keresztény szemében és teljesen normális ha vkinek ez nyomasztja a lelkiismeretét. De ha még te más értékrendet is követsz, nincs jogod lecseszni másokat azért, mert más az értékrendjük, mint neked.


Kérdező:


Az írásaid alapján teljesen jó irányba haladsz. Régebben csak az igen súlyos bűnöket gyónták meg a papnak, csak az utóbbi században alakult ki, hogy minden apróságról beszámolnak a gyóntatófülkében. Ugyanakkor mindenképpen pozitív, ha az ilyen bűnök is bántják a lelkiismeretedet és mindenkinek érdemes a lelkiismeret furdalásával arányos figyelmet szentelnie a bűnei kifejtésekor a gyóntatónak. Ez nem azt jelenti, hogy ha nincs lelkiismeret furdalás, akkor nem is kell gyónni, de ha van akkor arra mindenképpen érdemes felhívni a gyóntató figyelmét, hogy külön megbeszéljétek.


Igazán szomorú, hogy az átlag nem így áll hozzá, mint te.

2018. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!