Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért alakult így, hogy az...

Miért alakult így, hogy az emberiség vallásokat talált ki?

Figyelt kérdés
2018. dec. 23. 21:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Először ezzel magyarázták meg a természetbéli jelenségeket, amiket nem értettek. Azért van villám, mert ez Zeusz fegyvere.

Később, napjainkban szerintem segít embereknek megtalálni a békéjüket, leküzdeni a félelmeiket.

2018. dec. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Isten megteremtette az embereket. Inkább a kérdés, hogy miért pártoltak el az emberek Istentől?
2018. dec. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyobb bátorságra vall, ha az ember képes beismerni a tudatlanságát, minthogy nemlétező dolgokat mondogat magának, másoknak, rendszereket felépítve. Attól hogy sokan egyetértenek valamiben, az még nem bizonyítja az igazukat. Ép ésszel nem bírom felfogni hogyan gondolkodnak egyesek.
2018. dec. 23. 21:58
 4/18 A kérdező kommentje:
#2 Rólatok beszélek, igen. De sajnos ötletem nincs mit lehetne veletek csinálni. :(
2018. dec. 23. 22:00
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Sztálinnak volt rá ötlete, csak remélni merem, hogy nem abba az irányban fogsz majd ötletelni.
2018. dec. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#5 A beteg embereken én segíteni akarok, nem megölni őket.
2018. dec. 23. 22:05
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
Nem gondolod, hogy nincs szükségünk rád? pl. hogy nélküled is boldogok vagyunk?
2018. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
9%

Üdvözöllek kedves kérdező.


Az eddigi megnyilvánulásaidra a következőket szeretném neked írni, bár ebben az esetben, a másolás helytállóbb állítás.


Te betegnek tartasz engem, és sokakat, én viszont ezt szeretném, és igyekszem rólad gondolni, igyekszem őszintén téged így kezelni, én aki beteg ember vagyok.


Valóban beteg vagyok, de ez úgy hiszem nem is gond, mert...


Márk evangéliuma 2. fejezet, 17. vers.


"Amikor Jézus ezt meghallotta, így szólt hozzájuk: Nem az egészségeseknek van szükségük orvosra, hanem a betegeknek; nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem a bűnösöket."


Lukács evangéliuma 6. rész 26-28


"Nektek azonban, akik hallgattok engem, ezt mondom:

szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót azokkal, akik gyűlölnek

titeket; 28 áldjátok azokat, akik átkoznak, és imádkozzatok azokért,

akik bántalmaznak titeket."

2018. dec. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Végülis teljesen igazad van, csak én inkább élek boldogtalanul mint hazugságban.
2018. dec. 23. 22:52
 10/18 Dongaben ***** válasza:
83%

Miért? Mert ilyen az emberi természet!

Minden vallás azt használja ki, hogy az emberek nem képesek elfogadni azt, hogy meghalnak, és ezzel vége az Ő Világuknak... Ezt kihasználják az okosabbak. A többi meg marad "birka".:(

2018. dec. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!