Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Innen ki fogadja el az abraham...

Innen ki fogadja el az abrahami "vallásokat" teljes jogú vallásként?

Figyelt kérdés
Én például egyiket sem fogadom el teljes jogú vallásként , mivel 99% történet, monda, lopott . Én például Ásatruar vagyok és engem irritár az hogy ezek az arab félszigetről származó össze ollózot hit ben hívő emberek , ellopták az ünnepinket és még ők mondják hogy a mi ősi vallásaink pl:Forn Sidr(új néven Ásatru) , druidizmus stb ..Csak össze ollózott baromsáogok.. Csak én tartom ezt iszonyatosan nagy pofátlanságnak? Vagy más sem fogadja el "teljes jogú" vallásként őket? Csak én vagyok a múlt és a bosszúvágy rabja ezen tére?? Válaszokat előre is köszöm

2018. dec. 21. 22:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Hmmmm


Kicsit gondolkodtam, hogy mit is írhatnék, de akkor a te stílusodban, néhány ténnyel kiegészítve.


Az Ásatru egy 20. századi összeollózott baromság, ami csak próbál a régi északi vallásokra emlékeztetni, de valójában semmi köze hozzá.

A zsidó vallás meg önmagában jóval régebbi, mint például a druidizmus, vagy más északi mitológia. Tehát ebben igen érdekes felvetés, hogy ki kitől lophatott esetleg.


A keresztények pedig egy ünnepet se loptak barbároktól, esetleg néhány római ünnepet formáltak át keresztény hitre. A keresztény ünnepek túlnyomó része már kialakult, mire a kereszténység eme barbárokkal találkozott.

2018. dec. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%

Hát akkor így jártál. A bosszúvágy rabjának lenni nem jó.

" össze ollózot" azt így írják: összeollózott

2018. dec. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1#

A zsidó vallást is csak összeollózták, tudod voltak előttük is saját vallásukat követő emberek ott , és nicsak furcsa mód pont hasonlít egy-két(meg még jópár) történet az övéikre .


- Az irtam hogy új néven nevezik így a Forn Sidr-t.

- A kereszten "lógó" ember ábrázolást az etruszkoktól loptál , ha példát kéne mondani valamire amire te biztos azt mondanád hogy keresztény.

-Azt irtam hogy ellopták az ÜNNEPEINKET , nem arra értettem hogy pont az én vallásom ünnepeit lopták/tok(hogy érzed) hanem azt hogy más , náluk ősibb vallástól lopták. Ezt úgy értettem hogy "tőlünk" a nem ábrahámi vallások híveitől.

2018. dec. 21. 22:41
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

Nincs itt semmi lopás - a lopást, sőt tudati rablást, elmegyilkosságot a materialisták, marxista-leninisták követték el: elvették az emberektől az Igazságot, a szép hitet. Te is áldozatuk vagy, szüleid is.

Nézd csak, mit ír a tanú, Krisztus szeretett tanítványa, János evangélista?

"Ami kezdettől fogva volt, amit hallottunk, amit a szemünkkel láttunk, amit szemléltünk és amit a kezünkkel tapintottunk: az élet Igéjét hirdetjük nektek. Igen, az élet megjelent, láttuk, tanúságot teszünk róla, és hirdetjük nektek az örök életet, amely az Atyánál volt, és megjelent nekünk. Amit láttunk és hallottunk, azt nektek is hirdetjük, hogy ti is közösségben legyetek velünk. Mi ugyanis az Atyával és az ő Fiával, Jézus Krisztussal vagyunk közösségben. S azért írjuk ezeket nektek, hogy örömünk teljes legyen."

2018. dec. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

#3

Hát persze okoska, nyilván éltek a judaizmus előtt is más vallást gyakorló emberek, de kérlek sorolj már fel néhány annyira erősen monoteista vallást a környékről, hogy tudjam, hogy miből ollózták össze.


"Az irtam hogy új néven nevezik így a Forn Sidr-t."

Hahaha... Ez valami hétvégi vicc akar lenni? Attól, hogy szajkózzátok néhány skandináv istenség nevét és neopogány baromságotokba belevegyítetek egy kis középkori ihletésű folklórt is, nem lesz ugyan az a vallás. Csak marad neopogány bohóckodás.

A skandináv hitvilág egyik alapja volt a véráldozat, amit egyaránt végeztek emberen és állaton is. Ezért ha valóban csak átnevezése a régi vallásnak, akkor indulok is feljelentést tenni. Ha pedig a lényeges elemek hiányoznak, akkor nem több, mint neopogány bohóckodás lázadó tiniknek. Majd kinövöd, ne aggódj.


"A kereszten "lógó" ember ábrázolást az etruszkoktól loptál , ha példát kéne mondani valamire amire te biztos azt mondanád hogy keresztény."

Ennél a kommentnél tényleg elgondolkodtam, hogy csak trollkodsz, vagy tényleg te vagy a helikopter.

2018. dec. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
39%

Leginkább a kereszténység története az, ami nagyjából visszakövethető az időben, és a legjobban dokumentált. Ami összeollózott, és a leginkább népszerű a tájékozatlan és alacsony intelligenciahányadossal megáldott emberek körében ma, az az iszlám.

Abban viszont igazad van, hogy 2018 évvel ezelőtt is volt élet. Apró érdekesség például, hogy Krisztus születésének ünnepe, illetve annak dátuma mindenhol az ő nevéből eredeztethető. Nálunk meg például karácsony. Ugyan olyan ez, mint a kenyér megkeresztelése amire néhányotok még talán emlékszik a szüleitől, ami áldozat az erdők és mezők vadjai felé, keresztény köntösbe bújtatva, mert így lehetett megőrizni. De elődjeink fáradozásai hiábavalóak voltak. Kár vallási vitákba keveredni, mert nincsen élő ember aki megmondhatná, miből ered minden. Felejteni azt viszont el tudunk mindent, az ostobaságokhoz meg mások élete árán is ragaszkodunk. Az egésznek az eredője pedig a haláltól való rettegés és az, hogy néhányan ezt kihasználták saját érdekeiknek megfelelően. Időnként ipari mértékeket öltve. Ezt viszont sohasem lesznek hajlandóak felismerni azok, akik félnek a haláltól. Még ha önként pusztulnak is érte...az emberek primitívsége néha megdöbbentő és a legnagyobb baj, hogy ők vannak túlnyomó többségben.

2018. dec. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

"Ábrahámi vallás"


Nagyon nagy ismeret, és információ hiányban szenvedsz Kedves Barátom.

Az élet forrása, aki létrehozta az életet, nem hozott létre vallásokat, hanem az embereknek lefektetett egy egységes erkölcsi elvet, törvényt, ami mindekire vonatkozik, és betartandó.

Hogy a földön élő emberek közül, Ábrahámban látott lehetőséget, hogy megtegye szándékát, attól még ez nem "Ábrahámi vallás"

Ábrahám pedig nem volt Izraelita, ilyen nép nem is létezett akkor.

Később, Ábrahám egyik leszármazottjának a nevéből alakult a judaizmust gyakorlók kifejezés. S ebből származik a "zsidó" kifejezés is.


Isten soha senkinek nem engedményezi a bosszút, egyedül neki van joga bosszút állni.

"Teljes jogú" vallás, vagy más néven, az Istennek járó imádatot gyakorló, az, vagy azok, akiket Isten erre a célra kiválaszt, mert hajlamosak alázatosan, elfogdni Istenük kedves vezetését. S Ők nem több féle vallásokhoz tartozók, hanem egy utat, oktatást, vezetét követnek, és nem megosztottak.

2018. dec. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Dehogy van összeollózva. Kb. fél nap kutatással magad is rájöhetnél. De ha azt akarod hinni, hogy össze van ollózva, az a te felelősséged. Lelked rajta.

Elolvasol egy istenellenes szennyblogot és máris benyalod a hazugságait:)

2018. dec. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Mansour ***** válasza:
75%

A Forn Siðr annyit jelent hogy régi vallás, de ez ugyanúgy újkori elnevezés, mint az Ásatru (ami azt jelenti, hogy az Ázokban való hit). A Forn Siðr-t 2003-ban jegyezték be vallási közösségként Dániában, csak ennyit az ősiségről...

Jó, persze, régi vallási hagyományokon alapul, de ez gyakorlatilag minden vallásról elmondható.

2018. dec. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

"A zsidó vallást is csak összeollózták, tudod voltak előttük is saját vallásukat követő emberek ott , és nicsak furcsa mód pont hasonlít egy-két(meg még jópár) történet az övéikre ."

Pedig ha egy kicsit utánaolvasnál tudományosabb írásokban (és ettől nyugodtan megmaradhatsz Asatru-nak, csak mint érdeklődő, világra nyitott ember elolvasol ilyen tanulmányokat), akkor hamar láthatnád, hogy a zsidóság istenképe gyökeresen más, mint a környező pogány népeké. Igen, képeket, történeti elemeket átvehettek. Teljesen természetes dolog, ha nem 100%-osan elzárva éltek, hogy ezek hatottak egymásra. De azt mondani, hogy "lopott", ne is haragudj, de ez olyan aránytalanság, mintha a magyar nyelvre azt mondanád, hogy nem is egy önálló nyelv, hanem csak angolból, szlávból, németből lopott szavakat.

2018. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!