Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mormonok miért veszik komolyan...

Mormonok miért veszik komolyan halottas keresztelést?

Figyelt kérdés
Énès mormon vagyok de én nem veszem komolyan sőt az egész baromság hogy ha valaki már meghal azt szerintem már nem lehet megkeresztelni ti miingonoltok erről nem tulzás ez már szerintetek?
2018. dec. 24. 20:50
 1/7 A kérdező kommentje:
A heleyesirásért elnezést kérek.
2018. dec. 24. 20:52
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha mormon vagy miért nem a közösségedet kérdezed?
2018. dec. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért már nemis járok már.
2018. dec. 24. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Tessék, a saját oldalukon szépen leírják az okát: [link]

Ha a személyes véleményemre vagy kíváncsi, akkor én csodálkozom rajta, hogy te csupán EZT érzed túlzásnak. Én már az alapító, Joseph Smith történetén fennakadtam.

2018. dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
A vízkeresztség csak a keresztelkedő hite által lesz érvényes. Nem érvényes tehát sem a csecsemőkeresztelés, sem a halott keresztelés. Előbbi túl korai, utóbbi túl késői. Mindennek ideje van.
2018. dec. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elhunyt családtagokért végzett helyettes általi keresztelési szertartás is csak hit által válik érvényessé, ha a szellemvilágban azt az elhunyt személy elfogadja.

Ez csak egy felajánlott lehetőség, olyan mint a katolikusoknál a halott lelki üdvéért mondott mise.


Az őskeresztény egyházban is ismert volt a halottakért keresztelkedés, Pál apostol is említi a Bibliában:


1 Kor. 15: 28-31

"Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.

Különben mit cselekesznek azok, a kik a halottakért keresztelkednek meg, a halottak teljességgel nem támadnak fel? Miért is keresztelkednek meg a halottakért?

Mi is miért veszélyeztetjük magunkat minden pillanatban?

Naponként halál révén állok. A veletek való dicsekedésre mondom, mely van nékem a Krisztus Jézusban a mi Urunkban. "

2018. dec. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gábor19750102 ***** válasza:
Mormon tag voltam én is. Halottaimért is keresztelkedtem. Hiszem, hogy amit Jézus tanít az a helyes. Jézus azt tanítja hogy bánjuk meg bűneinket és keresztelkedjünk meg. Soha nem tanította hogy ha valaki meghal akkor keresztelkedjünk meg helyette. Ez olyan mikor azt mondanánk, hogy szülessünk újjá valaki helyett. Tiszta esztelenség az egész.
2018. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!