Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek van személyisége?...

Istennek van személyisége? Részben vagy egészében személyiség-e Isten?

Figyelt kérdés

2018. dec. 25. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. Mi lenne, valami robot?
2018. dec. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Nincs, de ez nem csorbítja a személy mivoltát.


A személyiség egy genetikai, fiziológiai és pszichológiai markerek által kialakított, összetett válaszjelenség. Bizonyos kereteken belül formálható és befolyásolható. Olyasmi, mint a testfelépítés, vagy az immunrendszer.


A személyiség egy emberi jellegzetesség. Persze amíg Isten Jézusként emberi sorsban részesült, neki is volt személyisége, de amivel Isteni mivoltában bír, az ennél teljesebb.

2018. dec. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, Isten egy személyiség. Vannak gondolatai, tervei, tulajdonságai, érzései. S mint mindenkinek, Neve is van.

Nem részleges a személyísége, hanem egy teljes személyisége van.

2018. dec. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mansour ***** válasza:
88%

A személyiség csak az emberrel kapcsolatban használható fogalom, ahogy Titus Pullo is leírta.

Isten, mint a lét teljessége, természetesen magába foglal személyes és személytelen aspektusokat is. Nem lehet egy személyként leírni, mivel ezzel antropomorfizálnánk, csak egyetlen aspektusra redukálnánk le a mibenlétét. Mint teremtő, nem teremthetett volna személyes létezőket, ha benne magában nem lenne meg ez a személyes jelleg. Mint a világ fenntartója, akiben és aki által a világ fennáll, magába foglal minden személyest és személytelent, nem tekinthetó pusztán "személynek" mivel egy személy nem képes mindez magába foglalni.

2018. dec. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KZitus ***** válasza:

Szia

Van személyisége.

Bár nem látjuk Istent, a Bibliában vannak izgalmas részek, amelyek betekintést engednek nekünk magába az égbe. Ilyen például Ezékiel könyvének az első fejezete. Ezékiel látomást kapott Jehova égi szervezetéről, amelyet úgy látott, mint egy hatalmas égi szekeret. Rendkívül lenyűgöző ez a leírás azokról a hatalmas szellemteremtményekről, akik Jehova körül vannak. Itt ír róluk:Ezékiel 1:4–10. Ezek az „élőlények” szoros kapcsolatban vannak Jehovával, és kinézetük elárul valami fontosat Istenről, akit szolgálnak. Mindegyiküknek négy arca van: bika-, oroszlán-, sas- és emberarca. Ezek nyilvánvalóan Jehova személyiségének négy kiemelkedő tulajdonságát szemléltetik. Erről még János is látott látomást a Jelenések 4:6-8 verseiben.

A Bibliában a bika gyakran a hatalmat jelképezi, és ez igen találó, hiszen a bika rendkívül erős állat. Az oroszlán sokszor az igazságosságot ábrázolja, mivel a valódi igazságossághoz bátorság kell, az oroszlán pedig éppen erről a tulajdonságáról híres. A sas éles szeméről ismert, hiszen kilométerekről képes meglátni apró tárgyakat. A sasarc ezért jól szemlélteti Isten előrelátó bölcsességét. És mit jelent az emberéhez hasonló arc? Az embernek, mivel Isten képére lett teremtve, egyedülálló az a képessége, hogy vissza tudja tükrözni Isten kiemelkedő tulajdonságát, a szeretetet. 1Mózes 1:26. Jehova személyiségének ezeket az oldalait — a hatalmat, az igazságosságot, a bölcsességet és a szeretetet — oly gyakran emeli ki a Szentírás, hogy Isten fő tulajdonságaiként utalhatunk rájuk.

2018. dec. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi határozza meg a személyiséget?


Istennek vannak gondolatai, egyéb más tulajdonságai is.

Főbb erénye az önzetlen szeretet. Egy személytelen valami nem tud szeretni, de nem képes alkotni sem, azaz teremteni.


Legegyszerűbb, ha Jézusnál kezdjük, Jézushoz fordulunk, Aki kijelentette, hogy ő Isten Fia, Ő és az Atya egyek.

Láthatjuk, hogy Jézus nem robot, nem egy tárgy, hanem személy. Tehát, ha Isten Személyiségét keressük, akkor Jézushoz kell fordulnunk.


Jn.14,7.Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

Jn.14,9.Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn.10,30.Én és az Atya egy vagyunk.


Tehát az élő Istent, Aki a mi Atyánk, Jézus által lehet megismerni.


Jn.1,18.Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.


Azaz Isten kijelentette magát Jézusban! Azaz, Isten megjelent köztünk testben.


1Tim.3,16.És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.


Röviden szólva Istennek van személyisége, noha nincs személyes tulajdon neve. A Bibliában előforduló nevek mind a tulajdonságát jelölik meg és fejezik ki. Neve Jézusban lett teljessé, ill. Ő benne, Ő általa teljesedett be.


Legismertebb neve a JHVH vagy JHWH tetragrammaton (helytelen magyar fordítása Jehova), aminek jelentése nem más, mint "Vagyok, Aki Vagyok". Azaz Én Vagyok az Örökkévaló ill. Én Vagyok, Aki Öröktől fogva van.

2019. jan. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Két utolsó hozzászóló: ne haragudjatok, hogy utólag szólok, de elfelejtettem beírni, hogy saját gondolatokra lennék kíváncsi (nem idézetekre), mint ahogyan az az #1-től #4-ig tartó válaszokban olvasható.
2019. jan. 5. 00:02
 8/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, az előző hozzászólásomat tekintsétek semmisnek.


"Egy személytelen valami nem tud szeretni, de nem képes alkotni sem, azaz teremteni."


Megkérdezhetem, hogy miért nem? Az, hogy valami / valaki személytelen, a tudatosságot, vagy holmi szándék(ok) meglétét szerintem önmagában feltétlenül nem zárja ki.

2019. jan. 5. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!