Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az év vége felé azt olvasom,...

Az év vége felé azt olvasom, hallom mindenütt, hogy adják hálát az elmúlt évért. Hogy tegyem meg, mikor semmi jó nem történt?

Figyelt kérdés
Rossz annál több. Nem akarom felsorolni, de a halálesetektől, a párom elvesztésén át a munkahelyem elvesztése és ez miatt az egészségem is odalett. Én maximum azért lehetek hálás, mert lassan elmúlik ez a förtelmes év. Az életem az utóbbi pár hónapban csak annyi, hogy mindenfele lelki boldogság nélkül, embertelenül (mert nekem ez azt jelenti) élni ezt a szürke, boldogtalan életét.
2018. dec. 27. 16:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell hálát adni, ha nincs miért. Inkább próbáld meg rendbe rakni a dolgokat úgy, hogy minél kevésbé érezd magad rosszul.
2018. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Akkor azért adj hálát, hogy nem történt még több rossz. Vagy azért, mert a sok ganéban erősödtél. Vagy azért, mert Istennek mindig mindenért hálát kell adni.
2018. dec. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tudod, ha 29 évesen ennyi minden telibe talál, már azon se akadtam volna ki ha meghalok. Nem mondom, hogy tökéletes vagyok, de nem tettem semmi rosszat, olyat, amit más gyarló ember nem követne el. És ha legalább kicsit fokozatosabban kaptam volna mindezt. Itt állok 30 évesen és nem tudom, hogy ez után mi lesz. Olyan érzésem van, mintha én lennék az, akin kiélheti az Úr magát. És ezzel a szörnyű gondolattal élek. És úgy, mint a mostoha gyerek, akit utál a mostohája, de ő mi fent megtesz, hogy ezen változtasson, de hiába. Én így látom a viszonyomat Istennel. Szerethetem én, ha ő csak büntet.
2018. dec. 27. 17:28
 4/16 anonim ***** válasza:

Párod miért hagyott el?

Munkahelyednek miért lett vége?

2018. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Mindig vannak életünkben legalább apró örömök, de ezeket a súlyos tragédiák, a mély megrázkódtatások gyakran elhomályosítják. Próbálj ezekre a kis örömökre visszagondolni és ezekért adj hálát. Ez majd neked is jót tesz, egy kis megnyugvást hozhat.

Lisieux-i Kis Szent Teréz jut eszembe, aki maga is sokat szenvedett élete során, nem csak betegségek kínozták, de szerettei elvesztése, előjárói túlzott szigora is megnehezítette életét. Viszont mindezen viszontagságok ellenére is tudott Istenre szeretettel és hálával gondolni, megmaradt hitében és az istenszeretetben. A nehézségek között próbálj rá gondolni és az életet az ő életszentségén keresztül szemlélni.


Az évvégi hálaadó szentmisén pedig nem csak a mögöttünk levő évért adunk hálát, hanem az új évre is Isten áldását kérjük.

2018. dec. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem nemrég volt egy szörnyű napom. Nem megyek bele, de sok rossz történt, az egész évemmel együtt egyébként. Aznap estére úgy zuhantam be az ágyba, a sok rossz után lelkileg-testileg kivoltam, avval a tudattal, hogy mindjárt kelek, és folytatódik előröl.

Mégis elalvás előtt egy valamit megtettem: Megköszöntem Istennek, hogy a sok rossz ellenére velem volt, és erősített lélekben. Megköszöntem, hogy bár én nem voltam Istennel aznap, viszont Ő velem maradt.

Tudtam a sok rossz, bánat között ott van az igaz gyönyör, amit bármikor megkaphatok, és színt visz a szürke boldogtalan életbe.


„Soha nem hagylak cserben, sem nem hagylak magadra.”

Zsid 13,5


Próbálom ezt a hozzáállást kivetíteni egész évemre, mert nekem sem volt gyerekjáték 2018... Tedd ezt te is! 26f

2018. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Férjemnek én voltam az első és ki akar próbálni más nőket is. Gondolom gusztustalan, de ez az ő szabad akarata. A munkahely meg leépítés miatt. Hozzátartozók nem voltak túlságosan idős emberek, hirtelen és egymás után mentek el.
2018. dec. 27. 17:48
 8/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk kipróbálhatta volna őket a házasság előtt, de nem volt túl népszerű. Valószínűleg ezért is döntött mellettem. Bár ez is siralmas, hogy nekem csak ilyen szerelem jutott...jobb híján
2018. dec. 27. 17:51
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Az a helyzet, kérdező, hogy a vallás csak bizonyos helyzetekben és bizonyos mértékig segít.

Ilyen helyzetben, amiben most te vagy, csak egyet mondanak: higgyél még jobban és vigasztald meg magad.

Na, ez nem sok.


Ilyenkor érdemes elgondolkodni, hogy tényleg neked találták-e ki a vallást, vagy pedig a teher alatt fel tudsz esetleg nőni?

Mondjuk akkor tudomásul kell venni, hogy a világ az közömbös körülötted, az élet pedig nehéz. De a felnőttek képesek erre.

2018. dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

1: örülj neki, hogy megszabadultál egy méltatlan házasságból. Bár nem értem miért volt jó neked az a tudat, hogy téged csak azért választott, mert másnak nem kellett, nem biztos, hogy normális vagy. Nem te vagy az egyetlen, akivel ez történt.

2: csak annak nincs munkája, aki nem akar dolgozni. Holnap már azért is Istent fogod okolni, ha leejtesz egy vázát, vagy mi? Keress másikat. Nem te vagy az egyetlen, akinek ezt meg kell tenni.

3: mindenki meghal. Te is megfogsz. Nem te vagy az egyetlen, aki elveszít rokont.

4: fejezd be az önsajnálatot. Nem Isten tehet róla, hogy te minden szarért rinyálsz.

2018. dec. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!