Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az év vége felé azt olvasom,...

Az év vége felé azt olvasom, hallom mindenütt, hogy adják hálát az elmúlt évért. Hogy tegyem meg, mikor semmi jó nem történt?

Figyelt kérdés
Rossz annál több. Nem akarom felsorolni, de a halálesetektől, a párom elvesztésén át a munkahelyem elvesztése és ez miatt az egészségem is odalett. Én maximum azért lehetek hálás, mert lassan elmúlik ez a förtelmes év. Az életem az utóbbi pár hónapban csak annyi, hogy mindenfele lelki boldogság nélkül, embertelenül (mert nekem ez azt jelenti) élni ezt a szürke, boldogtalan életét.
2018. dec. 27. 16:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
60%
Az bezzeg nem jutott eszedbe, hogy van hol laknod, van mit enned, van hol rinyálnod, hisz van interneted, bár ez nem alanyi jogon jár ám! Azért se, hogy látsz, hallasz, érzel, mozogsz. semmért. Egy hálátlan ember vagy.
2018. dec. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező!


A hálaadást most hagyjuk egy kicsit: előtte szerintem próbáld meg pozicionálni magad. Vagyis gondolkozz el azon, hogy hol vagy, és hol lehetnél még.


Azt ugye tudod, hogy akik szüzen házasodnak, azoknál 40 éves koruk körül van egy nagyon kritikus pont, ahol a legtöbb házasság felbomlik? Pont azért, amit írtál.

Régen ez nem így volt, hanem ilyen esetben a férj naponta megverte a feleségét (közben még esetleg csalta is).

Tehát itt jól jártál.

Azon kívül nem vitte el a lakásod, vagyonod, és a gyereked sem. Ha férfi lettél volna, akkor valószínűleg ez történik.


Nézzük a munkád:

nyilván már régóta tudod azt is, hogy a munkakörök manapság megszűnnek - a tiédről is biztos hallottál. Tehát akkor tudtál volna ebben lépni. De ha idáig nem is léptél: most olyan időszak van, amikor viszonylag könnyű munkát találni.

Ezen kívül végkielégítést is kaptál, és segélyt is kaphatsz.

Régen ez sem volt: akinek nem volt munkája, az éhen halhatott, esetleg még börtönbe is ment, mint munkakerülő vagy adós.


Egy olyan apróságról már ne is beszéljünk, hogy mióta nincs nálunk háború?

Régebben egy átlag embernek ezzel 10-20 évente szembe kellett nézni.

Ott aztán mindened elveszíthetnéd, az életed is!


Úgyhogy szerintem érdemes lenne felfognod, hogy jelenleg a Föld legszerencsésebb negyedében élsz. Bárhol máshol vagy máskor élnél, elég jó eséllyel a mostaninál rosszabb lenne az életed.


...ezek után azt már rád bízom, hogy mindezért hálát adsz, vagy pedig elkezded keresni a lehetőségeket, hogyan lehetne javítani a dolgokon.

2018. dec. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az értelmes, kérdésemre válaszoló hozzászólásokat köszönöm. A többiek pedig: nekem való a vallás? Szerintem a vallás nem olyan, mint például az orvosi pálya, hogy van, akinek nem való. Azok, akik még csak a rinyálóst látják bennem: konkrét kérdésem az volt, hogy egy ilyen nehéz év után hogy adják hálát. Nem mondtam, hogy ezek a dolgok nem az élet velejárói, csak annyit,hogy ez így egyszerre volt sok. És azt meg honnan veszi bárki is, hogy én ülök a babérjaimon és nem keresek munkát például, vagy honnan tudod, hogy a saját nevemet használom? És azt, hogy amúgy minden tökéletes e körülöttem? Hát nem az. Küzdök, nem is keveset. Csak néha már ahhoz sincs erőm, ha semmi értelme nincs a küzdelmeimnek. A 26 éves sorstársam egy mondatával sokat segített. Köszönöm
2018. dec. 28. 10:59
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szinte tudtam, hogy mindenki a nehéz helyzetben levő kérdezőbe fog belerúgni.Ha már nincs bennetek érzelem, akkor legyen eszetek.

Kérdező, a lehető legrosszabb amit írok, de el fog múlni ez az állapot.Próbálj erős lenni.

Én voltam ugyanilyen lent,aztán egyesével rendbe jöttek a dolgaim.Akiket elvesztettem, az nem jött rendbe, a fájó hiányuk ma is megvan.

2018. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Abba, hogy ők már nem jönnek vissza, beletörődtem. Bár néha elfelejtem, hogy már nincsenek. Olyankor nagyon fáj a felismerés. Bárcsak a többi dolog is szépen a helyére kerülne. Csak egy átlagos életet szeretnék. Nincsenek óriási vágyaim. Egy társ, egy munkahely és persze, ami ezekkel együtt jár, boldogság. Köszönöm kedves utolsó :-)
2018. dec. 28. 15:24
 16/16 A kérdező kommentje:
És mondjuk az is érdekelne, hogy ez a sok "jószándékú" aki szerint adjak hálát a két kezemért, került e már ilyen helyzetbe? Vagy éli a tökéletes életét és jó tanácsot ad nekünk? Hmm...
2018. dec. 28. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!