Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény alapelvek napjain...

KZitus kérdése:

A keresztény alapelvek napjainkban mennyire gyakorlatiasak?

Figyelt kérdés

A mai bonyolult társadalomban mennyire válnak be?

Hívő, gyakorló keresztények véleménye érdekelne.

Köszönöm



2018. dec. 30. 21:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Érdekes amit írsz 10-es hszóló :-)

Ha mások is így gondolkodnának/tennék a dolgaikat, jobb lenne a világ :-)

2019. jan. 2. 16:16
 12/18 anonim ***** válasza:
A Biblia tanácsai mindig időszerűek lesznek.
2019. ápr. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12-es

Ha sokan így gondolkodnánk, szebb lenne ez a világ. Hiszen Isten MINDIG a javunkat akarja, és csak olyan törvényeket, alapelveket ad, amelyek a hosszútávú jólétünket szolgálja.

Ha csak egyetlen törvény, a "szeresed felebarátodat..." uralná az emberek szívét, a börtönök és kórházak legalább a felére csökkennének. Nem lenne szükség arra, hogy az adónkból fizessük a gyilkosok, rablók, tolvajok, erőszakolók eltartását. :-(

2019. ápr. 19. 09:01
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves Péter

3-as hsz

Hasonlóan gondolom, de mennyire válik ez be a mindennapi életben? Értékeli a környezeted? a munkahelyed? a családod? az ismerőseid? szűkebb, tágad környezeted?

mert a szeretet hatalmas hiánycikk napjainkban!

2019. nov. 6. 11:51
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia,


Igen, értékeli. Éppen tegnap beszélgettem másfél órát egy edzővel, aki most válságot él át az életében. Nagyon jó volt látni, hogy milyen jól esik neki, hogy valaki meghallgatja, jó tanácsokat ad, és fontos neki.


Csak így érdemes élni.


Üdv. Péter

2019. nov. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nálam pl. a gyakorlatban abban nyilvánul meg, hogy visszafogom magam minden téren: nem vagyok falánk, nem zabálok kontrollálatlanul,

nem fogyasztok kontrollálhatatlanul, csomó mindent nem veszek meg, amit megengedhetnék magamnak, önuralmat gyakorlok, és rájövök mindig, hogy nem ezek a materiális dolgok kellenek igazán,

önzetlen vagyok, másokat helyezek előtérbe akkor is, ha az nekem kényelmetlen, másokon segítek (időt áldozok rájuk, ha bajuk van, mikor nekem is lenne dolgom),

az első párommal vagyok a mai napig, nem vetem oda magam minden jött-mentnek,

imádkozom étkezés előtt (-menüs- étteremben is).

2019. nov. 26. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ahogy jézus is mondta, az igaz alap elvek valóban alapok, így minden létformára, kultúrára, létszintre, minden minden helyzetre tökéletesen ráhúzhatóak.

Avagy nem kevesebb, mint 100%osan beválbak a maguk formáihoz viszonyítva.

2019. dec. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Red Vixen

A gyakorlatban hogyan tapasztalod ezt?

2019. dec. 12. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!