Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A papok miért rághatják el a...

A papok miért rághatják el a szent ostyát és mi miért nem?

Figyelt kérdés
Néha figyelem, hogy ők úgy eszik, mint valami kekszet, de nem úgy van, hogy nekünk elvileg nem szabad elrágni? Lehet, hogy rosszul tudom...

2018. dec. 25. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Van amikor az egész terem ropog tőle, hogy már nem tudjuk, hogy hová nézzünk.

Olyat is szoktak mondani, hogy ha a szájpadlásra ragad, akkor gond van.

2018. dec. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Bárkinek szabad rágnia, hiszen kenyér, csak a hívők ostyája jóval kisebb, a pap viszont egy sokkal nagyobb ostyát vesz magához (praktikus okokból, különben semmit nem látnál úrfelmutatáskor).
2018. dec. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak van igaza. De értem a kérdést, mert én is úgy tanultam, hogy ne rágjam el. Inkább illemszabály ez, azt hiszem.
2019. jan. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ohh már értem, köszönöm
2019. jan. 6. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a katolikus pap nem rágja el. Sokszor figyeltem Szentmisén és soha nem rágja. Ne altalánositsunk. És mikor készíti elő az Euharistia akkor az ostyára és a borra is keresztet vet amit más katolikus templomban sose láttam hogy csinálnák. Nálunk,a környéken ahol lakom a Szent József templomban komolyan veszik.
2021. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!