Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek, ti tényleg...

Vallásos emberek, ti tényleg elutasítjátok az evolúciót?

Figyelt kérdés

Tudományos tény, hogy a mai élet hogyan alakult ki a bolygón, számos bizonyíték támasztja alá az evolúció elmélet helyességét.

Ezzel szemben a teremtés teljesen abszurd és valószínűtlen dolog, ezer sebből vérzik a sztori. Mégis sokan elhiszik. Miért?


(Senki se kezdjen el kardoskodni egyik vagy másik oldal mellett, békés válaszokat szeretnék, köszönöm.)



2019. jan. 5. 12:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
7%
Nem fogadom el és nincs bizonyíték rá. Tudom, hogy fura, de csak elmélet van, amit evolúció elméletnek hívnak és mai napig nem egységes.
2019. jan. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
11%

a semmiből nem keletkezik a valami.

Az élet törvényekre épülve működik, és azok nem alakulnak ki maguktól. Mi alapján határozza meg a semmi, hogy valami legyen, és hogyan működjön?


A ház sem jön létre magától, hanem tervezője és alkotója van. Meghatározza, hova kerüljön a fürdő szoba, a csövek hogyan helyezkedjenek el....

2019. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
82%

"a semmiből nem keletkezik a valami."

Tehát a teremtés humbug szerinted? Hisz csak abban létezik a semmiből valami...


"Az élet törvényekre épülve működik, és azok nem alakulnak ki maguktól"

Miért ne létezhetnének maguktól? Csak mert te ezt mondod?


"A ház sem jön létre magától, hanem tervezője és alkotója van"

Mivel a ház egy mesterséges tárgy. Te kapásból magadtól jöttél létre, de a testedben is folyamatosan maguktól jönnek létre az azt felépítő anyagok, tervező és alkotó nélkül.

2019. jan. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
81%
A katolikus egyház is elismeri az evolúciót már. Aki elutasítja az nem vallásos, hanem szimplán buta.
2019. jan. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
68%

"Az állításoddal lényegében azt mondod, hogy te okosabb vagy, mint a világ összes fizikusa és csillagásza együttvéve, mert míg nekik fogalmuk sincs igazából a dologról, addig te ilyen határozottan állítod a világegyetem eredetét."


mondja ezt az, aki szinek szintén határozott véleménye van a világ keletkezésével kapcsolatban... LOL

2019. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
21%

#15

Én a személyes hitemet írtam le, ő pedig valami áltudományos ökörséget, szerintem elég nagy különbség. Vagy már a tudomány is hiten alapul felétek? Eddig úgy tudtam, hogy szilárd, bizonyított elméleteken. LOL

Bár az egyetemen a fizikának ezt a részét nem vettük, de elég sok elméletet hallottam azért, ami próbálja materialista szemszögből leírni a világ keletkezését. A tegnapi napig úgy tudtam, hogy mind csak elmélet (némelyik elég gyenge lábakon is áll) és egyik se bizonyított. De tegnap erre rácáfolt a kérdező, aki tényként közölte. LOL (Látom tetszik neked, ezért kétszer is használtam most.)

2019. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
:DDD hetes, nagyon túlkapod.
2019. jan. 6. 10:58
 18/35 A kérdező kommentje:
Többieknek köszönöm a választ, és hogy megosztották velem, ők hogyan látják. :)
2019. jan. 6. 10:59
 19/35 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Nincs abból semmi, ha egy átlagos vallásos elutasítja az evolúciót. Az átlag embertől nem igazán lehet elvárni, hogy természettudományos tájékozottsága felérjen addig, hogy érdemben beleszóljon ilyen kérdésekbe. Gondolni meg azt gondolhat, amit akar. Ezért egy vallás, ha éppen arra építi az identitását, hogy beleszáll az evolúcióba, akkor a hívek azt simán magukévá tehetik. Csak be kell tanulni azt a néhány mondatnyi mantrát, amit szoktak, és ismételgetni makacsul.
2019. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Tom Benko ***** válasza:
68%
@16: Attól elmélet, hogy bizonyított. Szóval kicsit rosszul jelentesz ki.
2019. jan. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!