Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényeknél (a Biblia...

Keresztényeknél (a Biblia szerint) hogy van ez az újra házasodás dolog?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk megcsal a házastársam és elválunk akkor (ha jól tudom) én újra házasodhatok.

És ő?

Ha ő újra megházasodik akkor bűnt követ el?


2019. jan. 8. 18:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
A keresztény vallás szerint akkor lehet újraházasodni, ha meghal az elözö házastárs, a válást nem ismerik el.
2019. jan. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Máté 19:9 ,Mondom nektek, hogy aki elbocsátja feleségét – a paráznaság okát kivéve –, és mást vesz el, az házasságtörő.' A házasság felbontására Jézus csak egy okot jelöl meg. Ez pedig a házasságtörés. A vétlen fél ebben az esetben elválhat és újra házasodhat. A bűnös fél mindegy hogy megházasodik vagy sem, azáltal, hogy paráznaságot követett el,kizárta magát az örök élet elnyeréséből. Galata 5:19-21 ,A test cselekedetei pedig nyilvánvalók, melyek ezek: paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás bálványimádás, varázslás, ellenségeskedés, versengés, féltékenység, harag, önzés, széthúzás, pártoskodás, irigység, részegeskedés, tobzódás és ezekhez hasonlók. Ezekről előre megmondom nektek, amint már korábban is mondtam, hogy akik ilyeneket cselekszenek, Isten országának örökösei nem lesznek.'
2019. jan. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Azt kérdezed, hogy a Biblia szerint, néhány ige akkor a Szentírásból:


"Mert gyűlölöm a válást - mondja az Úr, Izrael Istene -, és azt, hogy igazságtalansággal borítsa el az ember a ruháját - mondja a Seregek Ura. Tartsátok hát tiszteletben az életeteket, és ne kövessétek el ezt a hűtlenséget!"


"Most már többé nem két test, hanem csak egy. Amit tehát Isten egybekötött, azt ember ne válassza szét."


"Ezt válaszolta: „Aki elküldi feleségét és mást vesz el, házasságtörést követ el ellene. Ha pedig a feleség hagyja el férjét és máshoz megy, házasságot tör.”"


"A férjes asszonyt például törvény köti életben levő férjéhez, a férj halálával azonban felszabadul a férj törvénye alól. Ha férje életében más férfié lett, házasságtörőnek mondják. A férj halála után azonban felszabadul a törvény alól, és nem válik házasságtörővé, ha más férfié lesz."


"A házasoknak meg nem én parancsolom, hanem az Úr: A feleség ne hagyja el férjét. Ha mégis elhagyná, maradjon férj nélkül, vagy béküljön ki férjével. A férfi se bocsássa el feleségét."


Ezekben szerintem minden benne van mind a válásról, mind az újra házasodásról.

2019. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%

Azt hiszem mikor a Bibliában írtak a házasságról eléltek az emberek vagy 40 évig, szóval mire az összes gyerekük felnőtt jó eséllyel halottak voltak. Mást jelent így a holtodiglan-holtodiglam, mint most mikor 35 évesen "elvégezték" a házasság funkcionális részét, és előttük áll mégegyszer annyi év mint amennyit eddig leéltek. Nincs olyan hogy válás, olyan van hogy "amit Isten egybe kötött ember szét nem választhatja". Régen az úgy volt, hogy a feleség megmérgezte a férjét, mert csak az "ásó, kapa, nagyharang" választhatta volna őket szét. Elvileg a megcsalás sem ok a válásra, de azt hiszem ha a nő lépett félre ki lehetett rakni a házból, ott meg egyszer csak megfagyott, éhenhalt vagy megölték, szóval az is egy lehetőség az újrakezdésre. Mostanában vannak kiskapuk a válás érvénytelenítésére, de ott azt kell bizonyítani, hogy eleve a házasságkötés nem volt valós.

Ha megcsal a házastársad sem válhatnátok el elvileg, de ha mégis és ő ennek ellenére valahogy újra egyházi esküvőt kötne, az eleve érvénytelen lenne Isten előtt. Elvileg. Aztán hogy Isten mit gondol erről nem tudni. Pont ezek a kérdések azok amik már túl összetettek ahhoz, hogy egy ilyen igen-nem folyamatábrával el lehessen jutni a megfelelő végkimenetelig.

2019. jan. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

A vétlen fél, Jézus szavai alapján, újra házasodhat.

A házasságtörő nem, hiszen ez a büntetése, amiért felrugta a szövetséget Istenel, és a társával.

S az is bűnrészes lesz, aki házasságtörőhöz megy házastársul, mivel ezzel Isten büntetését oldja fel, ilyet pedig nem tehet senki.

2019. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nekem is ír.

Nem én vagyok az.

2019. jan. 8. 22:03
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Valakik nagyon gyűlölhetik a Szentírást, hogy így lepontozták a hozzászólásomat...
2019. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nincs újraházasodás. Vagyis úgy igen, hogy ha meghal a házastárs, mert utána ismét szabad állapotú lesz a párja.

A házasság egy férfi és egy nő közötti életre szóló szentségi kötelék, ezért nincs válás a keresztény etika és a Szentírás szerint.

Olyan lehet, hogy a házasságkötést érvényesnek vélték, de mégsem nem volt az, és ezt utólag kimondják. De ez nem válás. Érvényes házasság esetén egy másik személlyel nem lehet új házasságot kötni.

2019. jan. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
9%

" Ezekben szerintem minden benne van mind a válásról, mind az újra házasodásról."


Ennél árnyaltabb a kép. Pl. Pál apostol megengedi a válást és az újraházasodást a hívőnek egy másik hivővel, ha a házastársa hitetlen és nem akar vele élni. Ez valahogy kimaradt a felsororolásból. Nem passzol a szélsőséges tantételbe? 😑

2019. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Te látod a kérdésben, hogy erről lenne szó? Mert én nem. De javíts ki, ha tévedek.
2019. jan. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!