Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Vallás

A kérdés
Azmodeus nevű felhasználó kérdése:

A református egyházban van olyan, mint a katolikusoknál a pápai kinyilatkoztatás? A reformátusoknak van bizonyos dolgokról egyező, esetleg kötelező véleményük?

Pl.: Az óvszer rossz. Úgy mint az abortusz.

Ők is mondanak jó dolgokat és hülyeségeket?

Vannak ilyen idézetek? van hozzájuk magyar fordítás?

Keress kérdéseket hasonló témákban: református, katolikus, kinyilatkoztatás, pápa

jan. 10. 20:42  Privát üzenet  

A válaszok
Nem tudom, hogy mire gondolsz "olyan, mint a katolikusoknál a pápai kinyilatkoztatás". A reformátusoknak van egy káté, az vonatkozik minden reformátusra, azt kötelező elfogadniuk. E mellett vannak olykor kisebb zsinatok náluk, azokat pedig az adott egyházkerületekben kötelező elfogadniuk, nem az egész világban.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jan. 10. 20:50 Privát üzenet
Jól értem, a református pápa pozíció még nyitva van?

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jan. 10. 21:07 Privát üzenet

A református egyház ilyen kérdésekkel messze nem foglalkoznak annyit mint a katolikusok. Ami "kötelető" a Heidelberi káté és a Második helvét hitvallás (aminek természetesen van magyar fordítása, neten is fenn van), ebben nem ilyenekről van szó hanem Isten és ember kapcsolatáról főleg.

Léteznek vélemények meg általánosan elfogadott nézetek, pl. amit te kérdeztél a legtöbb lelkészt ha megkérdeznéd akkor az abortuszt elleneznék, óvszert nem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jan. 10. 21:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utána Gugliztam, mi az a káté.

[link]

káté: a →katekizmus régies neve.

Igen katekizmusra gondoltam, csak nem jutott eszembe a neve.

Megnéztem a két hivatkozott kátét.

Köszönöm a válaszokat. Ezeket kerestem.

# 4/4Időpont jan. 11. 10:10 Privát üzenet
Focikatalógus 728x90

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért érzek ürességet és az Istentől való távolságot, mialatt a Károli G. Bibliát olvasom?
Mit tegyek, ha nem akarok templomba menni?
Az 1500-as években a református vallás hirdetése valami teljesen idegen őrületnek tűnt? Ellenkezett mindenki a vallott nézeteivel?
A református keresztyén emberek szerint mi történik velünk halálunk után? Ők miért olyan nyugodtak és félelem nélküliek?
Jól tudom, hogy a reformátusoknál nő is lehet lelkész, viszont ez nem mond ellent a Bibliával?
Hol lehet utánanézni, hogy igaz-e, hogy a reformátusok csak egyszer válhatnak el?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Vallás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!