Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A református egyházban van...

A református egyházban van olyan, mint a katolikusoknál a pápai kinyilatkoztatás? A reformátusoknak van bizonyos dolgokról egyező, esetleg kötelező véleményük?

Figyelt kérdés

Pl.: Az óvszer rossz. Úgy mint az abortusz.

Ők is mondanak jó dolgokat és hülyeségeket?

Vannak ilyen idézetek? van hozzájuk magyar fordítás?



2019. jan. 10. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mire gondolsz "olyan, mint a katolikusoknál a pápai kinyilatkoztatás". A reformátusoknak van egy káté, az vonatkozik minden reformátusra, azt kötelező elfogadniuk. E mellett vannak olykor kisebb zsinatok náluk, azokat pedig az adott egyházkerületekben kötelező elfogadniuk, nem az egész világban.
2019. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Jól értem, a református pápa pozíció még nyitva van?
2019. jan. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A református egyház ilyen kérdésekkel messze nem foglalkoznak annyit mint a katolikusok. Ami "kötelető" a Heidelberi káté és a Második helvét hitvallás (aminek természetesen van magyar fordítása, neten is fenn van), ebben nem ilyenekről van szó hanem Isten és ember kapcsolatáról főleg.


Léteznek vélemények meg általánosan elfogadott nézetek, pl. amit te kérdeztél a legtöbb lelkészt ha megkérdeznéd akkor az abortuszt elleneznék, óvszert nem.

2019. jan. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utána Gugliztam, mi az a káté.


[link]

káté: a →katekizmus régies neve.


Igen katekizmusra gondoltam, csak nem jutott eszembe a neve.

Megnéztem a két hivatkozott kátét.


Köszönöm a válaszokat. Ezeket kerestem.

2019. jan. 11. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!