Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért üldözik a keresztényeket?

Miért üldözik a keresztényeket?

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 12:55
1 2
 11/18 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
31%

Attól függ hol, de általában a vallási megosztottság etnikait és politikait is jelent, tehát nem kifejezetten keresztényeket üldöznek, hanem inkább politikai ellenfelet.


A másik lehetőség, hogy kell egy bűnbak csoport. Nálunk ezek régen a zsidók voltak, most a muszlimok. Máshol a keresztények.

2019. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 KZitus ***** válasza:
52%

János 15:19–21

„Ha része volnátok a világnak, a világ szeretné azt, ami az övé. Mivel azonban nem vagytok része a világnak, hanem én választottalak ki titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ. Emlékezzetek meg arról a beszédről, amelyet mondtam nektek: A rabszolga nem nagyobb, mint az ő ura. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a titeket is megtartják majd. De mindezt az én nevemért teszik veletek, mivel nem ismerik azt, aki engem küldött.”

2019. jan. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%

Igazából egyetlen oka van ennek.

Ezt maga Jézus kijeélentette, hogy egyrészt az Ő neve miatt, ami azt jelenti, hogy nem ismerik el sokan a messiási kilétét. Másrészt, mert nem ismerik azt sem, aki küldte az újszövetség követét. Maga a valamikori választott nép is elfordult Jehovától, még ha a szájukkal beszéltek is róla.


Azt azért hozzá kell tennem, hogy ha a kereszténység másik módját nézzük, bizony sok aljasságot, gyilkosságot, Istentelenséget követtek el emberek ellen.

Azzal kezdődött a hitehagyás, hogy beleavatkoztak a világ ügyeibe, szövetséget az emberek politikai eszméjével kötöttek, és így hatalomra jutottak. Ami azt hozta magával, hogy üldözöttből, üldözöttek lettek.


Ezt a fajta kereszténységet, nem Istenért és Jézusért üldözik, hanem az Istentől elidegenedett aljas tetteikért, és annak következményeiként.

2019. jan. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
43%
Talán annyit még, hogy Zitus hozzászólásából felismerhető, hogy kik azok akiket Jézusért üldöznek, és kit a helytelen kereszténynek titulált tettükért.
2019. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kisebbségi csoportokat gyakran üldöznek, mert úgy érzik, hogy kilógnak, miattuk nem lehet egységes közösség az állam, ami egységes szabályok alapján él.

A keresztények szokásai, például hogy nem tartják be a többség által szentnek tekintett törvényeket, tabukat, amelyek nem állami, hanem csak vallási törvények. Ez olyan lehet, mintha egy pogány vallás állatokat áldozna isteneinek, és ők itt élnének köztünk. A keresztények megeszik a disznót, a marhát, alkoholt ihatnak, ramadán idején napközben esznek, és a többi.

Vallási fanatikusok a maguk életmódját akarják ráerőltetni mindenkire.

Előfordul bűnbakképzés is.

2019. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha a nyugati világról beszélsz, akkor itt nincsenek üldözve a keresztények, ha viszont a világ más pontjaira gondolsz, akkor azért, mert máshol a kereszténység kisebbség, akik "veszélyeztetik az adott kultúrát".

A másod-harmadvilágbeli országokban a miénknél ezerszer jobban nyomják a vallási/nacionalista propagandákat, meg azt, hogy a nyugat a legnagyobb ellenség, márpedig a nyugat vallása a kereszténység, ennél fogva a keresztény számukra ellenség lesz. Igen, még akkor is, ha a saját országuk keresztény lakosairól van szó.

És nem.. Ez nem Trump meg Orbán propaganda. Világszerte több támadás éri a keresztényeket, mint a muszlimokat (mondom ezt büdös balos kommunista feministaként) csak ugye sok európai azt hiszik, hogy minden más országban is az a helyzet, mint az európai országokban, ezért a keresztények ellen irányuló támadásokat nem veszik komolyan.

2019. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
46%

"A kerestényüldözés politikai kampány egy undorító dolog..."

Valóban, kedves 10-es?

Akkor ehhez mit szólsz:

„Uram! Ne hagyj meg a földön egyetlen hitetlent sem! Ha meghagyod őket, tévelygésbe viszik a szolgáidat, és csak gonosz hitetlent nemzenek” (Korán 71: 26-27)

2019. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az igazhitűek, mindig is kilógtak a sorból. A világ szeretetlensége kiközösíti őket.


Jézusban meg volt minden, kivéve a bűnt. Ezért a világ addig nem nyugodott, míg Jézust ki nem taszította magából, amíg meg nem ölte Őt a kereszten.


Jn.15,20.Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.

Mt.10,22.És gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megáll, az megtartatik.

Mt.24,9.Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért.

Mk.13,13.És lesztek gyűlöletesek mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megmarad, az megtartatik.

Lk.21,12.De mind ezeknek előtte kezeiket reátok vetik, és üldöznek titeket, adván a gyülekezetek elé, és tömlöczökbe és királyok és helytartók elé visznek az én nevemért.

Lk.21,17.És gyűlöletesek lesztek mindenki előtt az én nevemért.

Jn.15,21.De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, a ki küldött engem.


Jel.6,9.És mikor felnyitotta az ötödik pecsétet, látám az oltár alatt azoknak lelkeit, a kik megölettek az Istennek beszédéért és a bizonyságtételért, a melyet kaptak.


Jel.12,17.Megharagvék azért a sárkány az asszonyra, és elméne, hogy hadakozzék egyebekkel az ő magvából valókkal, az Isten parancsolatainak megőrzőivel, és a kiknél vala a Jézus Krisztus bizonyságtétele;


Jel.17,6.És látám, hogy az asszony részeg vala a szentek vérétől és a Jézus bizonyságtevőinek vérétől; és nagy csodálkozással csodálkozám, mikor látám őt.


Jel.20,4.És láték királyiszékeket, és leülének azokra, és adaték nékik ítélettétel; és látám azoknak lelkeit, a kiknek fejöket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és a kik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig.


János jelenések könyve, már az eljövendő antikrisztusi időről ír, ahol üldöztetve lesznek az igazhitű keresztények, akik nem követik a vegyített hamis vallást, sem a hamis prófétát, sem az Antikrisztust, hanem bátran vallják, hogy Jézus a testben megjelent Krisztus, azaz a testben megjelent Isten!


Jézus a szegletkő és maga a megbotránkozás köve is, mert minden hamis és hitetlen megbotránkozik az igazságon és Jézus Istenségén! Ezért van az, hogy minden vallás elfér és megfér valamilyen úton-módon egymás mellett, de az igaz Jézusi keresztény hitvallást nem bírja elviselni a világ.

2019. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!