Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kereskedelem szándékosan...

A kereskedelem szándékosan hergeli a keresztényeket?

Figyelt kérdés

Lidl eltüntei a jelképeket. Aztán a nestlé is.


vagy Pl. aug. 30án elkezdik a karácsonyi dolgokat árulni, ezáltal az advent időszakra sokaknak már elege lesz az egészből.


Nem lehet mondjuk közömbös képeket kitenni, amireől nem kell semmit retusálni?


Szerintem ha hülyék is, azért nem annyire, hogy ne szándékosan tennék. De mi a céljuk vele?


2017. okt. 18. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, de keresztbe fosom, hogy milyen vallási jelképek vannak a kajákon, felőlem aztán zsidócsillag vagy hold és csillag is lehet rajta, akkor is megveszem ha kell.
2017. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Hogy tele legyenek a lapok velük. Két nap múlva már senki nem fog emlékezni, hogy pontosan mit csináltak, de a név megmarad a fejekben.
2017. okt. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2: nem hiszem hogy a lidl neve ettől ivódna a köztudatba. A nestlével szintén ez a helyzet.
2017. okt. 18. 18:56
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell azokat hergelni. Maguktol is minden füszál mögött egy támado gonoszt vizionálnak maguknak. (Te is erre vagy példa.)
2017. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

" (Te is erre vagy példa.)"


Te meg a jóindulatú, senkineknemártaniakaró liberális ateistára vagy példa.:DDD

2017. okt. 18. 22:32
 6/16 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy követem az otthoni történéseket, valahogy pont töletek látom azokat a kommenteket, hogy a keresztény konzervatív értékek egyenlők az asszonyveréssel.

Gondolom sanyarú gyerekkorotok lehetett. Mással nem tudom a jóindulatotokat magyarázni.

2017. okt. 18. 22:36
 7/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A jelenségeket nem érdemes indulatból és elfogultan kezelni. Még az igaz is hamissá válik tőle.

És te valóban nagyon félreérted. Nagyon távol állsz az igazság látásától, ha azt képzeled, hogy a multi kereskedelem holmi vallási elköteleződésű. Vagy például ellene van a vallásnak. Hibás gondolat, ők egyszerűen nagyobb profitot akarnak, semmi más nem érdekli őket. Ennek érdekében kitalálnak valamit, amiről úgy gondolják, több pénzt hoz. Aztán vagy hoz, vagy nem. Ez nem "keresztényüldözés", hanem közönséges verseny. Kissé túlhajszolt, de hát ha nagyobb a kínálat, mit tegyenek. Már ott tartunk, hogy "mindegy mit vesz, csak nálunk vegye". De sebaj, lesz ez még rosszabb is. Akkor majd mit fogsz mondani?

2017. okt. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7#


Az egésznek nem látom viszont értelmét. Vannak török kollégáim. Ha nem tesznek keresztet, ők pl. akkor sem lesznek potenciális vásárlók, mert semmit nem esznek meg amit nem a maguk török boltjában vesznek.

Tapasztaltam, amikor a születésnapomon hoztam baromfivirslit a 2 török kolléga miatt, mert tudom hogy nem esznek disznót. illedelmesen kitértek, mondták hogy most sok a munka, később megeszik. Persze nem ették.

Egy másik kolléga nyugdijbamanenet előtt csinált grillpartyt, hozott nekik török marhakolbászt, nem ették meg, mert egy grillen sült a disznóval.


Szóval ők nem lesznek potenciális vásárlók, ellenben legalább a bigottabb keresztényeket elvesztik.


Én meg személy szerint a buddhizmussal is szimpatizélok valamilyen szinten, mégis böki a csőrömet, hogy valamelyik vallást a mostani helyzetben hátrányban részesítik.


Megérteném, ha mindent eltűntetnének, vagy semmit. De ez így kicsit szemtelen.

2017. okt. 18. 23:19
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem értetted meg a választ.
2017. okt. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9# Dehogynem. De szerinted akit a kereszt jelenléte bánt, az meg fogja venni keresz nélkül a disznóhúsos gyrost? Még a marhahúsost sem, mert nem hiszik el hogy nincs benne a disznó.


Tehát nem nyertek vele semmit.


Ez olyan mintha nekem a kínai kutyát akarna eladni fogysztásra azzal, hogy a kínai jelképeket eltünteti. Szerinted vennék? :)

2017. okt. 19. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!