Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ott lettél volna azon a...

Ha ott lettél volna azon a napon, akkor te kinek az oldalára álltál volna és miért? (a lázadók vagy az antikrisztus)

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy Jézus keresztrefeszítésénél kitör a lázadás és a pánik. A sátán sugallatára kialakult tömeghisztéria eltereli az emberek figyelmét, s a lökdösődésben egyedül maradsz Jézus keresztje alatt.


Egy eddig ismeretlen csoport elhatározta, hogy áttör a katonákon és leemelik Jézust a keresztről. Nem sok időd marad! Segítesz megszöktetni Jézust, felgyorsítod az ítéletének végrehajtását, vagy elmenekülsz a felelősség alól?



2019. febr. 1. 22:02
1 2
 1/11 Metionin ***** válasza:
38%
Szerintem szokásomhoz híven csendben figyeltem volna. Dzsézi megfeszítését egy tök idióta dolognak tartom, ezért azoknak drukkolnék akik megszöktetik de nem avatkoznék bele, max ha nagyon muszáj. De ha később kihallgatnának pl. tanúként, én nem láttam semmilyen szöktetős csoportot.
2019. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Ezt nem tudhatjuk. Mert most ezzel a tudással, nyilván sokan azt mondanák, hogy...

De ott nem volt ez a tudás, és ismeret.....

ezért nem lehet kijelenteni, hogy ezt, vagy azt tettem volna

2019. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán segítek megmenteni, mert ártatlannak gondolom.
2019. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Lucifer ez nagyon jó kérdés! Örülök hogy ki írtad.
2019. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Bárkiről legyen szó bármilyen helyzetben, ha tehetném megmenteném a kereszthaláltól. Gáz lenne ha nem tenném. Gáz lenne ha csak azért tenném mert ő Jézus.
2019. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Otthagynám. Nem izgatna különösebben a dolog, azt meg nem akarom, hogy nekem legyen bajom a dologból, szóval hazamennék.
2019. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem inkább menj aludni!:D
2019. febr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

A legalapvetőbb az lenne, ha segítenék megszöktetni.

De ha megmentem, akkor megakadályozom abban, hogy feláldozza magát értünk.

Nehéz kérdés, de lehet inkább arra hajlanék, hogy nem szöktetem meg.

2019. febr. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

"ha tehetném megmenteném a kereszthaláltól."

Péter apostol is ezt mondta Jézusnak, hogy kedvezzen magának.

Jézus pedig azt mondta, hogy Sátán gondolata szerint beszél, nem Isten akarata szerint, s ez vezetett volna Jézus bukásához.

Viszont, akkor Isten ellen és a szándéka ellen tennél, mert amit Ő elhatároz, annak meg kell történnie. Ellenben a megváltás nem történt volna meg.

Ezért írtam, hogy nem tudhatjuk mit tennénk, kinek milyen ismerete, és Istennel való kapcsolata van, és mennyire értette meg azt, amit leíratott.


S nem mindegy, mit teszel ezeknek fényében. Istent támogatod, vagy ellene vagy, bármi történjen is.

2019. febr. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 Tisztában vagyok vele, hogy a megmentése ellenkezne az "eredeti tervvel", ennek ellenére magamról azt gondolom, hogy egy ilyen helyzetben egy ember szenvedését látnám, semmi többet. Nem Jézust, nem Istent, nem az üdvösség útját, csak azt hogy az ott egy ember akit az emberek megfeszítettek, én meg ezt nem hagyhatom.

Nem igazán emlékszem, de ha jól tudom Péter le akarta beszélni Jézust arról, hogy vállalja a rá szabott ítéletet, ami egyet jelentett volna azzal, hogy maga Jézus nem bízik Istenben, a feltámadásban. Mondjuk megértem Pétert, félni emberi dolog, még ha van is hite valakinek, a hit megtörhető a félelemben, és én ezt még csak bűnnek sem gondolnám, de én nem beszélném le Jézust arról hogy vállalja a kereszthalált, mert értem hogy ezzel a saját hitét vesztené el.

Istennek nem volt szándékában megkínoztatni az ő egyszülött fiát. Szerintem nem igaz, hogy azzal szembe lehetne menni az eredeti tervvel, hogy megmentik Jézust. Nincs is eredeti terv. Pont ez a lényeg, hogy Isten látta hogy ez fog történni, de az emberek szabad akaratukból döntöttek így. Jézus nem öngyilkosjelöltnek érkezett. Az emberek dönthettek volna másképp, nem attól lett megváltás, hogy kínok közt vérzett el. Meg volt a lehetőségünk rá, hogy szeretettel fogadjuk, hogy higgyünk neki, vagy hogy a szokasos kedves bolondnak lássuk aki nem árt senkinek, de nem így döntöttünk és Isten látta ezt.

Istent nem kell támogatni. :D Igyekezni kell jól dönteni, és tudni, érezni, tenni a jót, ezért történt a megváltás, hogy képessé váljunk erre.

2019. febr. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!