Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszik sokan azt,...

KZitus kérdése:

Miért nem hiszik sokan azt, hogy Isten jobban látja a jelenlegi helyzetünket, mint pl. ez az ember?

Figyelt kérdés

A Jelenések 21:4-ben elmondja Isten, mit tesz az emberért a közeljövőben.

[link]


Hányan látják ezt, éreznek úgy, mint ez az ember a videóban?



2019. febr. 2. 20:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
48%

Időpont tegnap 23:28

Nem nekem kell bizonyítani az istenség nem létét. Ez alapvető logikai érvelési hiba, bizonyítási kényszer áthárításának nevezik. Másodrészben pedig, az ősrobbanásig tudunk vizsgálódni, előtte sajnos még nem, de ez nem jelenti konzekvensen azt, hogy előtte ott van egy metafizikai entitás, aki mindent mozgat. Ez egy hülyeség. Egyébként is, melyik istenre gondolsz? Ahura Mazdá? Zeusz? Thor? Ámon-Ré? Brahma?

2019. febr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
83%

#9


"A megoldás az hogy ezt az élelmiszert osszák el úgy hogy mindenkinek jusson belőle!"

Ki az a mindenki? Aki nem hajlandó dolgozni? Vagy elvágná álmodban a nyakad, mert más nézeteid vannak?

Miből gondolod, hogy jutna mindenkinek? A legtöbb a pénzt nincs mire költeni csak "szellemi termékre" vagy emberekre. Vagy ilyen sokat pazarolnánk?

Inkább valahogy be kellene ezeket az embereket integrálni egy normális életbe. Ha meg nem akarnak (vagy alkalmatlanok rá), akkor mit lehet tenni?


"Szorítsák vissza a celebeket a médiában és tartalmas hírekkel és témákkal töltsék meg azt!"

A butaságot én sem szeretem, ha pénzelik. A szórakoztatásra viszont szükség van.


Sajnos jelenleg kellenek olyan emberek akik hatalmon vannak.

Mert más is lehetne helyettük hatalmon, aki lehet még rosszabb rendszert alkotnak.

Az ilyen emberek pedig nem tudják mindig csak szavakkal fenntartani a rendszert.

2019. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
46%

Zitus, azt tudod jól, hogy a te istened nem létezik.

Megbeszéltük már régen.

Az meg, hogy valami más isten létezik-e, és hogy ő hogyan látja a helyzetet - ki tudja?

De gondolom, téged egyáltalán nem érdekel, hogy más isten létezik-e, nem érdekel téged az igazság. Hiába írod.

Te a te nem létező istenedben akarsz hinni, és kész, passz.

2019. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


Kedves Lucifer!


"Ki az a mindenki?"


Gondolom azok akik éheznek! De lehet hogy nem. Találd ki!


"Aki nem hajlandó dolgozni?"


Én inkább azokra gondoltam akiknek nem jut élelem ilyen-olyan okokból. Igen vannak olyanok is akik nem hajlandóak dolgozni! Első körben ők is kapnának és ugyan akkor el is lenne nekik mondva hogy ha nem dolgoznak akkor a következő alkalommal már hiába várják nem kapnak. De vannak olyanok is akik hiába dolgoznak nem keresnek annyit hogy megtudják fizetni a megfelelő mennyiségű élelmiszert! És azért a minőség sem mindegy szerintem!


"Vagy elvágná álmodban a nyakad, mert más nézeteid vannak?"


Te kevered a dolgokat. Nem azt írtam hogy engedjük be őket hanem azt hogy az élelmiszert kellene elosztani. Tehát oda vinni az élelmiszert nekik és nem őket idehozni. És ez megint csak nem azt jelenti hogy a végtelenségi kellene őket ellátni. De úgy gondolom esélyt azt adni kellene nekik hogy változtassanak a dolgaikon. Ha nem teszik meg....az már egy másik téma!


"A butaságot én sem szeretem, ha pénzelik. A szórakoztatásra viszont szükség van."


Oké és jelenleg mi van többségben? A minőségi szórakozás vagy a butaság? (vagy a reklámok)


"Sajnos jelenleg kellenek olyan emberek akik hatalmon vannak."


És honnét veszed azt hogy én ezt másképp gondolom?


11. válaszoló!


"Nem nekem kell bizonyítani az istenség nem létét. Ez alapvető logikai érvelési hiba, bizonyítási kényszer áthárításának nevezik."


Senki nem állította hogy neked kell! Én azt kérdeztem hogy ki bizonyította be?


"Másodrészben pedig, az ősrobbanásig tudunk vizsgálódni, előtte sajnos még nem, de ez nem jelenti konzekvensen azt, hogy előtte ott van egy metafizikai entitás, aki mindent mozgat."


Még jó hogy nem erről volt szó hanem ami előtte történt! Egyébként pedig azt sem jelenti hogy nincs ott ez a metafizikai entitás!


"Ez egy hülyeség. Egyébként is, melyik istenre gondolsz? Ahura Mazdá? Zeusz? Thor? Ámon-Ré? Brahma?"


Nyilvánvalóan arra gondoltam amely előidézte az Ősrobbanást! De van egy jó hírem. Nem kell megtenned csak ha akarod. Már ami a kutatást illeti! Ha nem akarod nem kell a lényeg hogy megtehetnéd! Van aki megteszi és neki így jó! Téged ez nem érdekel rendbe van, de miért ne tehetné meg az akit érdekel?

2019. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
38%
Számomra az nem világos, hogy egy ateistának mégis miért kellene azt gondolnia, hogy valamelyik vallás istene létezik, és ezért annak a szabályai szerint élni, ha alapvetően úgy véli, hogy nem több az egész, mint mese. Miért nem lehet a hitet megtartani saját magatoknak? A tudományos tények előrébb valók, mint több ezer éves hipotézisek egy olyan világból, ahol a természettudományok nem voltak olyan kimagaslóak, mint ma. Tények, vagy vakhit? Tények.
2019. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Számomra az nem világos, hogy egy ateistának mégis miért kellene azt gondolnia, hogy valamelyik vallás istene létezik, és ezért annak a szabályai szerint élni, ha alapvetően úgy véli, hogy nem több az egész, mint mese."


Számomra meg az nem világos hogy akkor mire keresel válaszokat a vallás kategóriában. Miért töltöd ezzel az idődet ezzel?


"Miért nem lehet a hitet megtartani saját magatoknak?"


Miért kellene megtartani csak saját magunknak? Minden embernek van szabad akarat majd ők eldöntik hogy akarják vagy sem. Ne te döntsd el hogy mi kell nekik vagy mi nem kell. Illetve mire van szükségük vagy mire nincs. Egyébként pedig mi a helyzet akkor ha ez egy természetes folyamat? Úgy értem hogy ez is a változatosság egyik formája. És ha így van akkor egy olyan dolgot akarsz befolyásolni ami természetes. De miért is? Azért mert neked nem tetszik?

2019. febr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
46%
A tudományban az a szép, hogy még senkit nem öltek meg azért, mert valaki tagadta volna. A vallás a nép ópiuma, egy undorító pestis, a legveszedelmesebb féreg, amit valaha a hátán hordott az a világ.
2019. febr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

8-as hszóló

Te egy álomvilágban élsz, és nem a realitás talaján, ha a videóban elhangzottakat 100,200,300 évre visszamenő történéseivel hasonlítod össze.

Amikor arról írtam hogy Sátán a lakott földet félrevezeti, az nem az én "találmányom", előre megírt Isteni figyelmeztetés: „Sátán . . . az egész lakott földet félrevezeti” Jelenések 12:9. De miért vetted ezt személyes sérelemnek, mintha én neveztelek volna ki "félrevezetettnek"??? Te tényleg nem látod mi folyik a világban?

MIndenki kivonhatná magát Sátán irányítása alól(éppen ezért a bibliai figyelmeztetés) Hogyan? Pál apostol is elmondja. Úgy, ha „Ugyanolyan legyen a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt” Róma 15:5. Hogyan lehet olyan?

Ahhoz, hogy Krisztusra hasonlítsunk, meg kell ismernünk a gondolkodásmódját és az egész személyiségét, majd követnünk kell a nyomdokait. Jézusnak az Istennel ápolt kapcsolata a legfontosabb, ezért ha Jézust utánozzuk, mi is közelebb fogunk kerülni Jehovához. Ebből tisztán látjuk, mennyire fontos megtanulnunk úgy gondolkodni, ahogy Jézus. Hogyan tehetjük ezt meg? A tanítványok látták Jézus csodáit, hallották az érvelését, és megfigyelték, hogyan bánik mindenféle emberrel, és hogyan alkalmazza Jehova alapelveit. Mi azonban nem lehetünk szó szerint Jézussal, hogy tanuljunk tőle. De Jehova kedvesen gondoskodott az evangéliumokról, amelyek megelevenítik előttünk Jézus személyiségét. Máté, Márk, Lukács és János beszámolóit olvasva, és azokon elmélkedve, engedjük, hogy Krisztus gondolkodása hatással legyen ránk. Ezáltal „szorosan követjük a nyomdokait”, és „(felfegyverkezünk) ugyanazzal a szemléletmóddal”, mint amilyen Krisztusé volt a 1Pét 2:21, 4:1 szerint.

Ha MINDEN ember ezt tenné MA, akkor nem lenne miről ilyen videót készíteni.

2019. febr. 4. 09:56
 19/27 A kérdező kommentje:

10-es hszóló


"KZitus, neked a Jehova tanúi tagságod óta jobb lett az életed?" - összehasonlíthatatlanul jobb lett az életem! Célja, értelme és sokkal jobb minősége lett az életemnek. Fél életemet a sátáni szabályok szerint éltem, a másik felét Jehova "szabályai" szerint. Nem lehet a kettőt összehasonlítani, soha nem mennék vissza abba, amiből kiszabadultam.


" Mindig azt hirdetitek hogy világ vége és aztán Jehova országába csak bizonyos számú ember juthat csak be, azaz ti tanúk." - az elmult évtizedek alatt SOHA nem hírdettem ezt, bár sokszor hallottam ezt a vádat ellenünk. Krisztus mit hírdetett? Azt hírdetjük mi is.


" A tanúk mivel jobb emberek?" - nem vagyunk jobbak, csak másak. Ragaszkodunk a krisztusi alapelvekhez, mert tapasztaltuk mennyire jó hatással van a családi és emberi kapcsolatainkra. Ezért fanatikusoknak is neveznek minket, de ez nem zavar...Csak Jehova nézete, véleménye számít, hiszen szeretnénk bölcsek maradni a tanításai által, hogy részesei lehessünk ennek: "...örvendeztesd meg szívemet, hogy megfelelhessek annak, aki gúnyol engem” Péld 27:11.

Ha Jehovát gúnyolják, akkor szerinted van jelentősége annak, ha velünk is azt teszik?


"Miért nem segíthetik a gyerekeiket vérrel, hogy ne halljanak meg? Miért jobb nekik hogy ezzel a vér dologgal megölik a saját gyereküket? Ezek jó emberek? Azt mondja Isten hogy öld meg a gyereked?" - :-)

Ha veszel 10 tanút(mindegy hogy gyerek, vagy felnőtt) akit vér nélkül műtöttek, és veszel 10 olyan egyént, akiket vérrel műtöttek, te tudod, ismered a végeredményt? A transzfundált embereknél sokkal de sokkal több a szövődmény....

Az életetünket SOHA nem én, vagy az orvos védi a legjobban, hanem az, akitől az életet kaptuk, és aki fenntartja azt bennünk naponta. Ha Isten azt mondja, a vér használata halálos bűn, Te miért nem hiszed el ezt neki? Miért hinném el neked, hogy a halálos bűnnel megmenthetem a gyermekem, vagy saját életemet? A kérdésed egyébként is tárgytalan, mert ma már akár szívműtétet is végeznek az egész világon vér nélkül, jórészt a tanúknak köszönhetően. Ha nem hiszed nézd meg a honlapunkon a jw,org-on az erről szóló filmeket, ahol nem tanú orvosok mondják el tapasztalataikat.

Ha félretennéd az előítéleted, biztos vagyok abban, más lenne a véleményed....de ez, így természetes :-)

2019. febr. 4. 10:22
 20/27 A kérdező kommentje:

13-as hszóló


"Zitus, azt tudod jól, hogy a te istened nem létezik." - nahát ezt egyáltalán nem tudtam!

Be tudnád ezt bizonyítani, mert én szívesen bebizonyítom az ellenkezőjét - csak kérjed :-)

2019. febr. 4. 10:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!